Tığ İşi Bere Modelleri Yapımı Özel Anlatımlı


340

Tığ işi örgü teknikleri uygulamak vaktimi alsa da her zaman tığ işi bere modelleri ilgimi çekmeyi başarıyor. Bundan dolayı da sürekli olarak özel anlatımlı tığ işi bere modelleri arayışına giriyorum. Örgüye karşı tutkusu olan birçok kişi de eminin benimle aynı fikirdedir. Eğer sizler de en güzel tığ işi bere modelleri yapımı ile alakalı bilgilere ihtiyaç duyuyorsanız, yapılışı özel anlatımlı olarak verilen bu makaleden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Her ne kadar yapımı uzun sürse de kış kapıya dayanınca en çok tığ işi bere modelleri örülmeye başlanır. Annelerin ellerinde yer alan renkli iplikler hayat bularak bere haline gelir. Sürekli olarak aynı örnekleri görmekten sıkılanlarınızın olabileceğini düşündüğüm için sadece yeni sezon ürünlerine ve yapılışları ile alakalı bilgilere yer vermeye çalışacağım.

En güzel tığ işi bere modelleri arasında çarkıfelek, yandan çarklı, çiçekli, dalmaçyalı, fıstıklı, hayvan figürlü, hello kitty, kulaklı ve kasketli bere örnekleri yer almaktadır. Bu makalemizde hem yetişkinler hem de bebekler için ilgili bere modellerine elimden geldiğince yer vermeye çalışacağım.

Tığ işi bere modelleri
Tığ işi bere modelleri

Bu makalede erkek, bayan ve bebek tığ işi bere modellerini ele alacağım gibi bazı berelerin nasıl örüldüğünü video anlatımlı olarak sizlere sunacağım. Elbette yapılışı aşırı derecede zor olan bereler de sizleri bekliyor olacak. Eğer bunlar beni çok zorluyor, bu yüzden daha kolay berelere ihtiyacım var derseniz kolay bere modelleri sayfasından sizi daha az zorlayacak ürünlere de ulaşabilirsiniz. Bereler yeleklerle kombinlenebilir. Tığ işi yelek sayfasındaki yeleklerden birisini de berenize uygun bir şekilde örebilirsiniz.

Tığ İşi Bayan Bere Modelleri

Biz bayanlar süsümüze eminim ki herkesten daha fazla düşkünüz. Eğer bir şey bize yakışacaksa, istediği kadar yapımı zor olsun bizler her şeye katlanarak o örgü bereleri öreriz. Bunun bilincinde olduğum için sizlere yapılışı zor olsa da aşırı derecede güzel bere modellerini sunacağım.

Aplike örgüler yapmayı biliyorsanız tığ işi bayan bere modellerini düz bir şekilde ördükten sonra da süslemeler yapıp modern hale getirebilirsiniz. Örneğin düz pembe renkte örülen bir berenin üstüne beyaz ipliklerle aplike çiçek yapıp eklerseniz, kesinlikle çok güzel sonuçlar alırsınız. Bu bereleri beğenen kişiler makalemizin devamından tığ işi bere modelleri yapımı ile alakalı hazırlanan bilgilere ulaşabilir. Daha farklı bayan bereleri için örgü bayan bere modelleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Tığ İşi Bayan Bere Örneği Yapımı

Bu bere modeli şapka şeklindedir. Berenin yapımında kalın iplikler ve 5 numara tığ kullanılıyor. Ayrıca süslemeler için simli kalın iplikler gerekmektedir. Berenin yapımına tepe kısmından başlayacaksınız. İlk olarak sihirli halka yaparak berenin yapımına başlayın. Daha sonra halkanın içine 10 tane sık iğne yapın. Berenin yapımı için gerekli olan uygulamalar yukarıdaki video anlatımda yer almaktadır.

Tığ İşi Bebek Bere Modelleri

Bebekler için tığ işi bere yapılacaksa berenin üstünde az sayıda deliğin olmasına ya da hiç delik olmamasına dikkat edilmelidir. Bebekler biz yetişkinlere göre daha fazla üşür. Sırf süse saltanata önem verip bebeğinizin soğuktan korunmasını ihmal etmeyin. Genelde tığ işi bere modelleri şişle yapılanlara göre daha ince olur. Bu yüzden tığ işi bebek bere modelleri yapılacaksa kalın iplikler kullanılmalıdır. Kalın ipler sayesinde bebeğiniz tığ işi berelerle bile soğuktan iyi bir şekilde korunabilir.

Tığ işi bebek bere modelleri eğer kız bebekler için yapılacaksa çiçekli, erkek bebekler için yapılacaksa hayvan figürlü bereler tercih edilmelidir. Size seçim aralığı sunmak için her iki türden de modeli sunduk. Daha fazla bebek beresi için bebek beresi modelleri sayfasına bakmanızda fayda var.

Tığ İşi Bebek Bere Örneği Anlatımlı

Berenin yapımına 9 zincir çekerek lastik kısmından başlanmaktadır. Bu bereye ilk bakıldığında zor görünebilir ancak bereyi yapmaya başlarsanız gerçekten de kolay olduğunu anlarsanız. Bu berenin anlatımı 30 dakikalık bir videoya sığdığına göre sizler daha kısa zaman içerisinde bu tığ işi bebek beresini örebilirsiniz.

Tığ İşi Erkek Bere Modelleri

Erkekler biz bayanlara göre gün içerisinde dışarıda daha fazla bulunur. Sürekli olarak aynı bereyi takmaları çevrelerinde yer alan kişiler tarafından yadırganabilir. Bu yüzden kocanız, babanız ya da oğlunuz için çeşitli bereler örmeli ve onları tek modele bağlamamalısınız. Tığ işi bere modellerinde seçim aralığı daha fazla olduğundan dolayı tığ işi erkek bere modellerini de bu makalede ele almaya karar verdim.

Tığ işi erkek bere modelleri daha sade yapıdadır. Berelere süslemeler yapınca kadınsı bir görünüm oluştuğu için sizler de erkek beresi yaparken kesinlikle süslemelerden uzak durun. Böylelikle daha güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Tığ İşi Erkek Bere Örneği Yapılışı Video Açıklamalı

4 numara tığ kullanılarak yapılan bu berede bebe yünü kullanılıyor. Berenin yapımına sihirli halka yaparak başlıyoruz. Daha sonra sihirli halkanın içerisine 24 tane ikili trabzan yapın. Modelin uygulaması ile alakalı diğer bilgiler video anlatım içerisinde yer almaktadır.

Bu makalede sizlere en güzel tığ işi bere modelleri ve bu tığ işi bere örnekleri yapımı ile alakalı özel anlatımlı bilgiler verildi. Elbette bu tarz bereleri hazır tekstil ürünü olarak da satın alabilirsiniz ancak sadece 1 saatinizi ayırarak örebileceğiniz bu bereleri satın almanız bence aşırı derecede mantıksız. Örgü ürünlerin değer görmesi sizin de değer kazanmanızı sağlayacaktır. Bundan dolayı da örgü yapmayı bir tutku haline getirip tüm bereleri kendiniz örmelisiniz.


Like it? Share with your friends!

340

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir