52 Tane Tığ İşi Bebek Battaniyesi Modelleri Yapılışı


-4

Çok sayıda modeli içerisinde barındırmasından dolayı tığ işi bebek battaniyesi modelleri her zaman en çok tercih edilen battaniyelerden olmuştur. Yapılışı anlatımlı olarak verilince bu battaniyeleri yapmak kolay olsa da sadece modele bakarak örnek çıkarmak zor olabilir.

İstediği kadar zor olsun, tığ işi bebek battaniyesi modelleri ve yapılışı annelerin isteği doğrultusunda ele alınacak. En güzel modeller ve yapılışları ile alakalı bilgileri sizlere sunacağım. Farklı tasarımları da görmek isteyenleriniz olursa, kundak şeklinde bebek battaniyesi sayfasındaki örnekleri inceleyebilir.

Ayıcıklı, baklava dilimli, çiçekli, filli, dalgalı, ponponlu, motifli tığ işi bebek battaniyesi modelleri son zamanlarda en çok tercih edilen örneklerdir. Bu durumdan dolayı bebek battaniyesi örneklerini ele alırken, elimden geldiğince saymış olduğum bu modellere yer vermeye çalıştım.

Tığ işi bebek battaniyesi modelleri
Tığ işi bebek battaniyesi modelleri

Tığ işi örgü bilgisi olan kişiler sadece verdiğim örneklere bakarak bu tığ işi battaniyeleri yapabilecektir. Örgü bilgisi az olanları da düşünerek en gözde modellerin yapılışları ile alakalı video anlatımları da ele alacağım.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Modelleri

Çok farklı örgü tekniklerinin yer almasından dolayı tığ işi bebek battaniyesi modelleri içerisinde çok farklı örnekleri barındırır. Anneler dün olduğu gibi bugün de çocukları için her zaman en güzel örgü ürünleri yapmak ister. Her ne kadar yapılışları uzun süren örnekleri bir araya getirmiş olsam da bu tığ işi bebek battaniyesi modelleri sizler tarafından beğenilecek.

Tığ işi örgü teknikleri konusunda bilgi sahibi olan kişiler elbette sadece verdiğim örneklere bakarak bu battaniyeleri örebilir. Ancak bazı kişilerin örgü bilgisi bu tığ işi bebek battaniyesi örneklerini yapmak için yetersizdir. Bu yüzden en güzel modellerin yapılışı ile alakalı video anlatımlar da paylaşmak istiyorum.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bu tığ işi bebek battaniyesi modeli tek renk iplik kullanılarak yapılıyor. Kabartılı bir model olması modern görünmesini sağlamaktadır. Beyaz renkte iplik kullanılarak yapılırsa hem kız hem de erkek bebekler için uygun bir model haline gelecektir. Modelin oluşturulmasına zincir çekilerek başlanıyor. Bebek battaniyesinin ne kadar uzun olmasını istiyorsanız, o kadar zincir çekmelisiniz. Uygulamanın devamın video anlatım içerisinde yer almaktadır.

Tığ İşi Erkek Bebek Battaniyesi Yapımı Video Anlatımlı

Bu model internet dünyasında ön diş bebek battaniyesi modeli olarak geçiyor. Erkek bebek battaniyelerinde model, desen hatta bordür bulma sıkıntısı yaşanmaktadır. Böylesine güzel bir modelle karşılaşınca da bunun kesinlikle tığ işi bebek battaniyesi modelleri sayfasında yer almasının gerekli olduğunu düşündüm.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür

Bu bebek battaniyesi modelini yaparken 3 farklı renkte iplik kullanılıyor. Battaniyenin yapımına battaniye uzunluğu kadar zincir çekerek başlanıyor. İkinci sırada 3 zincir çekip başına dolamadan batılacak ve sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilecek. Modelin üçüncü sırasında farklı renkteki iplikle uygulamaya devam edilecek. Diğer gerekli bilgilere video anlatımdan ulaşabilirsiniz.

Bu makalede sizlere elimden geldiğince tığ işi bebek battaniyesi modelleri ve yapılışları ile alakalı bilgiler vermeye çalıştım. Bebekleri önemseyen bir kişi olduğum için sizlere her zaman en yeni tığ işi bebek battaniyesi örnekleri ile alakalı bilgiler vermeye devam edeceğim.


Like it? Share with your friends!

-4

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir