Yapraklı baktüs şal modeli yapılışı

Birçok kişi tarafından son zamanlarda örülen yapraklı baktüs şal modeli ciddi anlamda popüler oldu. Bu yüzden yapraklı baktüs şal modeli yapılışı ile alakalı bilgi vermenin gerekli olduğunu düşünmeye başladım. Kenar kısımları komple yapraklarla çevrilmiş olan bu şal örneğini sizler de beğendiyseniz, nasıl örüldüğünü sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Yapraklı baktüs şal örneğini diğer şallardan ayıran en önemli özellik yapılışının kolay olmasıdır. Temel düzeyde örgü bilgisine sahip olan kişiler bile yapraklarla süslenmiş olan bu şalı rahatlıkla örebilecektir.

Yapraklı baktüs şal yapılışı hakkında vereceğimiz bilgilerle bu şalın yapımında kullanılan teknikleri öğreneceksiniz. Vereceğimiz bilgilerin Türkçe video anlatımlı olması ayrıca işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Yapraklı baktüs şal

Bu şal örneği abiye bir görünüme sahiptir. Hazır tekstil firmaları bu şala olan ilgiyi görünce, bazı firmalar hazır tekstil ürünü olarak bu şalı üretip satmaya başladı. Son zamanlarda mağaza vitrinlerinde bu şalı görüyor olsa da el emeğinin tadı ayrı olduğu için satın almak yerine örmenizi tavsiye ediyorum.

Yapraklı Baktüs Şal Nasıl Yapılır?

Bu şal modelinde tek renk iplik kullanılabileceği gibi modelin ebruli iplikler kullanılarak oluşturulması da mümkündür. Sade görünmeyi sevenler tek renk, hareketli görünmeyi sevenler ise şalı yaparken ebruli iplikleri kullanmalıdır. Modelin yapılışı aşağıdaki Türkçe video anlatımda yer almaktadır.

Modelde toplamda 41 yaprak bulunmaktadır ve model 20 ilmek üstüne kuruluyor. 20 yaprağa kadar arttırma yapılacak. 21. yaprakta arttırma ya da kesme bulunmuyor. 22. Yapraktan 41. Yaprağa kadar kesmeler yapılıyor.

Video anlatımda tüm detaylara yer verildiği için şalı yaparken hiç zorlanmayacağınızı düşünüyorum. Zorlananlarınız olursa eğer makalemizin devamında yer alan baktüs şal modeli şemasından yararlanabilir.

Yapraklı Baktüs Şal Modeli Şeması

Soğuk havalarda üşümenizi büyük ölçüde engelleyecek olan bu şalı video anlatımdan yola çıkarak yapamadıysanız, aşağıda yer alan şemayı kullanarak bu şalı örmeyi deneyin. Kullanacağınız şeması size bu şalı örme konusunda ciddi manada yardımcı olacak.

Yapraklı baktüs şal şeması

Alize angora gold ip ve 3,5 numara şiş kullandığımız yapraklı baktüs şal modeli yapılışı bu şekildedir. İsteyen kişiler video anlatımdan, isteyenler ise vermiş olduğumuz şemadan yola çıkarak bu şal modelini örebilir. Bu şal modelini yaptıktan sonra üçgen şal modelleri sayfasında yer alan örnekleri de inceleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here