Örgücü Kız

Şemsiyeli Lif

şemsiyeli lif

Şemsiyeli lif modeli anlatımı ayrıntılarıyla verilen en yeni örgü lif tasarımlarından birisidir. Birden fazla renkte iplik kullanılarak yapılmaktadır. Bu özelliği sayesinde artan ipleri değerlendirmek için örülebilir.

Şemsiye lif yapımı sırasında fıstık örgü tekniğini kullanacaksınız. Kenar süslemeleri için size sınırlama koymuyoruz. İstediğiniz şekilde kenar süslemesi yapabilirsiniz.

Şemsiyeli Yuvarlak Lif Tarifi

Şemsiyeli lif modeli desenli lif örneğidir. Kimine göre baharın gelişini kimine göreyse sonbaharın gelişini temsil eder. Bu örgü lifimiz toplamda 6 dilimden oluşmaktadır.

Lifin yapımında 8 farklı renkte iplik kullanıyor. Bu yüzden artan ipleri değerlendirmek için ideal bir modeldir. Lifin yapımı sırasında 7 numara tığ kullanılmaktadır. Örneğe hareket kazandırmak için tam ortasına aplike çiçek yapılıyor. Bu çiçek kabartılı olduğu için kullanımı olumsuz etkileyebilir. Eğe gündelik kullanım için örecekseniz aplike çiçeği yapmamanız daha doğru olacaktır. Renkli lifler hoşuna gidiyorsa tuğla desenli lif sayfasında yer alan örneği de incelemenizi tavsiye ederim.

Şemsiyeli Terlik Lif Yapımı

Şemsiye terlik lif yapımı sırasında 3 farklı renkte iplik kullanılıyor. Model 4 fıstık üstüne kuruluyor. 8 fıstık olana kadar arttırma yapılıyor. Arttırmalar sayesinde örneğe ismini veren terlik şekli oluşuyor.

Şemsiyeli terlik lif yarım kese olarak tasarlanmıştır. Keselenme sırasında cep olan bölüme elinizi sokarak vücudunuzu daha iyi keseleyebilirsiniz.

Hangi lif modeli yapılırsa yapılsın kesinlikle kenarlık örmenizi tavsiye ederiz. Kenarlık yapılmayan tasarımlarda lifin şekli bir süre sonra bozuluyor. Emeğinizin ziyan olmaması için sizler de kenarlık örmeye özen gösterin.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed