Şişle Örülen Bebek Battaniyesi Modelleri Yapılışı


-3

Düne kadar sadece düz örgü, Selanik, haroşa gibi basit şiş örgü teknikleri biliniyordu. Bu yüzden şişle örülen bebek battaniyesi modelleri yerine tığ işi bebek battaniyesi modelleri tercih ediliyordu. Şiş örgü teknikleri arasına yeni teknikler eklendikçe, şişle örülen bebek battaniyesi modelleri de eskisine oranla daha fazla ilgi görmeye başladı.

Şişle örülen bebek battaniyesi modelleri tığla yapılanları aratmayacak kadar güzel hale geldi. Özellikle ajurlu olan modeller diğerlerine göre daha fazla ilgi görüyor.

Sizlere şile örülen bebek battaniyesi modelleri yapılışı açıklamalı olarak verilecek. Özellikle saç örgüsü desenleri olan şişle örülen bebek battaniyelerini çok sevdiğimi ve bu yüzden genellikle bunları örmeyi tercih ettiğimi belirtmek isterim.

Şişle örülen bebek battaniyesi modelleri
Şişle örülen bebek battaniyesi modelleri

Şişle yapılan örgü ürünlerde her zaman daha kalın ipliklerin kullanılmasına olanak vardır. Bu yüzden şişle örülen bebek battaniyesi modelleri hem kısa sürede biter hem de soğuktan korunmak için idealdir. Sizler de ön koşul olarak soğuktan korunmayı hedef aldıysanız, gelin hep birlikte sezonun en güzel şişle örülen bebek battaniyelerine göz atalım. Sonrasında ise yapılışları ile alakalı bilgiler alalım.

Şişle Örülen Bebek Battaniyesi Modelleri

Şiş örgü bebek battaniyesi örnekleri galeri halinde sunulacak. Eğer daha farklı örneklere bakmak isterseniz, kundak şeklinde bebek battaniyesi modelleri sayfasını inceleyebilirsiniz. Şişle battaniye örmeyi hiç düşünmeyen kişiler bile bu örnekleri gördükten sonra kesinlikle battaniye örmek isteyecektir.

Bir araya getirmiş olduğumuz şişle örülen bebek battaniyesi modelleri bu şekildedir. Eğer anlatımlı bilgilere ihtiyacınız varsa makalemizin devamından video anlatımlı olarak yapılışı ile alakalı bilgiler verilen örnekleri inceleyebilirsiniz.

Şişle Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı Video Anlatımlı

Modelin oluşturulmasına ilmek atarak başlıyorsunuz. Daha sonra 4 sıra haroşa yaparak modeli oluşturmaya devam edeceksiniz. İlmek sayısını battaniyenizin ne kadar geniş olmasını istiyorsanız o kadar yapmanız gerekmektedir. Bu bebek battaniyesi tek renk iplik kullanılarak yapılıyor. Buna rağmen bu ürünü çok seveceğinizi düşünüyorum.

Şile Renkli Bebek Battaniyesi Yapımı

Bu bebek battaniyesinde birden fazla renkte iplik kullanılıyor. Aşırı derece modern olduğu gibi yapılışı da bir o kadar kolaydır. Uygun renkler seçilirse hem kız hem de erkek bebekler için örülebilecek türden bir modeldir. Modelin yapımında başak ve Selanik örgü teknikleri kullanılmaktadır. Bu örgü teknikleri biliyorsanız, hiç zorlanmadan bu battaniyeyi örebilirsiniz.

Haroşa Örgü Şişle Bebek Battaniyesi Yapılışı

Büyük bölümünde haroşa örgü tekniği kullanılan bu bebek battaniyesi, verdiklerimiz arasındaki en kolay örnektir. Sıkı ve elastikli yapısı sayesinde uzun süre formu bozulmadan kullanılabilir. Şiş örgü teknikleri konusunda çok maharetli değilseniz, şişle örülen bebek battaniyesi modelleri arasında yer alan bu örneği denemenizi tavsiye ederim.


Like it? Share with your friends!

-3

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir