Örgü lif denildiği zaman bebekler için yapılan lifler kesinlikle ayrı bir mercek altında ele alınmalıdır. Normalde lif yaparken lifi ipi kullanmaktayız ancak bu ipler bebekler için kısmen de olsa sert olabilir. Bu yüzden bebek lif modelleri yapılırken daha yumuşak yapısı olan bebe iplikleri kullanılmalıdır. Buna dikkat edildiği müddetçe tüm liflerin bebek lifi haline getirilmesi mümkündür.

Anneler bebeklerine ayrı özen gösterdiğinden dolayı çok sayıda yeni sezon ürünü olarak nitelendirilebilecek türden örgü bebek lif örnekleri vardır. Seçim yaparken her ne kadar zorlanacak olsanız da gönlünüze yatacak bir örneğe sayfamızdan ulaşacağınızı düşünüyorum.

Düne kadar bebek lifleri yapılırken genellikle sakallı ipler kullanılıyordu. Sakallı iplerde çok sayıda kimyasal maddenin bulunduğuna dair söylemler yayılınca bu tarz lifler örülmemeye başlandı. Bu yüzden sizlere vereceğimiz modellerde sakallı iplerin yer almadığını da belirtmek isterim.

Yumuşak Bebek Lif Modelleri

Bebek lifleri yapılırken kesinlikle en çok dikkat edilmesi gerekilen şey lifin yumuşak olmasıdır. Bu yüzden bebek lif modelleri örülürken yumuşak yapılı olan bebe ipleri tercih edilebilir. Sizler de bebeğinizi yıkarken doğal ürünleri kullanmaktan yanaysanız, kesinlikle bu yumuşak bebek lif modelleri tam da sizlere göredir.

Galeri halinde paylaştığımız bebek lif modelleri ilginizi çektiyse, bebek lif örnekleri yapılışı ile alakalı hazırlanmış olan video anlatımlardan bu liflerin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Bebek Lif Örnekleri Yapılışı Anlatımlı

Bu bebek lifi modelini yaparken tek renk iplik kullanıyoruz. Tek parça olduğu zaman yapısı ince olduğundan dolayı birçok bebek lifinde olduğu gibi bu bebek lifinde de iki parça örgü yapılıyor ve daha sonra birleştirilerek bebek lifi elde ediliyor. Bebek sabun bezleri örmek isteyen birçok kişinin bu özelliğinden dolayı bu lifi çok seveceğini düşünüyorum.

Bebekler çiçekler kadar narin olduğundan dolayı bebek liflerinin büyük bölümünde çiçekler yer alır. Son zamanlarda puf çiçekli lif modeli bebekler için en çok görülen liflerden birisi haline gelmiştir. Eğer sizler de bu lif modelini sevdiyseniz bebek lifleri ile alakalı verdiğimiz video anlatımdan bu lifin nasıl örüldüğünü öğrenebilirsiniz.

Bebeklerin en çok sevdiği çizgi filmler arasında her zaman şirinler yer almaya devam ediyor. Çok sevilen şirinler karakterlerinden birisi olan şirin baba, bebeklerin ilgiyle izlediği bir kahramandır. Bu etkisinden dolayı şirin baba şeklinde olan bu bebek lifi modelini kesinlikle bebeğiniz çok sevecektir.