Birbirinden farklı örgü teknikleri kullanılarak örülen bebek hırka modelleri her yıl olduğu gibi bu yılda en çok örülen örgü ürünler arasında yer alıyor. Bu makalede 32 tane örgü bebek hırka örnekleri ve bu tarz hırkaların yapılışı açıklamalı olarak sizler için ele alınacak.

Örgü bebek hırka örnekleri arasında bu güne kadar hiç görmediğiniz modeller yer almaktadır. Elbette dünden bu güne çok sayıda hırka modeli örgü severlerle paylaşılmıştır. Zaten paylaşımı yapılan şeyleri ele almaktansa çok az sayıda kişi tarafından bilinen örgü bebek hırkalarını ele almaya çalışacağım.

Örgü bebek hırka modelleri arasında tığ işi, şişle örülen ve Tunus işi örgü hırkalar yer aldığı gibi ajurlu, çiçekli ve robalı gibi çok sayıda farklı örnek de bulunmaktadır. Maharetlerine güvenen kişiler paylaştığımız modellerden örnek çıkabilecektir. Örnek çıkaramayanlar için video açıklamalı anlatımlara da yer vereceğim.

Örgü bebek hırka modelleri

Örgü bebek hırka modelleri açıklamalı örnekler ile paylaşılacağından dolayı artık her anne ve anne adayı kendi bebeğinin hırkası örebilecek. Kendi ördüğünüz, el emeği göz nuru olan hırkalar emin olun sizler için daha değerli olacaktır.

El Örgüsü Bebek Hırka Modelleri

Piyasada çok düşük fiyatlara makine örgüsü olan bebek hırkaları satılmaktadır ancak el örgüsü bebek hırka modelleri her zaman gördüğü ilgiyi korur. Eminim sizin içinizde olan anneler de kendi bebeğine kendi hırkasını örmek istemektedir. Öncelikli olarak sizler için bir araya getirdiğim modellere göz atalım.

Galeride yer alan örgü bebek hırkalarını sizler de beğendiyseniz ve bu hırkaları örmek istiyorsanız, sizlere ön bilgi vermesi adına aşağıda yer alan video açıklamalı bilgilere de göz atın. Bebek hırkalarına kol yapılmazsa çok güzel yelekler de elde edilebilir.

Örgü Bebek Hırka Modelleri Yapılışı Anlatımlı

Bu bebek hırka modeli şekerpare kız bebek hırkası olarak geçmektedir. 0-1 yaş arası bebekler için yapılışı hakkında bilgi verilen bu bebek hırkasını kesinlikle sizler de çok seveceksiniz. Bu hırkayı 2,5 numara tığ kullanarak öreceksiniz. Orta kalınlıkla ipleri tercih edecek olursanız yaklaşık olarak 1,5 yumak ip kullanmanız gerekecek.

Bebek Hırkası Yapımı Video Açıklamalı

Bu hırka modelinin yapımında yalancı pirinç örgüsü kullanılmaktadır. Hırkada yer alan cepler bu bebek hırkasının en modern görünümlü bebek hırkalarından birisi olmasını sağladığı bilinmektedir.