Üçgen Şal Modelleri ve Yapılışı Kolay Tekniklerle


-7

He soğuktan korunmak hem de aksesuar amacıyla en çok kullanılan kışlık ürünlerin başında üçgen şal modelleri yer alıyor. Tığ işi ve şişle yapılan üçgen şal örnekleri sayesinde birbirinden güzel örgü şallar şal severlerle buluşmaya devam ediyor.

Üçgen şal modelleri güzel görüntüleri nedeniyle en çok tercih edilen şal modelleri arasında yer almaya devam etmektedir. Farklı renklerde tasarımlarla yapılan bu şallar eminim ki sizlerin de ilginizi çekecektir. Bu nedenden dolayı en yeni örneklere ve üçgen şal modelleri yapılışı hakkında bilgiler vermeye devam edeceğim.

Özellikle ajurlu olan üçgen şallar, diğerlerine göre daha abiye görünüme sahip olduğu için ajurlu olan örneklere daha fazla yer vermeye çalışacağım. Üçgen şal nasıl yapılır diyen herkes bu makaleden yeterli düzeyde bilgiye ulaşacaktır.

Üçgen şal modelleri
Üçgen şal modelleri

Üçgen şallar geliştirilen çeşitli bağlama teknikleri sayesinde atkı ve boyunluk olarak kullanılabiliyor. Bu şallar hem sonbaharın serin akşamlarında hem de kış mevsiminin soğuk günlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Sizlere bu makalede en yeni üçgen şal modelleri hakkında bilgi vereceğim gibi video anlatımlı olarak kolay tekniklerle üçgen şal nasıl örülür konusunu aydınlatacağım.

Görenleri Mest Eden Üçgen Şal Modelleri

Örgü dünyasında bu güne kadar paylaşılan çok sayıda üçgen şal modeli olsa da ben iddia ediyorum ki en mest edici türden modelleri burada bir araya getirdim. Hem şişle hem de tığ işi olarak yapılan çok sayıda model aşağıda yer alan galeride sizleri beklemektedir.

Sizlerle paylaştığım tığ işi şal modellerini ya da şişle örülen şal modellerini beğendiyseniz, aşağıda yer alan video anlatımlardan yola çıkarak bu şalların nasıl örüldüğünü de öğrenebilirsiniz.

Şişle Kolay Üçgen Şal Yapımı Açıklamalı

Bu modelin kolay olmasının en büyük neden şüphesiz bu üçgen şal modelinin şile yapılıyor olmasıdır. Tüm şal modellerinde olduğu gibi bu şalın yapımına uç kısımdan başlanıyor. Daha sonra sağ ve sol kısımlardan 1 ilmek arttırma yapılarak şalın üçgen forma gelmesi sağlanıyor. Yapacağınız şalın kullanışlı olmasını istiyorsanız, şalın üst kısmının ortalama olarak 1.20 santimetre olmasına dikkat edin.

Kelebekli Üçgen Şal Modeli Yapımı

Bu kelebekli üçgen şal modeli farklı bir krokodil örgü tekniği kullanılarak yapılıyor. Modern bir görüntüsü olan bu şal modeli çeyizlik olarak kullanılabileceği gibi gündelik olarak da kullanılabilir. Şalın yapıma alt uç kısımda başlanıyor. 6 zincir çekip ilk zincirin içine 3 trabzan yapılıyor. Modelde yer alan kelebeği yapabilmek için 3 tane bacağa gereksinim vardır. Bunları iki kısımda yer alan kanatları yapmak için kullanacaksınız. Kanatları oluştururken bir tarafı referans alıp içinde 9 direk görmeniz gerekmektedir. Modelin oluşturulması ile alakalı diğer bilgiler video anlatım içerisinde yer almaktadır.

Tığ İşi Fıstıklı Yelpaze Üçgen Şal Modeli Yapımı

Spor görüntüsü sayesinde bu fıstıklı yelpaze üçgen şal modeli genellikle genç kızlar tarafından kullanılmaktadır. Şalı yaparken angora ipliklerin kullanılması başarılı sonuçların alınmasını sağlayacaktır.

Şalın yapımına uç kısmından başlanıyor ve üçgen görüntüsünü elde etmek için her iki yandan arttırma yapılıyor. Kenar kısımların dışında kalan yerlerdeki zincirler 5 er adet ve fıstıkları oluşturmak için dörder tane batıyoruz. Modelin oluşturulması ile alakalı diğer tüm bilgiler üçgen şal modeli yapılışı ile alakalı video anlatımda yer almaktadır.


Like it? Share with your friends!

-7

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir