Hayvan desenli örgü ürünler her zaman çocuklar tarafından çok sevilir. Tilki şeklinde bebek atkısı modeli de çocuklar arasında sevilen bir örnektir. Uygun renklerin seçilmesi durumunda hem kız hem de erkek bebekler için örülmesi uygundur.

Doğal yaşamda tilki turuncu kahverengi arası bir renge sahiptir. Ben her zaman doğadaki renklere sabit kalma taraftarı olduğum için bu atkıyı örerken turuncu ve kahverengi renkteki iplikleri kullanmanızı tavsiye ediyor.

Tabi ki kutup tilkilerini de unutmamak lazım. Kutuplarda yaşayan tilkiler beyaz renktedir. Beyaz ve siyah renkteki iplikleri kullanarak tilki şeklinde bebek atkısı uygulaması yapılırsa kesinlikle çok güzel sonuçlar alınacaktır.

Tilkili bebek atkısı modeli yapılışı

Video anlatımda yer alan örnekte beyaz, mavi ve siyah renkteki iplikler kullanılmış. Yaptığınız atkının erkek bebeklere has olmasını istiyorsanız sizler de atkının yapımında bu renklere sadık kalabilirsiniz.

Şerife Hanım bu örneğe kuyruğunu yiyen tilki demiştir. Bunun nedeni atkı görünümünü elde etmek için tilkinin kuyruğunu ısırmasıdır. Örneği inceleyecek olursanız tilkinin ağzı ve kuyruğu bir aradadır. Bu şekil nedeniyle modele kuyruğunu ısıran tilki bebek atkısı modeli dememiz de mümkündür.

Atkıyı yaparken arttırma ve eksiltme çok yapılmaktadır. İlgili örgü teknikleri iyi biliniyorsa bu atkı zorlanmadan örülebilir. İlk bakıldığı zaman tilki şeklinden dolayı atkının zor olduğu düşünülebilir ancak herhangi bir zorluğu yoktur. Aksine en kolay atkılardan birisidir. Buna rağmen eğer daha basit örneklere ihtiyaç duyarsanız kolay atkı modelleri sayfasındaki örnekleri inceleyebilirsiniz.