Örgücü Kız

Yakadan Başlanan Üçgen Bebek Yeleği Yapılışı

Yakadan başlanan üçgen bebek yeleği yapılışı

Örgü severlerin büyük kısmı yakadan başlanan bebek yeleği modellerinin sade bir görünüme sahip olduğunu söyler. Genel olarak ben de bu düşüncedeyim ancak yakadan başlanan üçgen bebek yeleği modeli elime geçince bu düşüncem büyük oranda değişti. Keski köşe hatlarına sahip olan bu yakadan başlanan yeleği çok seveceğinizi düşündüğüm için yapılışı hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

Yapılışı Türkçe video anlatımlı olarak verilen bu bebek yeleği en güzel bebek yelekleri arasında yer almaktadır. Yelekte kullanılan boncuklarla bu bebek yeleğini süsleyebileceğiniz gibi daha farklı örgü aplike ürünleri kullanarak da bu yeleği farklı bir görünüme kavuşturmanız mümkün.

Yakadan Başlanan Üçgen Bebek Yeleği Yapımı

Bu üçgen bebek yeleğinin yapımına 77 ilmekle başlanmaktadır. Sizler bebeğiniz üstünden ölçü alarak daha az ya da daha fazla sayıda ilmekle de bu bebek yeleğini yapabilirsiniz. Modelin büyük kısmında haroşa örgü modeli kullanılmaktadır. Ayrıca üçgen görünümü vermek için bazı yerlerde arttırma bazı yerlerde azaltma yapılıyor. Bu örgü teknikleri biliyorsanız, hiç zorlanmadan bu yeleği örebilirsiniz.

Bu yakadan başlanan üçgen bebek yeleği yapılışı sırasında tek renk iplik kullanılmaktadır. Bazı arkadaşlarım farklı renkteki iplikleri kullanarak da bu yeleği ördüğünü ve başarılı sonuçlar aldığını söylüyor. Bence ebruli iplikler bu bebek yeleğine çok yakışacaktır. Bu yüzden farklılık oluşturmak için sizler de bu tarz denemeler yapabilirsiniz.

Bu bebek yeleği kız bebekler için daha uygundur. Bu yüzden erkek bebeklere örmenizi tavsiye etöiyorum. Eğer kız bebekler için dah afarklı örgü yeleklere de ihtiyacınız varsa, dantel görünümlü bebek yeleği sayfasında yer alan bebek yeleğini de incelemenizi tavsiye ederim. Bu yelek son zamanlarda kız bebekler için en çok tercih edilen örgü yeleklerden birisidir.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed