Hayvan Figürlü Uykulu Panda Bebek Patiği Yapılışı


0

Hayvan desenli bebek patiklerinde sürekli olarak aynı hayvan figürleri kullanılmaktadır. Bu yüzden uykulu panda bebek patiği farklı şeyler arayanlar için hazırlanmıştır. Yapılışı hakkında bilgi verdiğimiz uykulu panda bebek patiği en kolay bebek patikleri arasında yer alsa da en güzel bebek patiklerinden birisi olduğunu söyleyebilirim.

Bu uykulu panda bebek patiği 0-6 yaş grubunda yer alan bebekler için uygundur. Gerekli arttırmaları ya da azaltmaları yaparak farklı yaş grubunda yer alan bebekler için bu uykulu panda bebek patiği yapılabilir.

Gerekli olan malzemelerinizi hazırladıktan sonra bu bebek patiğini resimli ve yazılı anlatımlardan yola çıkarak kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Patiği yaparken zorlandığınız kısımlar olursa bunları bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin.

Uykulu Panda Bebek Patiği Malzemeleri

  • 3,5 milimetre kancalı tığ
  • Etamin iğnesi
  • Orta kalınlıkta siyah ve beyaz bebek iplikleri

Uykulu Panda Patiğin Tabanının Yapılışı

Uykulu panda bebek patiği tabanı
Uykulu panda bebek patiği tabanı

1. Tur: siyah ipliği kullanarak 11 zincir çekin, ikinci zincirden kancaya 2 tekli trabzan yapın, sonraki 8 ilmeği tekli trabzan olarak yapın. Sonraki ilmeği 5 tekli trabzan olarak yapın. (not: bu uygulamadan sonra temel zincirin karşı tarafında örgü yapmaya devam edeceksiniz.) Sonraki 8 ilmeği tekli trabzan olarak örün. Son ilmeği 3 tane tekli trabzan olarak yapın. Bu turda birinci ilmeğe tekli trabzan kaydırmayın.

2. Tur: bir önceki turdan tığ işi örgü ile örgüye devam ediyoruz. Sonraki iki ilmeği 2 tekli trabzan olarak yapın. Sonraki 8 ilmeği 1 tekli trabzan yapın. Sonraki 5 ilmeği 2 tekli trabzan yapın. Sonraki 8 ilmeği 1 tekli trabzan yapın. Sonraki 3 ilmeği 2 tekli trabzan olarak yapın. Bu turda birinci ilmeğe tekli trabzan kaydırmayın.

3. Tur: önceki turun ilk ilmeğinden tığ işi örgü ile bu tura devam edeceğiz. *sonraki ilmeğe 2 tekli trabzan, sonraki ilmeğe 1 tekli trabzan yapın* yıldızlar arasını 2 kere tekrarlayın. Sonraki 8 ilmeği tekli trabzan olarak yapın. *sonraki ilmeğe 2 tekli trabzan, sonraki ilmeğe 1 tekli trabzan yapın* yıldızlar arasını 5 defa tekrarlayın. Sonraki 8 ilmeği tekli trabzan olarak örün. *sonraki ilmeğe 2 tekli trabzan, sonraki ilmeğe 1 tekli trabzan yapın* yıldızlar arasını 3 defa tekrarlayın. Bu turda birinci ilmeğe kaydırma yapın ve gevşek olarak bağlayıp tamamlayın.

Uykulu Panda Patiğin Üstünün Yapılışı

Uykulu panda bebek patiği üst kısmı
Uykulu panda bebek patiği üst kısmı

1. Tur: topuğun ortasına kadar siyah iplikle örgümüzü yapacağız. 1 zincir, aynı ilmeğe 1 sık iğne yapılacak ama sadece arka ilmekler boyunca yapılması gerekmektedir. (not: sadece arka ilmeklerde, bu turda örgüye tığ işi ilmek yaparak devam edin.) Sonraki 45 ilmek sık iğne olarak örülecek. Bu turda birinci sık iğneye ilmek kaydırmayın.

2. 3. Tur: bir önceki turun başlangıcındaki 1. İlmekten tığ işi örgü ile başlayın. Tüm tur boyunca tüm ilmekler sık iğne olarak yapılacak. Bu turda birinci sık iğneye ilmek kaydırmayın. (not: eğer 6-12 aylık bebekler için yapacaksanız ikinci turu tekrarlayarak 1 ekstra tur daha ilave örgü yapmanızı tavsiye ederim.)

4. Tur: bir önceki turun başlangıcındaki 1. İlmekten tığ işi örgü ile başlayın. Sonraki 13 ilmeği sık iğne olarak yapın. *iki sık iğneyi birlikte yapın. Sonraki ilmeği sık iğne olarak yapın.* yıldızlar arasını 7 defa tekrarlayın. Sonraki 12 ilmeği sık iğne olarak yapın. Bu turda birinci sık iğneye ilmek kaydırmayın.

5. Tur: bir önceki turun başlangıcındaki 1. İlmekten tığ işi örgü ile başlayın. Sonraki ilmeği sık iğne olarak yapın, 2 sık iğneyi birlikte yapın. Sonraki 9 ilmeği sık iğne olarak yapın. *2 sık iğneyi birlikte yapın. Sonraki ilmeği sık iğne olarak yapın.* yıldızlar arasını 5 defa tekrarlayın. Sonraki 9 ilmeği sık iğne olarak yapın. 2 sık iğneyi birlikte yapın. Sonraki ilmeği sık iğne yapın. Bu turda birinci sık iğneye ilmek kaydırmayın.

6. Tur: bir önceki turun başlangıcındaki 1. İlmekten tığ işi örgü ile başlayın. Sonraki 15 ilmeği sık iğne olarak yapın. 2 tekli trabzanı birlikte yapın ve bunu bir defa daha yapın. Sonraki 13 ilmeği sık iğne olarak yapın. Bu turda birinci sık iğneye ilmek kaydırmayın.

7. Tur: bir önceki turun başlangıcındaki 1. İlmekten tığ işi örgü ile başlayın. Sonraki 30 ilmeği sık iğne olarak yapın. Bu turda birinci ilmeğe kaydırma yapın ve gevşek olarak bağlayıp tamamlayın.

Uykulu Panda Patiğin Başının Yapılışı

Uykulu panda bebek patiği baş kısmı
Uykulu panda bebek patiği baş kısmı

1. Tur: beyaz iplikle 2 zincir, ikinci zincire 6 tekli trabzan, ilmek kaydırarak ilk trabzana batın.

2. Tur: 1 zincir, sonraki 6 ilmeği 2 tekli trabzan olarak yap. İlk tekli tırabzana ilmek kaydırıp batın.

3. Tur: 1 zincir, aynı ilmeklere 1 tekli trabzan, sonraki 4 ilmeği 2 tekli trabzan olarak yap. Sonraki iki ilmeği tekli trabzan, sonraki 4 ilmeği 2 tekli trabzan olarak yap. Sonraki ilmeği tekli trabzan olarak yap ve ilk trabzana ilmek kaydırıp batın.

4. Tur: 1 zincir, aynı ilmeğe 1 sık iğne yap. Sonraki ilmeği sık iğne olarak yapın. Sonraki 6 ilmeğe 2 sık iğne yapın. Sonraki 4 ilmeğe 1 sık iğne yapın. Sonraki 6 ilmek 2 sık iğne olarak yapılacak. Sonraki 2 ilmek 1 sık iğne olarak yapılmalı. Bu turda birinci ilmeğe kaydırma yapın ve gevşek olarak bağlayıp tamamlayın.

Pandanın başında yer alan bu deseni 4 defa tekrarlayın. Bu şekilde iki tane baş yapın. Yapılan baş kısımları patiğe dikmeden önce siyah iplikleri kullanarak etamin iğnesiyle kafaya uykulu gözleri işleyin. Yaptığınız bu iki kafayı bebek patiğinin üstüne dikin. Böylelikle patiğin büyük kısmı tamamlanmış olacak.

Uykulu Panda Patiğin Kulak ve Burnunun Yapılışı

Uykulu panda bebek patiği kulak burun
Uykulu panda bebek patiği kulak burun

Kulakların yapılışı: siyah ipleri kullanarak 2 zincir çekin. İkinci zincire batıp 4 tane tekli trabzan yapın. İki zincir çekin. İlk tekli trabzana ilmek kaydırıp batın. Ve gevşek olarak bağlayıp tamamlayın. Bu uygulamayı 4 defa tekrarlayın. Yaptığınız kulakları kafanın üstüne eşit aralıklarla dikin.

Burnun yapılışı: siyah ipliği kullanarak 3 zincir çekin, sonra ilk zincire ilmek kaydırın ve gevşek olarak bağlayıp tamamlayın. Bu uygulamayı 2 defa tekrarlayın. Yaptığınız bu burunları uykulu gözlerin hemen altına dikin. Böylelikle pandanın burnu da tamamlanmış olacak.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir