Tunus işi örgü teknikleri yeni yayılmaya başladığı için örgü tutkunları bazı tekniklerin nasıl yapıldığını merak ediyor. Tunus işi ajur nasıl yapılır sorusu da son zamanlarda sıklıkla muhatap olmak zorunda kaldığımız sorulardan birisidir. Bu yüzden sizlere video anlatımlı olarak Tunus işi örgülerden ajurları nasıl yapacağınız hakkında bilgi vereceğim.

Tunus işi ajurlarda yer alan delikler şiş örgülerdeki ajurlara göre daha geniş yapılıdır. Bu yüzden eğer bu örgü tekniğini kullanarak örgü ürünler yapacaksanız, bu ürünlerin yazlık örgüler sınıfında yer almasına dikkat edin.

Ajurlu örnekler yaparken her zaman modeli tek renk iplik kullanarak oluşturmanızı tavsiye ederim. Ebruli ipliklerin ya da birden fazla farklı renkteki ipliğin kullanılması modellerin boğulmasına neden olmaktadır.

Tunus İşi Ajur Yapılışı

Yukarıda yer alan video anlatımda uygulamanın nasıl gerçekleştirildiği yer almaktadır. Bu tekniği kullanarak özellikle şal ve yazlık yelek yapabilirsiniz. Genç kızların havuz başında kullanmış olduğu fileli örtüleri de sadece bu örgü tekniğini kullanarak yapmak mümkündür.

Bu tekniği öğrendikten sonra sizi kısmen zorlayacak ancak daha güzel olan Tunus işi ajurları da yapmak isteyenleriniz olacaktır. Bunu bildiğim için sizlere Tunus işi ajurlu baklava dilimi örneği nasıl yapılır konusunda da video anlatımlı olarak bilgi vereceğim. Bu modeli ben daha evvel bayan yeleklerinde kullandım ve güzel oldu. Sizler de yelek örerken bu örneği kullanabilirsiniz.

İnternete ortamında Tunus işi ajur baklava dilimi örneğini kullanarak çok sayıda kişinin bebek battaniyesi yaptığını gördüm. Üstünde ajurlar yer alsa da modeli oluştururken ilmeklerinizi sıkı yaparsanız, kışlık kullanım için uygun olan battaniyeleri de bu örnekle örebilirsiniz.

Kendisini geliştirmek isteyen çok sayıda takipçimizin olmasından dolayı sizlere elimden geldiğince tüm Tunus işi örgü tekniklerini anlatmaya çalışacağım. Bizi takip ederek kendinizi geliştirebilir ve Tunus işi örnekler karşınıza çıktığında bunları rahatlıkla yapabilirsiniz.