Pratik Yoldan Tunus İşi Bere Modelleri Nasıl Örülür?


1

Kimisinin Afgan kimisinin ise Tunus işi örgü dediği örgü tekniklerinin kullanılarak yapıldığı bereler büyük ilgi görüyor. Tunus işi bere modelleri örülmesi kısmen zordur. Bundan dolayı birçok bayan bu bereleri örmekten uzak durur. Sizlere Tunus işi bere örneklerini sevdirmek için pratik yoldan Tunus işi bere modelleri nasıl örülür konusunda bilgiler vereceğim.

Tunus işi bere modelleri hem tığ işi hem de şişle yapılan berelere göre daha sıkı yapıdadır. Bu da bu berelerin özellikle rüzgarla birlikte gelen soğuklara karşı kişiyi daha iyi korumasını sağlıyor. Kış mevsiminde soğuk rüzgarların hakim olduğu bir yerde ikamet ediyorsanız, tercihiniz Tunus işi bere örnekleri olmalıdır.

Bu Tunus işi bereler hem erkekler hem de bayanlara yapılmaktadır. Ayrıca bebekler için örülen hoş tasarımlar da vardır. Bu makalede tüm yeni modelleri ele alacağım gibi kısmen yapılışları ile de sizleri aydınlatmaya çalışacağım.

Tunus işi bere modelleri
Tunus işi bere modelleri

Zor gibi görünün örgü modellerinin çoğunun aslında pratik bir yapılışı vardır. Tunus işi bereler de çoğu zaman göz korkuttuğu için bu berelerin patik yoldan nasıl yapıldığının ele alınmasının mantıklı olduğunu düşünüyorum. Berelerle uyumlu dah afarklı örgüler de yapmak isterseniz Tunus işi patik modelleri ve Tunus işi yelek modelleri sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Harika Görünümlü Tunus İşi Bere Modelleri

Dünden bu güne eminim ki birçok kişi Tunus işi bere modelleri ile alakalı paylaşımlar yapmıştır. Ben sürekli olarak gördüğünüz örneklere yer vermektense yeni tasarımları ele almanın daha uygun olacağını düşündüm. Bu yüzden elimden geldiğince yeni sezon olan Tunus işi bere modelleri arayışına girerek bunları sizlerle paylaşacağım.

Birbirinden güzel bu Tunus işi bere modelleri nasıl örülür diyenleriniz illaki vardır. Tunus örgü teknikleri kısmen farklı olduğu için genellikle video anlatımlara ihtiyaç duyarız. Sizin de video anlatımlara ihtiyaç duyacağınızı düşündüğüm için bu berelerin nasıl örüldüğünü aşağıda ela aldım.

Tunus İşi Bayan Bere Modeli Yapılışı

Bu Tunus işi bayan bere modelinin yapımında iki farklı renkte iplik kullanılıyor. Bundan dolayı bu model iki renkli Tunus işi bayan bere modeli olarak da geçmektedir. Bu berenin yapımında kullanacağınız Tunus tığsının her iki tarafı da damaklı olmalıdır. İki damaklı Tunus tığsının kullanılmasının nedeni berede dikişlerin olmasının istenmemesidir. Tunus işi bayan bere modeli yapımına kafa ölçüsü kadar zincir çekerek başlayın. Modelin nasıl oluşturulacağı ile alakalı diğer bilgiler video anlatım içerisinde yer alıyor.

Tunus İşi Bebek Beresi Yapımı

Tek renk iplik kullanılarak örülmesine rağmen bu Tunus işi bebek beresi model gerçekten de çok güzel. Modelin üstünde yer alan burgulu desenler ve tam tepede yer alan ponpon, berenin gerçekten de aşırı derecede modern görünmesini sağlıyor. Video anlatım yabancı dilde yapılmış olsa da Tunus işi bebek beresi yapımı sırasında kesinlikle zorlanmayacaksınız. Video anlatımda tüm detaylara yer verilmesi, modelin kolay bir şekilde oluşturulmasını sağlıyor.

Tunus İşi Erkek Bere Örneği Yapılışı Video Anlatımlı

Ülkemizde Tunus işi örgü modellerine ilgi bir hayli fazla olsa da Türkçe anlatımlı olan videolara ulaşmak gerçekten de çok zor. Hatta Tunus işi erkek beresinin nasıl yapıldığını anlatan Türkçe herhangi bir anlatıma ulaşamadığımı da belirtmek isterim. Hal böyle olunca bu örgü tekniğini kullanarak erkek beresi örmek isteyenlere yardımcı olmak için anlaşılır ama yabancı dilde yapılan bir video anlatımı sizlere sunmaya karar verdim.

Bu makalede sizlere Tunus işi bebek, bayan ve erkek bere modelleri hakkında bilgiler verildi. Zaman içerisinde örgü severler tarafından yeni Tunus işi bere modelleri tasarımları yapıldıkça, en yeni tasarımları ve yapılışları ile alakalı bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.


Like it? Share with your friends!

1

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir