Pıtırcık lif modeli
Pıtırcık lif modeli

Yuvarlak lif modelleri arasında yer alan pıtırcık lif modeli, yapımı en çok merak edilen tasarımlardan birisidir. Bu yüzden sizlere video anlatımlı olarak bu harika lifin nasıl yapıldığını sunmak istiyorum.

Bugüne kadar gördüğüm çok sayıda lif oldu. Kesinlikle en güzelinin pıtırcık lif olduğunu söyleyebilirim.

Pıtıcık lif modeli yuvarlak, kare ve dikdörtgen formlarında yapılmaktadır. Biz en çok yuvarlak olan tasarımı beğendiğimiz için size yuvarlak olanın yapılışını sunmak istiyorum.

Yuvarlak Pıtırcık Lif Yapılışı

En güzel lif modelleri arasında yer alan pıtırcık lifin yapımında çok sayıda farklı renkte iplik kullanılıyor. Bu özelliğinden dolayı artan iplerinizi değerlendirmeniz için harika bir örnek olduğunu düşünüyorum. Hazırsanız bir de nasıl yapıldığını öğrenelim.

Lifimizde kullanılan örgü tekniği bebek yeleği ya da şal yapımında da kullanılabilir. Yani pıtırcık örgü deseninin nasıl yapıldığını öğrendikten sonra bu modeli diğer örgülerinizde de kullanabilirsiniz.

Size ilham kaynağı olması için ilgili örnek kullanılarak yapılan lifleri galeri haline getirdim. Galeriden çeşitli uygulamaların nasıl görüldüğüne bakabilirsiniz.