Tığ İşi Patik Modelleri Ayrıntılı Anlatımlı


-4

Patik modelleri arasında yer alan tığ işi patik modelleri her zaman diğerlerine göre daha fazla ilgi görmektedir. Farklı örgü tekniklerinin kullanılmasından dolayı bu tığ işi patik modelleri yapılırken maharet gerektirebilir. Durum her ne kadar da böyle olsa da ayrıntılı anlatımlı olarak ele alındıkları için bu makale tığ işi patik sahibi olmak isteyen herkese yardımcı olacaktır.

Şişle yapılan patiklere göre daha güzel olmaları bu patiklerin çeyizlik olarak kullanılmasını da sağlıyor. Tığ işi patik modelleri Türk kültürünün en önemli öğeleri arasında yer alır. Özellikle klasikleşen modellerin büyük bölümü kilim desenlerini içermektedir. Bu patikleri örüp kullandığınız zaman Anadolu’nun kültür kokusunu daha iyi hissedeceğinizi düşünüyorum.

Ayrıntılı anlatımlı olarak paylaşacağımız tığ işi patik modelleri arasında hem erkek hem de bayanlar için çeşitli modeller bulunmaktadır. Ayrıca güzelliğin simgesi olarak kabul ettiğim bebekleri de düşünerek onlar için de örülen bazı patiklere yer vermeye çalışacağım.

Tığ işi patik modelleri
Tığ işi patik modelleri

En güzel tığ işi patik modelleri arasında arabalı, ayakkabı şeklinde, Converse, çeyizlik, dantel çiçekli, fiyonklu, güllü, halkalı, boncuklu, ponponlu, püsküllü, iki renkli patikler yer almaktadır. Ayrıca tavşanlı, uğur böcekli tığ işi patik örnekleri de bu yıl moda haline gelmiştir. Eğer sizler de bu tarz patiklere ilgi duyuyorsanız, en güzel yeni modellere sayfamızdan ulaşabileceğiniz gibi bazılarının yapılışı hakkında bildiler de alabilirsiniz. Patikler genellikle yeleklerle kombinlenerek kullanılır. Dilerseniz yelek modelleri dilerseniz de tığ işi yelek modelleri sayfasından bu patiklere uygun yelekler hakkında da bilgiler alabilirsiniz.

Bayan Tığ İşi Patik Modelleri

Biz bayanlar her zaman zarafete daha fazla özen gösteririz. Bundan dolayı da çoğumuzun ördüğü patikler tığ işi örgü teknikleri kullanılarak yapılan patiklerdir. Web sitemizin müdavimi olan okurlarımız özellikle tığ işi bayan patik modelleri hakkında bilgi vermemizi istediği için birbirinden güzel olan patikleri sizlere sunacağım.

Bayan tığ işi patik modelleri makalesini hazırlarken ister istemez yeni sezon modelleri paylaştım. Sürekli olarak aynı desenlere sahip olan patikleri görmekten usandıysanız, sizlere paylaştığım bu bayan patiklerini incelemenizi tavsiye ediyorum. Daha sonra ilgili patiklerin nasıl yapıldığını aşağıda yer alan video anlatımlardan öğrenebilirsiniz.

Tığ İşi Bayan Patiği Yapımı

Bu tığ işi bayan patiği yapışlı kolay olduğu kadar modern bir görünüme sahiptir. Patiğin yapımına burun kısmından başlanmaktadır. Patiği yaparken 2 numara tığ kullanmalısınız. Normal patik iplerini de kullanmanız yerinde bir karar olur. Yani bu patiği yaparken özel bir ipe gereksinim yoktur. Toplamda 9 tan zincir çekip patiğin yapımına başlayın. Daha sonraki aşamalar video anlatım içerisinde yer almaktadır. Bu patik bir ayakkabıyı andırdığı için çeyizlik tığ işi bayan patik modelleri arasında yer alıyor.

Bebek Tığ İşi Patik Örnekleri

Bebeklere kimsede olmayan modelleri örmek annelerin en büyük tutkusu olduğu için her zaman yeni tasarımları ele almaya çalışıyoruz. En yeni tığ işi bebek patik örnekleri nelerdir diye merak edenleriniz varsa, sezonun en yeni modellerine aşağıdaki galeriden ulaşabilir.

Ben tığ işi bebek patik modelleri yaparken elimden geldiğince hayvan desenlerini kullanmaya çalışıyorum. Eğer sizler henüz hangi modeli öreceğinize karar vermediyseniz hayvan desenli olan patikleri mercek altına almanızı tavsiye ederim.

Tığ İşi Bebek Patiği Yapımı

Bu bebek patiği bot şeklinde olup tığ işi örgü teknikleri kullanılarak yapılmaktadır. Patiğin yapımına taban kısmından başlanıyor. Kenarlarında yer alan fırfırlar patiğin gerçekten de modern bir hale gelmesini sağlıyor. Daha evvel bot şeklinde bebek patiği yapanlarınız elbette vardır ancak bu fırfırlı bot patik modeli favoriniz haline gelecektir.

Tığ İşi Babet Patik Modeli Anlatımlı

Ayakkabı şeklinde bir görüntüsü olan babet patikler yaşlısından gencine tüm bayanlar en çok ilgi duyduğu örneklerdir. Bu patiklerin sadece taban kısmını yaparken zorlanabilirsiniz. İlgili kısımların nasıl yapıldığını anlayınca tığ işi babet patik modelleri en rahat yaptığınız patiklerden birisi haline gelecektir. Yukarıda yer alan video anlatımlı içerik bu patikleri kolay bir şekilde örmenizi sağlayacaktır.

Tığ İşi Boncuklu Patik Yapılışı Video Açıklamalı

Tığ işi boncuklu patik modelleri birçoğumuzun ilgisini çekse de ben patiklerde aşırı boncuk kullanılmasının taraftarı değilim. Bu yüzden video anlatımlı olarak bilgi verilen paylaşımımda yer alan modelde çok az miktarda boncuk kullanılmıştır. İsteyen kişiler dilerse patiğe daha fazla boncuk eklemesi de yapabilir. Bu model fiyonklu tığ işi patik modeli olarak da geçmektedir. Yapımı diğerlerine göre kısmın zor olduğu için maharet gerektirdiğini düşünüyorum. Tığ işi patik modelleri ile alakalı bu kadar fazla bilgi aldıktan sonra kesinlikle bu tarz şeyleri denemekten de çekinmeyin.


Like it? Share with your friends!

-4

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir