Şişle Örülen Patik Modelleri 5 ve 2 Şişle Yapılışı


-5

Şişle örülen patikler patiklerin en geleneksel örneklerini yansıtır. Yapılışı kolay olmasından dolayı birçok bayan 2 ve 5 şişle örülen patik örneklerini tercih ettiği için çok sayıda model bulunuyor. Bu makalede elimden geldiğince yeni şişle örülen patik modellerini ele almaya çalışacağım. Ayrıca şişle örülen patik modelleri denildiği zaman kesinlikle bu patiklerin nasıl yapıldığının da ele alınmasının gerekli olduğunu düşünüyorum. Bu bağlamda sizlere bilgi verecek türden çeşitli video açıklamalı bilgileri de ele alacağım.

Genelde şişle yapılan örgü modellerinde çok farklı teknikler olmadığı için insanlar sürekli olarak aynı modellerle karşılaşır. Bu durum aslında insanların kendisini yeni bir şeyler yapmaya zorlamamasından dolayı ortaya çıkar. Mevcut patiklerde yer alan desenleri değiştirerek bile yeni patik tasarımlarını oluşturmak mümkündür. Sizlere sunacağım şile örülen patik modelleri incelendiği zaman ne demek istediğim daha iyi anlaşılacak.

Bayan, erkek ve bebek patikleri rahatlıkla şişle örülebilir. Yani her cinsiyet ve yaş gurubu için şişle patik örmek mümkündür. Şiş sayısı arttıkça modeller zorlaşmaktadır. Eğer patik örme konusundaki bilgileriniz temel düzeyse ilk olarak iki şişle örülen patik örneklerini tercih edin. Kendinizi geliştirdikten sonra 5 şişle örülen patikleri denemeye başlayabilirsiniz.

Şişle örülen patik modelleri
Şişle örülen patik modelleri

Şişle örülen patik örnekleri genelde kendisini tekrarladığı için sürekli olarak aynı modellere yer vermektense kısa ve öz bir şekilde örnekleri sizlere sunmak istiyorum. İlla bu patikler arasında beğendiğiniz bir model olacaktır ve yapmak isteyeceksinizdir. Model paylaşımından hemen sonra video açıklamalı olarak yapılışlarını ele alacağım.

Kolay Şişle Örülen Patik Modelleri

Şişle örülen patik modelleri çoğunlukla bayanlar için olacak. İp rengini değiştirerek bu patikleri erkeklere uygun hale de getirebilirsiniz. Ayrıca ilmek sayısını azaltarak bu patiklerin bebekler için de örülmesi mümkündür. Yani bu ürünlerin büyük kısmında yaş ve cinsiyet sınırlaması bulunmamaktadır.

Modern çağda yaşadığımızdan dolayı erkeklerin büyük kısmı örgü patik giymek istemez. Bana göre sizler de erkeklere patik örmek için boşa zaman harcamayın. Erkeklere patik örmek yerine çorap örmeniz daha yerinde bir karar olur. Ben daha zor modelleri denemek istiyorum diyenleriniz varsa sizlere tığ işi patik modelleri sayfasında yer alan örnekleri tavsiye ederim.

5 Şişle Patik Modeli Yapılışı

5 Şişle yapılan bu patiği örerken simli iplik kullanıyoruz. Elbette düz renkte olan iplikleri kullanarak da bu patiği örebilirsiniz ancak albenisini arttırmak için sizlerin de simli ipleri tercih etmesi mantıklı olacaktır. Patiğin yapımına burun kısmından başlanıyor. Burun kısmını yapmak sizi zorlamayacaktır ancak üst kısımda yer alan modeli yaparken zorlanabilirsiniz. Bu yüzden video anlatımı izlerken özellikle patiğin üstündeki örgü modelinin nasıl yapıldığına dikkat edin.

2 Şişle Patik Örneği Yapımı

İki şişle yapılan bu patiğimizin büyük kısmı ajurlardan meydana geliyor. Şişe 10 ilmek atıp 2 sıra haraşo örerek patiğin yapımına başlayın. Bu işlem patiğin ön kısmının düzgün görünmesi adına yapılmaktadır. Model her renkte iplikle yapılmaya uygundur. Ben bu modeli siyah ve beyaz renklerle ördüm. Basit bir model olsa da gündelik olarak ve abiye olarak kullanıma uygun olduğunu düşünmekteyim.

İki Şişle Boncuklu Patik Nasıl Örülür?

Özellikle şiş örgü çeyizlik patik yapacak olan kişiler için bu modelin biçilmiş kaftan olduğunu söyleyebilirim. Bu patiklere benzer patikler genelde Tunus işi örgülerde olmaktadır. Tunus işi patik modelleri sayfasını kullanarak buna benzer patiklere ve yapılışları ile alakalı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

-5

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir