Örgücü Kız

Tığ İşi Kolay Bayan Bolero Açıklamalı

Tığ işi kolay bayan bolero yapılışı açıklamalı

Klasik olarak değerlendirilen örgü bayan bolerolarını unutup, daha modern görünüme sahip bolero örmek isteyenleriniz olursa paylaşacağımız model tam da sizlere göre. Tığ işi kolay bayan bolero açıklamalı olarak verileceğinden dolayı artık tüm bayanlar modern bir görünüme sahip olabilecek.

Tığ işi bolero örnekleri açıklamalı olarak bu güne kadar verilmiş olsa da birçoğu yeleği andırıyordur. Şimdi sizlere yapılışı hakkında bilgi vereceğimiz yazlık bolero modelli kolay yapılışı sayesinde ve farklı görünümüyle en çok sevdiğiniz örneklerden birisi olacak.

Örgü bolero modelleri anlatımlı olarak özellikle Derya Baykal tarafından sıklıkla paylaşılıyor ancak modellerin birçoğunun zor olması, çoğumuzun farklı örneklere yönelmesine neden oluyor. Kolay bolero yapımı resimli anlatımlı olarak ele alınarak, tığ işi örgü yapmayı bilen tüm bayanların kendi bolerosunu örmesi sağlanacaktır.

Tığ İşi Kolay Bayan Bolero Yapımı Resimli Anlatımlı

Tığ işi kolay bayan bolero örneğinin neredeyse tamamında sabit bir örnek kullanılıyor. Bu kısmı yaparken zorlanmak istemiyorsanız, aşağıda yer alan şablondan yararlanabilirsiniz.

Tığ işi kolay bayan bolero şablonu

Şablonu kavradıysanız, boleronun nasıl oluşturulduğunu öğrenmeye geçebiliriz.

Tığ işi kolay bayan bolero

Model küçük dikdörtgenlerden meydana geliyor. Boleronun arka kısmı yapıldıktan hemen sonra çevre kısmı örülmeye başlanmaktadır. Ara kısımlara 2 zincir çekip ardından 3’lü trabzanlar yapılarak çevre kısmı elde edilmektedir.

Tığ işi kolay örgü bayan bolerosu

Yan kısımlarda kol oyuntusu oluşturmak için çember şeklinde örgü yapılacak. Bunu yaparken aşırı derecede sıkı örmemeye özen gösterin çünkü kol kısımları kasma yapabilir. Bu da kullanım zorlaşmasına neden olur.

Tığ işi bolero örnekleri açıklamalı

Modelin oluşturulmasına 3’lü trabzan, 3 zincir, 3’lü trabzan, 3 zincir şeklinde tekrar yaparak devam ediyoruz. Bunu diğer boşluğu oluşturmak için de yapmalısınız.

Tığ işi yazlık bolero yapımı

Yukarıdaki resimde olduğu gibi 1 sıra desen olacak şekilde, çember şeklinde olan çevreyi örmeniz gerekmektedir.

Tığ işi örgü kolay bayan bolero örneği

İkinci sırada ara kısımlara 4 zincir çekmek koşuluyla 3’lü trabzan yapılacak. Çemberin ikinci sırası da bu şekilde oluşturuluyor.

Tığ işi kolay bolero nasıl yapılır

Üçüncü sıranın nasıl oluşturulduğunu yukarıdaki görsele bakarak anlayabilirsiniz.

Tığ işi kolay bayan bolero son hali

Yukarıdaki görselden anlayacağınız üzere çemberi genişletebilmek için her sırada toplamda 1 tane arttırma yapılması gerekmektedir. Bu sayede dış çemberin dışa doğru formunun bozulmadan genişlemesini sağlayabilirsiniz.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed