Şiş Örgü Bere Modelleri Misinalı ve Normal Şişle Yapımı


-1

En çok örülen bereler arasında her zaman şiş örgü bere modelleri yer alır. Bunun böyle olmasının temel nedeni şiş örgü bere örneklerinin yapılışının kolay olmasıdır. Ayrıca soğuktan daha iyi korumaları da bir tercih sebebidir. Şiş örgü bere modelleri hem normal şişle hem de misinalı şişle örülmektedir. Son yıllarda dikişsiz form oluşturmalarından dolayı misinalı şişle örülen bereler düz şişlere göre daha fazla tercih ediliyor.

Şiş örgü bere modelleri bayan, erkek ve bebek olmak üzere sınıflandırılır. Yani her yaş ve cinsiyet gurubu için örülen şiş örgü bereler bulunmaktadır. Kış mevsiminin soğuklarını net bir şekilde hissettiğimiz bu günlerde sizlerin bu tarz şeylere ihtiyacının olabileceğini düşündüğüm için tüm alt sınıflara ait örnekleri ele almaya çalışacağım.

Şiş örgü bere modelleri genellikle düz, ters, Selanik ve haroşa örgü teknikleri kullanılarak yapılıyor. Ayrıca bu bereler kendilerini saldığı için lastik örgü de bu berelerde vazgeçilmez bir unsudur. Eğer bu saydığımız örgü tekniklerini biliyorsanız, sayfaya ekleyeceğim tüm modelleri rahat bir şekilde örebilirsiniz.

Şiş örgü bere modelleri
Şiş örgü bere modelleri

Bu makalede sizlere bayan, erkek ve bebek şiş örgü bere modelleri hakkında bilgi vereceğim. Ayrıca bazı örneklerin yapılışını video anlatımlı olarak ele alacağım. Yaptığınız berelerle uyumlu kombinler oluşturmak için şişle örülen patik modelleri ve şiş örgü yelek modelleri sayfasında yer alan örnekleri incelemenizi tavsiye ederim.

Şiş Örgü Bayan Bere Modelleri

Şiş örgüsü olan bayan berelerinde özellikle misinalı şişlerin kullanıldığını görüyoruz. Bu modellerde bu şişlerin kullanılmasının en büyük nedeni yapılan berelerde dikişlerin olmasının istenmemesidir. Bayanlar genelde kendilerine tığ işi bereleri yapar ancak tığ işi bilginiz yoksa şişle örülen bayan bereleri de soğuktan korunmak ve modern görünmek için örülebilir.

Eğer şiş örgü olmasına rağmen ördüğünüz bayan beresinin modern görünmesini istiyorsanız, ajurlu modelleri tercih edin. Ayrıca ponpon ya da düğmeleri kullanarak bereleri süsleyin. Bunu yaparsanız tığ işi örgü bereleri aratmayan berelere sahip olabilirsiniz. Daha fazla bayan beresin bayan bere modelleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Şiş Örgü Bayan Bere Örneği Yapılışı Anlatımlı

Bu bere hem normal şiş hem de misinalı şişle örülebilmektedir. 40 santimetrelik misinalı şiş bu bere modelini örmek için yeterli olacaktır. Misinalı şişin tercih edilmesinin nedeni berenin dikişsiz olmasının istenmesidir. Eğer normal şiş kullanacaksanız berenizde dikiş olacağını bilmenizi isterim. Berenin yapımına 88 ilmekle başlanıyor. Şiş örgü bayan bere örneği yapılışı ile alakalı diğer bilgiler video anlatımda yer alıyor.

Şiş Örgü Bebek Bere Modelleri

Şiş örgüsü bebek bere modelleri sevimlilikleri ile tanınır. Bebekler için yapılan en basit modeller bile sırf bebekler için olduğundan dolayı göze hoş görünür. Kış kapıya dayandığı için içinizde yer alan birçok kişi şişle örgü bebek bere modelleri arayışına girdiği için en yeni ve en güzel örnekleri bir araya getirdim.

Şiş örgüsü olarak bebek beresi yapacaksanız düz örüle ve tek renk iplik kullanılan modellerden uzak durun. Üstünde kısmen tığ işi süslemeler olan ya da desenlerden oluşan bereleri yapmaya çalışın. Bu yıl özellikle hayvan desenli ve çizgili bebek bereleri diğerlerine göre daha çok tercih ediliyor. Daha fazla bebek beresi için bebek beresi örnekleri sayfasını ziyaret edin.

Şiş Örgü Bebek Beresi Yapılışı

Şiş örgü bebek beresi yapılışı sırasında haroşa ve düz saç örgüsü teknikleri kullanılmaktadır. Berenin süslemesinde boncuklar kullanılıyor. Bu şiş örgü bebek beresi özellikle boncuklardan dolayı kız bebekler için daha uygun olsa da erkeklere uygun renklerde ipleri kullanarak ve boncuklar yerine ponpon yaparak da bu bere erkek bebekler için örülebilir. Berenin ana kısmı şişle örülse de üst kısmındaki püsküller ve boncuklar için gerekli olan bölüm tığ işi olarak yapılacak.

Şiş Örgü Bere Modelleri Erkek

Özellikle yapılışlarının kısa sürmesinden ve soğuğa karşı daha iyi olmalarından dolayı örgü erkek beresi yaparken genellikle şiş örgü bereler tercih edilir. Genelde düz ve ters örgü teknikleri kullanılarak yapıldıklarından dolayı çok fazla model seçeceği yoktur. Ben sizin seçim aralığınızı genişletmek için birbirinden güzel şiş örgü erkek bere modelleri hakkında bilgi vereceğim.

Yeterli oranda örgü bilgisi olan takipçilerimiz sadece örneklere bakarak model çıkarabilir. Eğer bere örme konusunda hiç bilginiz yoksa aşağıda yer alan videodan şiş örgü erkek vere modeli yapılışı ile alakalı bilgi alabilirsiniz.

Şiş Örgü Erkek Beresi Yapımı

Berenin yapımında lastik kısmı için orta kalınlıkta ip kullanılacak. Üst kısım içinse daha kalın bir ipi kullanabilirsiniz. Lastik kısmı 5 numara şişle, üst kısmı ise 6 numara şişle öreceksiniz. Berenin büyük kısmı düz örgü tekniği kullanılarak yapılmaktadır. Şiş örgü erkek beresi yapımı ile alakalı diğer bilgiler video anlatım içerisinde yer alıyor.


Like it? Share with your friends!

-1

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir