Örgücü Kız

36 Tane En Güzel Yuvarlak Lif Modelleri Uygulamalı Anlatımlı

En güzel yuvarlak lif modelleri

Farklı tasarımlara yer verilmesinden dolayı yuvarlak lif modelleri birçok lif örneğine göre daha farklı görülmektedir. Çoğu tasarımın yuvarlak lifler üzerinde denenmesi, bu liflerin çok sayıda yeni modeli içerisinde barındırmasını sağlamıştır. Bu yüzden web sitemizde yuvarlak şekilde olan lifler ve bu liflerin yapılışı ile alakalı bilgilerin yer alması gerektiğini düşünüyorum.

Yuvarlak liflerin büyük kısmı tığ işi örgü teknikleri kullanılarak yapılıyor. Özellikle fıstık örgü tekniği liflerin neredeyse tamamında uygulanmış durumda. Şişle örülen modeller de olsa da daha çok örneklerin tığ işi olduğunu söyleyebilirim.

Yıldızlı, lahana, tığ işi, iki renkli, el geçmeli, desenli, dilimli, çiçekli yuvarlak en kolay lif modelleri en çok tercih edilen yuvarlak lif örnekleridir. Bu yüzden ele alacağımız modellerin büyük kısmında bu liflere rastlayacaksınız. Umarım hazırlamış olduğum liflere bakarken ve bu lifleri örerken keyif alırsınız.

Yuvarlak lif modelleri

Yuvarlak lif modelleri çok kapsamlı olduğu için eski tasarımları ele almaktansa en yeni ve ilgi gören lifleri değerlendirmeye çalıştım. Modeller arasında hem eski hem de yeni yuvarlak lifler var ancak yapılışı hakkında bilgi verdiğim liflerin büyük kısmı yeni sezon ürünüdür.

Basit Yuvarlak Lif Modelleri ve Yapılışı

Örgü dünyasının en güzel yuvarlak lif modelleri kesinlikle bu makale içerisinde yer almaktadır. İddiamızın bu kadar büyük olmasının en büyük sebebi, en çok tercih edilen çok sayıda yuvarlak lif modeline bu makalede yer veriyor olmamızdır. 36 tane yeni sezon lif modeli beğeninizi kazanacaktır.

1. Örümcekli
2. Mavi Menekşe
3. Rüzgar Gülü

1.Yıldız Örümcekli Değişik Lif

örümcekli lif
örümcekli lif

Lahana, uzun, desenli ve zikzak gibi türleri olan örümcekli lifler yeni tasarımlardandır. Eşi benzeri olmayan örgü ürünleri genelde çeyizlerde görmeye alışığız. Bu yüzden örümcekli banyo kesesinin daha çok çeyizler için uygun olduğunu düşünüyorum.

Video Anlatımı: https://www.youtube.com/watch?v=16ixk5KvkwY

2.Baharı Anımsatan Mavi Menekşe Lif

Mavi menekşe yuvarlak lif modeli
Mavi menekşe yuvarlak lif modeli

Mavi menekşe lif modeli, toplamda 4 farklı renkte iplik kullanılarak yapılmaktadır. Menekşeler çok beğenilen çiçeklerden birisidir. Yapılışı birçok örgü ürüne göre daha zordur. Bundan dolayı maharetlerini göstermek isteyen genç kızların çeyizlerinde genelde menekşe lif modeli yer alır.

Video Anlatımı: https://www.youtube.com/watch?v=Vm4wseZdcPw

3.Çiçekli Rüzgar Gülü Yuvarlak Lif

Rüzgar gülü yuvarlak lif
Rüzgar gülü yuvarlak lif

Rüzgar gülü lif modeli en güzel lifler arasında yer alan bir örnektir. Küçükken rüzgarı karşımıza alıp çevirmek için olanca hızla koştuğumuz rüzgar gülüne benzemesinden dolayı bu life bu isim verilmiştir. Örgü tutkunları bu örneği çok sevdiğinden dolayı sizlere rüzgar gülü lif anlatımlı olarak sunulacak.

Beyaz iple 7 zincir çekin ve ikinci zincire başını dolamadan batıp yuvarlak yapın. 1 zincir çekin ve 3 defa dolayıp fıstık yapıp kapatın. İki zincir çekip başına dolayın ve 3 defa doladığınız fıstığı yapıp kapatın. Bu sıranın tamamını bu uygulamayı tekrarlayıp fıstıklar oluşturarak yapacaksınız. Fıstıkları yapmış olduğunuz 3 dolamalara göre yapmanız gerekmektedir. Toplamda 6 fıstık yapılacak ve fıstıkların aralarına 2 zincir çekilecek.

Sonraki sırada 1 zincir çekip alt sırada yer alan fıstığın hemen tepesine 1 fıstık yapıp kapatın. 1 zincir çekin ve onun da tepesine 1 fıstık yapın. Kapatmadan dibine de bir fıstık yapın ve ikisini birlikte kapatın. Ara kısma 2 zincir çekerek tüm tur boyunca bu şekilde fıstıklar yapmaya devam edin.

Video Anlatımı: https://www.youtube.com/watch?v=C4yAiVO5Fw4

Yukarıda paylaştığımız yuvarlak lifleri beğendiyseniz, makalemizin devamından bu liflerin nasıl yapıldığı ile alakalı bilgiler de alabilirsiniz.

Yeni Sezon Yuvarlak Lif Modeli Yapımı

Yuvarlak keseler genelde zor örgü tekniklerini içerisinde barındırır. Bu yüzden ilk olarak yapılışı kolay olan bir yuvarlak lif modelini ele almaya karar verdim. Bu lif modeli kolay lifler arasında yer alsa da lifin göbeğine ve kenar kısımlarına yapılan çiçekler lifin eşsiz bir görüntü kazanmasını sağlıyor. Birbirine uyumlu renkte olan ipleri bu lifi örerken kullanırsanız eşsiz sonuçlar alacağınızı düşünüyorum.

Yuvarlak Lif Nasıl Yapılır?

Yuvarlak lif örnekleri yapılırken genelde benzer örgü teknikleri kullanılır. Eğer yuvarlak örgü lifler nasıl yapılır diyorsanız, yukarıda yer alan video anlatım sizlere ciddi anlamda yardımcı olacak. Bu lif gördüğünüz gibi çiçeklerden oluşmaktadır. Eğer çiçekleri yapmak zor gelirse çiçekleri yapmadan da bu lifi yapıp kullanabilirsiniz. Bu örnek zor bir örnektir. Eğer bunu zorlanmadan yaparsanız karşınıza çıkan tüm yuvarlak lifleri rahatlıkla yapabileceğinizi düşünüyorum.

Kolay Yuvarlak Lif Yapılışı Video Anlatımlı

Bazı kişiler bu lif modelinin zor olduğunu dile getirmiş. Ben bizzat bu lifi ördüğüm için en kolay yuvarlak lif modelleri arasında olduğunu düşünüyorum. Eğer sizler de bu yuvarlak lifi örecek olursanız, gerçekten de aşırı derecede kolay ve bir o kadar da güzel olduğunu göreceksiniz. Bu lif desenli lifler arasında yer almaktadır. Lifte yer alan desenler kilim desenini de andırıyor. Hem yaparken hem de kullanırken keyif alacağınız bu lifi kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

Bu makalede en güzel ve kolay yuvarlak lif modelleri ele alınmaya çalışıldı. Ayrıca çeyizlik olarak kullanılabilecek türden sabun bezlerine yer verildi. Zaman içerisinde daha farklı yuvarlak lifler ve yapılışları ile alakalı bilgiler ele alındıkça bunlar da sizlerle paylaşılmaya devam edilecek.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed