En Güzel Tunus İşi Patik Modelleri ve Yapılışı


343

Örgü tasarımcıları sürekli olarak yeni yapmış oldukları patik tasarımlarını bizlerle paylaşıyor. Buna rağmen eski ezgileri üstünde barındırsa da Tunus işi patik modelleri bu patiklere göre daha fazla ilgi görüyor. Bunu bildiğimiz için de en güzel Tunus işi patik modelleri ayrıntılı yapılışı ile birlikte bu makalede ele alınacak.

Tunus işi patikler aslında bir nevi tığ işi patikler kategorisinde ele alınmaktadır. Sadece Tunus işi örgüleri uygulamak için yapılan Tunus tığları ile bu patikler örülmektedir. Birbirinden güzel tasarımların yer aldığı çizgili ve desenli olan bu patikler sizin de şüphesiz ilginizi çekecektir.

Kalpli, çiçekli, güllü, boncuklu, çeyizlik, değişik, iki renkli, kirazlı Tunus işi patik modelleri şemaları ile paylaşılacak. Video anlatımlarda yol gösterici olarak yer alan şemalar sayesinde hepiniz bu patikleri rahatlıkla örüp kullanabileceksiniz. Tunus teknikleri kullanılarak örülen modern görünümlü patikler de bulunuyor. Bunlara ilgi duyanlarınız da olacağı için yapımı ile alakalı bilgiler sizinle paylaşılacaktır.

Tunus işi patik modelleri
Tunus işi patik modelleri

Tunus işi patik modelleri hakkında bilgi verirken özellikle video anlatımlı çalışmalar yaptık. Bu patiklerde kullanılan örgü tekniklerini bilen az sayıda kişi olmasından dolayı böyle bir şeyi tercih etmiş bulunuyoruz. Videolarda yer alan uygulamalara bakmadan önce, bu yılın modası haline gelen patikleri incelemekte fayda var. Yaptığınız patiklere uygun yelekler de örmek isterseniz, Tunus işi yelek modelleri sayfasından yapılışı ile alakalı bilgi verilen modellere ulaşabilirsiniz.

Tunus İşi Patik Modelleri ve Yapılışı

Dünya medeniyetlerinin imrenerek baktığı birçok örgü ürün Tunus işi örgü teknikleri kullanılarak yapılmaktadır. Tunus işi patik modelleri de sadece bunlardan birisidir. Anadolu kültürü benliğinde yer alan simgeleri Yunus işi örgü patik modellerine de yansıtmıştır. Birçoğumuzun kilim desenli Tunus işi patik modelleri olarak bildiği örnekler, aslında kültürümüzün simgelerini içerisinde barındırıyor. Tığ işi ve şişle yapılan örgü tekniklerinden farklı olsa da birçoğunuz bu örgü tekniklerini bilmektedir. Kültürel zenginliğimizin diri kalması için bu Tunus işi patik örnekleri arasından bir modeli beğenerek örmenizi temenni ederim.

Tunus işi patikler arasında hem bayanlar hem de bebekler için olan patikler yer alıyor. Özellikle kalpli, çiçekli ve güllü olan Tunus patik modelleri bu yıl en çok tercih edilen örneklerdir. Özellikle çeyizleri için patik örecekleriniz varsa kalpli ve çiçekli modelleri tercih etmenizi önermekteyim. Ben kılasik çizgilerden uzaklaşmak istemiyorum diyenleriniz olursa anlatımlı patik örnekleri sayfasından daha farklı modellere de ulaşabilir.

Tunus İşi Kalpli Patik Yapılışı

Özellikle Tunus işi patik örnekleri çeyizlik olarak yapılacaksa, kalpli desenlere sahip olan patikleri örmek daha uygun olacaktır. Düne kadar yapılışı sır gibi gizlense de Kalpli Tunus işi patik modeline ulaşmak artık çok kolay. Bu patiğin yapımında toplamda 3 farklı renkte iplik kullanılıyor. Sizler uygun olduğuna inandığınız farklı renkteki iplikleri bir araya getirerek de bu patik modelini örebilirsiniz.

Kurdaleli Tunus İşi Patik Yapımı

Bu Tunus işi patik modeli babeti andırdığı için yaparken sizlere büyük ölçüde keyif verecektir. Modern bir görünüme sahip olduğu için genç kızlara yapılması uygundur. Üstünde yer alan parlak boncuklar patiğin zarafet kazanmasını sağlıyor. Bu yüzden bu patik modelini örmeye karar verirseniz, kesinlikle sizler de bu parlak boncukları kullanın.

Tunus İşi Çizgili Patik Yapımı

Bu patiği yaparken 2,5 numara Tunus şişi kullanıyoruz. Toplamda 22 zincir çekerek patiğin yapımına başlıyoruz. Patiğin esnememesi için zincirleri elinizden geldiğince sıkı bir şekilde çekmeye özen gösterin. Çizgili Tunus işi patik modelinin nasıl yapıldığı ile alakalı malumatlar video içerisinde yer alıyor.

Sizlere bu makalede en güzel Tunus işi patik modelleri ve yapılışları ile alakalı bilgiler verildi. Tunus işi örgü tekniklerine birçoğunuz uzak olduğu için ince ayrıntısına kadar ele alınan anlatımlar aktarıldı. Eğer ilerleyen günlerde daha kaliteli anlatımlar elimize geçecek olursa, bu anlatımları da sizlerle paylaşacağız.


Like it? Share with your friends!

343

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir