Örgücü Kız

Sarhoş Yolu Şaşırdı Delikli Örgü Modeli

Kimisinin sarhoş bacağı kimisininse sarhoş yolu şaşırdı örgü modeli olarak isimlendirdiği örgü tekniğini sizlerle paylaşacağız. Bu örgü tekniğini kullanarak üçgen şal, bebek yeleği, bere gibi örgü ürünleri yapabilirsiniz.

Sarhoş yolu şaşırdı örgü modeli yapılışı sizlere resimli, yazılı ve video anlatımlı olarak sunulacak. Size hangi anlatım daha akıcı gelirse o anlatımdan yararlanarak ilgili örgü modelinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Üstünde çok fazla delik yer almasından dolayı yaz mevsiminde kullanılacak örgü ürünlerde tercih edilmesi daha doğrudur. Ayrıca deliklerin geniş olması sayesinde bu tekniği kullanarak yapılan örgü ürünler çok kısa süre içerisinde bitmektedir.

Sarhoş yolu şaşırdı modeli nasıl yapılır

Sarhoş yolu şaşırdı örneği

Genelde atkı, yelek ve şal yaparken kullanmayı tercih ettiğim bu örneği sizlerle paylaşmak istiyorum. Modelin görüntüsü güzel olduğu kadar çok kısa süre içerisinde bitmesi tercih etmemdeki en büyük neden. Sizler de modelin yapılışını öğrendikten sonra bu örnekten kesinlikle vazgeçemeyeceksiniz.

Sarhoş yolu şaşırdı modelini örmek için gerekli malzemeler

  • Orta kalınlıkta pamuklu örme ipleri
  • 3,5 numara şiş (Deliklerin daha büyük olması için şiş no arttırılabilir.)

Sarhoş yolu şaşırdı örgü modeli yapılışı anlatımı

İpliği kendinize doğru tutun ve 2 ilmeği toplayıp kesin. Kesme işleminden sonra üstüne iplik dolanır. İlgili uygulama örneğin her 2 yüzünden 2 topla kes, 1 üstüne dola şeklinde yapılır. Model boyu istenen uzunluğa gelene kadar ilgili uygulama tekrarlanır.

Örneği yaparken dikkat etmeniz gereken şey ilmeklerin her zaman çift olmasıdır. Modelin hem ön hem de arka yüzü aynı olduğu için yaptığınız ürünleri çift taraflı olarak da kullanabilirsiniz.

Sarhoş yolu şaşırdı örneği yapımı video anlatım

Sarhoş yolu şaşırdı örneğiyle yapılan bereler şallar yelekler

Sarhoş yolu şaşırdı bere

Yukarıdaki görselde yer alan ürün, bu örgü tekniği kullanılarak yapılan bir bere modelidir. Bereyi yaparken şişin kalınlığı düşük seçilmiş ve bu sayede örnek sıkı olmuş. Bere gibi kışlık ürünleri yaparken sizler de şiş kalınlığını küçük seçin.

Sarhoş yolu şaşırdı bebek yeleği

Bu örgü modelini kullanarak bebek yeleği de yapmak mümkündür. Eğer yukarıdaki görselde yer alan bebek yeleğini yapmak isterseniz önler 30, arka 60 ilmek olacak şekilde modeli kurulumu yapabilirsiniz.

Sarhoş yolu şaşırdı üçgen şal

Sarhoş yolu şaşırdı üçgen şal modeli kesinlikle üçgen şallar arasındaki en popüler modellerden birisidir. Yazın serin akşamlarında omzunuza atmak için bir şal örme düşünceniz varsa kesinlikle bu örgü tekniğini kullanarak bir şal örebilirsiniz.

Bilgi: örgü tutkunları arasında en çok merak edilen şey bu örneğe neden sarhoş yolu şaşırdı isminin verildiğidir. Ben de gerçekten bunu merak ettim ve araştırdım. Örnekte yer alan ilmekler hem sağ hem de sol kısma çapraz bir şekilde gittiğinden dolayı bu ismin verildiğini öğrendim. Bu tekniği öğrendikten sonra kirpi dikeni örneğini de incelemelisiniz.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed