Değişik uzun lif modelleri yapımı anlatımlı
Değişik uzun lif modelleri yapımı anlatımlı

Uzun banyo lifleri, süse olan düşkünlükten ziyade kullanım kolaylığı sunduğu için tercih edilir. Uzun lif modelleri arasında yer alan civcivli, çiçekli ve desenli modeller değişik uzun lif modelleri olarak görüldüğü için ilgi odağı haline gelmeyi başarmıştır.

Örgü dünyasında çok sayıda uzun lif modeli yer alsa da ben elimden geldiğince en güzel uzun lif modelleri hakkında bilgi vereceğim. Güllü, çiçekli, fıstıklı, halkalı, kalpli, uzun saplı ve laleli uzun lif örnekleri sizlerle paylaşacağım liflerden bazıları olacak.

Püsküllü uzun lif modelleri ve puf çiçekli uzun lif örnekleri bu yılın en popüler lifleri arasında yer almaktadır. Vücudu keselerken kolaylık sağlamasından dolayı halkalı uzun lif örnekleri de tercih edilen uzun liflerden birisidir.

Uzun lif modelleri
Uzun lif modelleri

Bu makalede sizlere bu yılın en yeni ve en güzel uzun lif modelleri hakkında bilgi vereceğim. Ayrıca ön plana çıkan yani popüler olan bazı uzun liflerin nasıl yapıldığını da video anlatımlı olarak ele alacağım.

Değişik Uzun Lif Modelleri ve Yapılışları

Uzun lif modelleri adından da anlaşılacağı üzere uzun oldukları için diğer liflere göre yapımı kısmın daha uzun sürüyor. Biraz uğraştırıcı olsalar da kolay lif modelleri arasında görüldükleri de bilinmektedir çünkü bu lifler daha basit örgü teknikleri kullanılarak yapılıyor. Resimlerden örnek çıkarmayı bilenleriniz için öncelikli olarak uzun lif örnekleri ele alınacak. Daha sonra video anlatımlı olarak bu liflerin nasıl örüldüğüne değinilecek.

Bu lifler genellikle tığ işi örgü teknikleri kullanılarak örülüyor. Ayrıca şişle örülen uzun lifler de var fakat şile örülenler suyla temas ettiğinde formu bozulduğu için tığ işi olanlar kullanış açısından daha uygundur. Eğer çeyizlik uzun lif örneği arayışındaysanız tercihinizi tığ işi olanlardan yana kullanın. Paylaştığımız bu uzun lif modelleri size zor geldiyse kolay lif modelleri sayfasında yer alan örnekleri de inceleyebilirsiniz.

Uzun Çiçekli Lif Yapılışı Video Açıklamalı

Bu uzun çiçekli lif yapılışı 11 tane fıstık örerek başlanmaktadır. Daha sonra 2 sıra daha fıstık örülüyor ve halkaların yer aldığı delikler oluşturuluyor. Bu uzun çiçekli lif yapılışı sizlere biraz zor gelebilir. Aslında lifin ana kısmını oluşturmak kolay ancak çiçekleri yaparken zorlanabilirsiniz. Bu yüzden çiçeklerin nasıl yapıldığının anlatıldığı kısmı dinlerden daha dikkatli olun.

Modelde yer alan çiçekler lifle bir bütün olarak örülmüyor. Çiçekler ayrı bir şekilde yapıldıktan sonra lifin üstüne dikiliyor. Model açıklamasında inci boncuklar kullanılmış. Bu boncuklar banyo sırasında cildinizi çizebilir. Bu yüzden boncukları kullanmamanızı tavsiye ederim.

Eğer bu lif çeyizlik uzun lif modeli olarak yapılacaksa boncuklar kullanılabilir. Çünkü çeyizlerde görsellik her şeyden önemlidir. Evlendikten sonra boncukları sökerek bu lifi rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Halkalı Puf Çiçekli Uzun Lif Yapımı Video Anlatımlı

Uzun lifler arasında yer alan puf çiçekli uzun lif modeli, üstünde yer alan çiçeklerin kabartılı olmasından dolayı bu ismi almıştır. Çeyizlik uzun lif modelleri arasında yer alan bu lifi sizlerin de çok seveceğini düşünüyorum.

Puf çiçekli uzun lif yapımı sizlere video anlatımlı olarak sunuldu. Video içerik biraz uzun olsa da tüm detaylar ele alındığından dolayı bu lif modelini yaparken kesinlikle zorluk çekmeyeceksiniz. Ayrıca modelin halkalı olması bu life kullanım kolaylığı sağlıyor. Eğer uzun lif örmeyi düşünüyorsanız, tercihiniz kesinlikle uzun halkalı lif modelleri olmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here