Örgücü Kız

Uzmanından Tığ İşi Yelekler Anlaşılır Anlatımlı

Uzmanından tığ işi yelek modelleri anlaşılır anlatımlı

En fazla örgü yelek çeşidinin yer aldığı alan şüphesiz tığ işi yelek modelleridir. Çok sayıda yeleği bu güne kadar paylaşılmış olsa da uzmanından tığ işi yelek modelleri hakkında bilgi vererek fark yaratacağımızı düşünüyorum. Özellikle tığ işi yelekler anlaşılır anlatımlı olarak sizlere sunulacağından dolayı, bu makale tığ işi yeleklerle alakalı en kapsamlı rehber haline gelecektir.

Tığ işi yeleklerle alakalı bilgiler en fazla Facebook ve Youtube gibi sosyal paylaşım platformlarında ele alınmaktadır. Buralarda özellikle Derya Baykal tığ işi yelekleri arasında yer alan file, fıstıklı, güllü, çiçekli ve cepken yelekler ilgi görmektedir. Bizler çıtayı bir süt noktaya taşıyarak iki renkli ve ebruli ipler kullanılarak yapılan tığ işi yelekleri de ele alacağız. Ayrıca daha önceden yaptığınız yelekleri süslemek için kenar modelleri hakkında da çeşitli fikirlere ulaşacaksınız.

Tığ işi yelekler arasında yer alan püskülü, pelerin, papatya, salaş ve simli olan Spor tığ işi yelek modelleri yapılışı Şemalı olarak ele alındı. Bundan dolayı ilgili yelekleri yapmak sizler için hiç de zor olmayacak. Uzun tığ işi yelek örnekleri arasında yer alan Üzümlü, zikzak ve zincir yelek modeli senemizin sevilen örneklerinden olduğundan dolayı, bunları daha dikkatli bir şekilde incelemenizi tavsiye ediyorum.

Tığ işi yelek modelleri
Tığ işi yelek modelleri

Yelekleri yaparken en çok zorlanılan yerler arasında yaka kesimi, arka ve koltuk altı kesimi yer almaktadır. Video anlatımlar içerisinde yelek kesimi ile alakalı bilgileri de alacaksınız. Artık verilen bilgiler sayesinde hiç zorlanmadan tüm yeleklerin kesimlerini de yapabileceksiniz. Ayrıca parçalardan olaşan yeleklerin birleştirme yapılışı ile alakalı bilgiler de anlatımlarımız arasında sizleri bekliyor.

Bayanlar İçin Tığ İşi Yelek Modelleri

Tığ işi yelek denildiği zaman akla gelen ilk şey şüphesiz tığ işi kadın yelekleridir. Paylaştığım yelekler özel günlerde, gündelik olarak ya da çeyizlerde rahat bir şekilde kullanılabilir. Örgü yeleklerin arasında o kadar fazla model var ki, hangisini buraya ekleyeceğime zor karar verdiğimi söyleyebilirim. Bundan dolayı mümkün olduğunda en çok ilgi görenleri ele almaya çalıştım. .

Bayanlar için tığ işi yelek modelleri elbette sadece paylaştıklarımızla sınırlı tutulamaz. Fıstıklık, yapraklı, çiçekli ve bademli derken burada ele alınmamış çok sayıda bayan yeleği de vardır. Uzman arkadaşlarımızın katkılarıyla bir araya getirdiğimiz en güzel bayan tığ işi yelekler bunlardır. Yelekleri beğendiyseniz, yapılışı hakkında bilgi verdiğimiz yelekleri de incelemenizi tavsiye ederim.

Tığ İşi Bayan Yeleği Yapılışı

Anlatımda yer alan tığ işi bayan yelek modelini yaparken lif ipi kullanmanız gerekiyor. Elbette yapısal olarak farklı ipliklerle de yelekler yapılabilir ancak lif ipi kullanılınca model kendisini daha iyi gösteriyor. Elinizde yelek şablonları varsa, bu modeli ilgili şablonları kullanarak deneyebilirsiniz.

Kolay Tığ İşi Bebek Yelekleri

Tığ işi bebek yelekleri, yeleklere yapılan çeşitli süslemelerle örgü dünyasının albenisi en fazla olan ürünleri haline gelmektedir. Uzmanından tığ işi yelek modelleri ile alakalı bilgiler verirken, kesinlikle bebek yeleklerinin de bunların arasında olmasının gerekli olduğunu düşündüm. İlk olarak bu bebek yelekleri arasına yeni eklenmiş olan modelleri ele alacağım. Sonrasında özellikle video anlatımlı olarak yeleklerin nasıl yapıldığını paylaşacağım.

Tığ işi bebek yeleği modelleri kesinlikle gözünüzü korkutmasın. Her ne kadar karmaşık bir görüntüye sahip olsalar da sanıldığının aksine yapılışı en kolay olan yelekler olduğunu söyleyebilirim. Bu yelekleri tabiki kışın sert soğuğunu hissettiğimiz günlerde kullanmayız. Yaz mevsiminin serin akşamlarında kullanmak için uygundurlar. Ayrıca bebek mevlitlerinde de kullanılmaları uygun olacaktır.

Tığ İşi Bebek Yeleği Yapılışı

Tığ işi olan bebek yeleklerinin yapımı genellikle diğer tığ işi yeleklere göre daha zordur. Paylaşacağımız modelin hem güzel hem de kolay olmasını istediğimiz için bu modeli ele aldık. Ördü dünyasının en basit bebek yeleğinin bu olduğunu söyleyebilirim.

Büyükler İçin Tığ İşi Anne Yelek Modeli

Büyükler için olan tığ işi anne yeleği modelleri genelde sade örneklerden meydana gelir. Büyükler için tığ işi yelek modelleri arasına nadirde olsa yeni örnekler eklenmektedir. Büyükler gençlere oranla daha fazla üşüdüğünden dolayı annemize ya da herhangi bir büyüğümüze tığ işi yeleklerden örüp hediye edebilir. Kendilerine vereceğimiz küçücük hediye onların çok mutlu olmasını sağlayacaktır.

Büyüklerimiz, tığ işi yelekleri genelde özel günlerde kullanırlar. Kışın soğuğundan korunmak için aslında pek uygun değildir. Komşumuzun kızının ya da amcamızın torununun kınasında giymek için bu tarz abiye görünümlü anne yelekleri kullanılabilir. Annenizi ya da bir büyüğünüzü soğuktan korumak adına yeleklerden birini örmek istiyorsanız, tercihinizi şişle yapılan yeleklerden yana kullanmalısınız çünkü tığ işi olanlar genelde abiye olarak değerlendirilmektedir.

Tığ İşi Anne Yelek Modeli Yapılışı

Büyükler için tığ işi yelek yapılışı gördüğünüz üzere diğerlerine göre oranla kolay. Tığ işi anne yelekleri genelde sade özellikte olduğu için bunları örmek daha kolaydır. Yeleğin yapımında kabartmalı trabzanlar kullanılıyor ve yeleğin tamamı tığ işi olarak yapılıyor.

Tığ İşi Çeyizlik Gelin Yelekleri

En güzel yelekler sorusuna verdiğim cevap her zaman tığ işi gelin yelekleri şeklinde oluyor. Çeyizlerde yer alan bu yelekler, model olarak diğerlerine göre ağır olduğu için sanırım göze daha hoş geliyor. Ayrıca ilgili yelekleri yaparken bir tık fazla özen gösterilmesi de tığ işi çeyizlik gelin yeleklerinin güzel görünmesini sağlamaktadır.

Düğünü yaklaşan ya da çeyiz hazırlığında olan genç kızlarımıza yardımcı olmak için birbirinden güzel tığ işi çeyizlik gelin yelekleri bir araya getirildi. Bu tarz yeleklerin fiyatı diğer yeleklere göre fazla olduğundan dolayı, yelekleri kendiniz örmelisiniz. Ayrıca kendi ördüğünüz şeyler sizin gözünüzde daha değerli olacaktır. Çeyizinizi hazırlarken elinizden geldiğince tüm örgüleri kendiniz yapmaya çalışın.

Tığ işi yelek modelleri arasında anne, bayan, bebek ve büyük beden yelekler yer alıyor. Zaman içerisinde yeni tasarımlar elime geçtikçe arşivi zenginleştirmeye çalışacağım. Eğer sizler yeleklerin tasarımlarını yapıyorsanız, kendi yeleklerinizi bize gönderebilirsiniz.

Yorum ekle

Most popular