En güzel yuvarlak lif modelleri
En güzel yuvarlak lif modelleri

Farklı tasarımlara yer verilmesinden dolayı yuvarlak lif modelleri birçok lif örneğine göre daha farklı görülmektedir. Çoğu tasarımın yuvarlak lifler üzerinde denenmesi, bu liflerin çok sayıda yeni modeli içerisinde barındırmasını sağlamıştır. Bu yüzden web sitemizde yuvarlak lif modelleri ve bu liflerin yapılışı ile alakalı bilgilerin yer alması gerektiğini düşünüyorum.

Yuvarlak liflerin büyük kısmı tığ işi örgü teknikleri kullanılarak yapılıyor. Özellikle fıstık örgü tekniği liflerin neredeyse tamamında uygulanmış durumda. Şişle örülen modeller de olsa da daha çok örneklerin tığ işi olduğunu söyleyebilirim.

Yıldızlı, lahana, tığ işi, iki renkli, el geçmeli, desenli, dilimli, çiçekli yuvarlak lif modelleri en çok tercih edilen yuvarlak lif örnekleridir. Bu yüzden ele alacağımız modellerin büyük kısmında bu liflere rastlayacaksınız. Umarım hazırlamış olduğum liflere bakarken ve bu lifleri örerken keyif alırsınız.

Yuvarlak lif modelleri
Yuvarlak lif modelleri

Yuvarlak lif modelleri çok kapsamlı olduğu için eski modelleri ele almaktansa en yeni ve ilgi gören lifleri değerlendirmeye çalıştım. Modeller arasında hem eski hem de yeni yuvarlak lifler var ancak yapılışı hakkında bilgi verdiğim liflerin büyük kısmı yeni sezon ürünüdür.

Basit Yuvarlak Lif Modelleri ve Yapılışı

Örgü dünyasının en güzel yuvarlak lif modelleri kesinlikle bu makale içerisinde yer almaktadır. İddiamızın bu kadar büyük olmasının en büyük sebebi, en çok tercih edilen çok sayıda yuvarlak lif modeline bu makalede yer veriyor olmamızdır. 36 tane yeni sezon lif modeli beğeninizi kazanacaktır.

Yukarıda paylaştığımız yuvarlak lifleri beğendiyseniz, makalemizin devamından bu liflerin nasıl yapıldığı ile alakalı bilgiler de alabilirsiniz. Ayrıca daha farklı lif arayışında olan kişiler kesinlikle anlatımlı lifler kategorisini incelemeli.

Yeni Sezon Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Yuvarlak lif modelleri genelde zor örgü tekniklerini içerisinde barındırır. Bu yüzden ilk olarak yapılışı kolay olan bir yuvarlak lif modelini ele almaya karar verdim. Bu lif modeli kolay lif modelleri arasında yer alsa da lifin göbeğine ve kenar kısımlarına yapılan çiçekler lifin eşsiz bir görüntü kazanmasını sağlıyor. Birbirine uyumlu renkte olan ipleri bu lifi örerken kullanırsanız eşsiz sonuçlar alacağınızı düşünüyorum.

Yuvarlak Lif Modelleri Nasıl Yapılır?

Yuvarlak lif örnekleri yapılırken genelde benzer örgü teknikleri kullanılır. Eper yuvarlak lif modelleri nasıl yapılır diyorsanız, yukarıda yer alan video anlatım sizlere ciddi anlamda yardımcı olacak. Bu lif gördüğünüz gibi çiçeklerden oluşmaktadır. Eğer çiçekleri yapmak zor gelirse çiçekleri yapmadan da bu lifi yapıp kullanabilirsiniz. Bu örnek zor bir örnektir. Eğer bunu zorlanmadan yaparsanız karşınıza çıkan tüm yuvarlak lifleri rahatlıkla yapabileceğinizi düşünüyorum.

Kolay Yuvarlak Lif Yapılışı Video Anlatımlı

Bazı kişiler bu lif modelinin zor olduğunu dile getirmiş. Ben bizzat bu lifi ördüğüm için en kolay yuvarlak lif modelleri arasında olduğunu düşünüyorum. Eğer sizler de bu yuvarlak lifi örecek olursanız, gerçekten de aşırı derecede kolay ve bir o kadar da güzel olduğunu göreceksiniz. Bu lif desenli lifler arasında yer almaktadır. Lifte yer alan desenler kilim desenini de andırıyor. Hem yaparken hem de kullanırken keyif alacağınız bu lifi kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

Bu makalede en güzel ve kolay yuvarlak lif modelleri ele alınmaya çalışıldı. Ayrıca çeyizlik olarak kullanılabilecek türden lif modellerine yer verildi. Zaman içerisinde daha farklı yuvarlak lif modelleri ve yapılışları ile alakalı bilgiler ele alındıkça bunlar da sizlerle paylaşılmaya devam edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here