Çift başak modeli yelek yapılışı sırasında en çok tercih edilen örneklerden birisi haline geldi. Özellikle çeyizlik yelek örmek isteyen kişiler tığla çift başak modeli yapmayı öğrendikten sonra direkt olarak yelek örmeyi tercih etmektedir. Her ne kadar yaygın bir örnek olsa da görüntüsünün güzel olmasından dolayı bu yeleği tercih etmenizi tavsiye ederim.

Yeleğin yapımına başlamadan önce size tavsiye başak örgü modeli nasıl örülür konusunu iyi bir şekilde öğrenmenizdir. Yeleğe adını veren örneğin nasıl örüldüğünü öğrendikten sonra hiç zorlanmadan yeleğinizi örüp tamamlayabilirsiniz.

Her ne kadar çeyizlik yelek yapmak için tercih edilen bir örnek olsa da anne yeleği örmek için de kullanılabilir. Kısacası bu örneğin hem yetişkinler hem de gençler için uygun olduğunu söyleyebilirim. Bayan yelek modelleri denildiği zaman artık aklınıza bu örnek gelecektir.

Çift Başak Örgü Yelek Modeli Nasıl Yapılır?

Her zaman olduğu gibi en yeni örgü yelekler konusunda bizlere bilgi veren ören hanım hanımefendiye katkılarından dolayı teşekkür ederim. Ben de kendisi gibi sizlere her zaman en yeni örnekleri sunmaya devam edeceğim.

Eğer bu yeleği çeyizlik olarak yapacaksanız simli iplik kullanmanızı tavsiye ederim. Angora simli ipler güzel sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.