Örgücü Kız

Kabarık Tuğla Desenli Lif Yapımı Aşamaları

Tuğla desenli lif modeli yapılışı

Liflerin her zaman dolgun olması hoşuma gitmiştir. Bu sayede cildime temas edince daha pamuksu bir his oluşuyor. Bu hissi bana yaşatan liflerin başında kabarın tuğla desenli lif modeli ye almaktadır. Yaşadığım bu güzel duyguyu sizlerin de yaşamasını istediğimden dolayı tuğla desenli lif yapımı hakkında aşamaları ile birlikte bilgiler vereceğim.

Kabarık olan lifler eğer ilginizi çekmeyi başarsıysa çilek lif sayfasındaki örnek de beğeninizi kazanacaktır. Bunun haricinde benim favorim olan rüzgar gülü lif örneğini de incelemenizi öneriyorum.

Tuğla Desenli Lif Yapılışı

1. Sıra: 45 ilmek yapın, tüm sıra boyunca düz örgü yapın.

2. Sıra: Sıranın tamamını ters örgü olarak örün.

3. Sıra: Diğer renkte ipliğe geçin, 4 düz örgü, sol şişteki ilmeği sağ şişe alın *5 düz örgü, sol şişteki ilmeği sağ şişe alın* 4 ilmek kalana kadar yıldızlar arasını tekrarlayın. 4 düz örgü yaparak sırayı tamamlayın.

4. Sıra: 4 düz örgü, ipliği öne al, sol şişteki ilmeği sağ şişe al, ipi şişe tersten dolayın, *5 düz örgü, ipi öne alın, sol şişteki ilmeği sağ şişe al, ipi şişe tersten dolayın* yıldızlar arasını 4 ilmek kalana kadar tekrarlayın. Son olarak 4düz örgü yapıp sırayı tamamlayın.

5. Sıra: 4 ters örgü, ipi şişe tersten dolayın, sol şişteki ilmeği sağ şişe al, ipi öne alın, *5 ters örgü, ipi şişe tersten dolayın, sol şişteki ilmeği sağ şişe al, ipi öne alın*4 ilmek kalana kadar yıldılar arası tekrarlayın. 4 ters örgü yapıp sırayı tamamlayın.

6. Sıra: bu sıramızda 4. Sırada yer alan uygulamaları birebir şekilde yapacağız.

7. Sıra: İp rengini değiştirin ve sıranın tamamını düz örgü olarak yapın.

8. Sıra: Sıranın tamamını ters örgü olarak yapın.

9. Sıra: İp rengini değiştirin, 1 düz örgü, sol şişteki ilmeği sağ şişe al, *5 düz örgü, sol şişteki ilmeği sağ şişe alın* yıldızlar arasını 1 ilmek kalana kadar tekrarlayın. 1 düz örgü yapıp sırayı tamamlayın.

10. Sıra: 1 düz örgü, ipi öne alın, sol şişteki ilmeği sağ şişe al, ipi şişe tersten dolayın, *5 düz örgü, ipi öne alın, sol şişteki ilmeği sağ şişe al, ipi şişe tersten dolayın*yıldızlar arasını 1 ilmek kalana kadar tekrarlayın. Orgucukiz.com 1 düz örgü yapıp sırayı tamamlayın.

11. Sıra: 1 ters örgü, ipi şişe tersten dolayın, sol şişteki ilmeği sağ şişe al, ipi öne alın, *5 ters örgü, ipi şişe tersten dolayın, sol şişteki ilmeği sağ şişe al, ipi öne alın* yıldızlar arasını 1 ilmek kalana kadar tekrarlayın. 1 ters örgü yapıp sırayı tamamlayın.

12. Sıra: 10. Sırada yer alan uygulamanın aynısını bu sırada yapacaksınız.

Yukarıda yer alan 12 sıralık uygulamayı yaklaşık olarak 5 defa tekrarladığınız zaman lif büyük ölçüde tamamlanmış olacak. Başlangıçta yapmış olduğumuz ilmek sayısını arttırarak bu örgü deseniyle bebek battaniyesi de örülebilir. Kabarık tuğla desenli lif modeli kesinlikle en çok sevdiğiniz liflerden birisi olacaktır.

Tuğla deseni örgü modeli video anlatım

Yazılı anlatımdan tuğla desenli lif modelinde kullanılan örgü tekniğini kavrayamadıysanız video anlatım sizlere kesinlikle yardımcı olacaktır. Bu örgü deseninin yapılışını öğrendikten sonra ilgili örgü tekniğini bebek battaniyesi, bere hatta kazak gibi örgü ürünlerde dahi kullanabilirsiniz.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed