Örgücü Kız

Tığ İşi Bebek Panço Yapılışı Şemalı Ölçüleri

Tığ işi bebek panço yapılışı anlatımlı

Tığ işi bebek panço yapılışı bebek pançoları arasındaki en güzel modeller incelendikten sonra hazırlandı. Şüphesiz en güzel örneği ele alacağımızdan dolayı bu bebek pançosunu hepiniz seveceksiniz.

Bebek pançolarında genelde çok fazla detay yer aldığından dolayı anneler bu tarz şeyleri yaparken zorlanabiliyor. Bunu bildiğimiz için güzel ve yapılışı ciddi anlamda kolay olan bir örneği ele almaya karar verdik.

Tığ işi bebek panço modelleri nasıl örülür konusu havaların gündüzleri sıcak akşamları soğuk olmasından dolayı daha fazla ön plana çıkmaya başladı. Sizin de bebeğinizin bu tarz bir eksiği varsa kolay ve güzel olan bu modeli denemenizi tavsiye ederim.

Tığ İşi Bebek Panço Nasıl Örülür?

Açık pembe renkte iplikler kullanılarak yapılan bu bebek pançosunda Zincir, trabzan, sık iğne gibi temel düzeydeki örgü teknikleri kullanılmaktadır. Sizin işinizi kolaylaştırmak için pançonun ölçülerinin yer aldığı şablonu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu ölçüler 9-10 yaş aralığında olan bireyler için uygundur. Sizler ölçüleri arttırarak ya da azaltarak bu bebek pançosunu farklı boyutlarda da örebilirsiniz.

Tığ işi bebek panço ölçüleri

Pançonun yapımı sırasında 3,5 milimetrelik tığ kullanacaksınız. Anlatımda tozpembesi rengi tercih edilmiş olsa da sizler sevdiğiniz renkteki iplikleri kullanarak da bu bebek pançosunu örebilirsiniz.

Tığ işi bebek panço yapılışı anlatımlı

1. 2. 3. Turlar: Modelin yapımına 63 zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra üçüncü zincirden itibaren zincirlerin üstünde 60 tane trabzan yapılacak. Modelde yer alan tüm turlara 3 zincir çekerek başlanmaktadır. İkinci ve üçüncü turları 60 trabzan taparak tamamlamanız gerekmektedir.

4. Tur: 3 zincir çekin aynı yere 1 trabzan yapın. Sırayı tamamlayana kadar 2 ör 1 arttır şeklinde 80 trabzan yapılarak tur tamamlanacak.

5 Tur: 3 trabzan, 3 zincir yapın ve üçüncü trabzana batın. Bu turda ilgili uygulamayı tekrarlayarak turu tamamlayın.

6. Tur: Bu turun tamamı trabzan yapılarak tamamlanacak ve yuvalara 2 trabzan yapılacak.

7. Tur: 3 ör 1 arttır şeklinde trabzan yapılarak tur tamamlanacak. Bu uygulama sonrasında trabzan sayısı 100’e çıkarılmış olacak.

8. Tur: bu turda da 100 trabzan yapıp tutu tamamlayacaksınız.

9. Tur: 4 ör 1 arttır şeklinde trabzan yapılarak tur tamamlanacak ve tur sonunda 120 trabzan elde edilmiş olacak.

10. Tur: bu turu 120 trabzan yaparak tamamlayacaksınız.

11. Tur: 5 ör 1 artır şeklinde trabzanlar yapılacak. Tur tamamlandığında 140 trabzan elde edilmiş olacak.

12. 13. 14. Turlar: Bu turların tamamında 140 trabzan yapılarak turlar tamamlanacaktır.

15. Tur: 5 ör 1 artır şeklinde trabzan yapılacak. Tur sonuna gelindiği zaman 160 trabzan elde edilmiş olacak.

16. Tur: 3 trabzan, 3 zincir yapın ve üçüncü trabzana batın. Bu turda ilgili uygulamayı tekrarlayarak turu tamamlayın.

17. Tur: 10 zincir çekmek koşuluyla önceki turda yapılan dilimlerin aynısını bu turda yapacaksınız.

18. Tur: önceki turda yapılan dilimlerin üstüne 16 trabzan yapın.

Tığ işi bebek panço yapılışı bu şekildedir. Toplamda 10 turda tamamlanan bebek pançosunu çok seveceksiniz. 15. Turda yapılan deliklerden kurdele geçirerek pançoyu süsleyin. Böylelikle eşi benzeri olmayan güzel bir bebek pançonu tamamlamış olacaksınız.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed