Bayan hırkaları kış mevsiminde bedenimizi sıcacık yapan özel örgü ürünlerdendir. Kollarından dolayı birçoğumuz hırkalar yerine yelekleri tercih ediyor olsa da soğuktan korunmak için hırkalar kesinlikle yeleklere göre daha iyidir. Bu düşüncemle aynı düşüncede olanlarınız olabileceğinden dolayı sizlere örgü bayan hırka modelleri ve bayan hırka örnekleri yapılışı hakkında anlatımlı bilgiler vereceğim.

El örgüsü olan örgü bayan hırka modelleri arasında tığ işi, şişle örülen ve Tunus işi hırkalar yer almaktadır. Sizler maharetleriniz doğrultusunda sizin için uygun olan bir örneği belirleyip örebilirsiniz.

Genellikle hırkalarsa pirinç, Selanik ve saç örgüsü örgü teknikleri kullanılmaktadır. Eğer bu şiş örgü tekniklerini biliyorsanız paylaşacağım modellerin büyük kısmını hiç zorlanmadan örebilirsiniz.

Örgü bayan hırka modelleri

Örgü bayan hırka modelleri yapılırken en çok zorlanılan kısım kol ve yaka kesimidir. Koltuk atkı kesimi ve yaka kesimi kesinlikle sözel anlatımlarla dile gerilemez. Bu yüzden video anlatımlardan hırkaları zor hale getiren bu kesimlerin nasıl yapıldığını öğrenmeniz mümkün.

Örgü Bayan Hırka Modelleri

Bu yılın en çok tercih edilen örgü bayan hırka örneklerini elimden geldiğince bir araya getirmeye çalıştım. Bayanlar hırkalardan çok yeleklere yöneldiğinden dolayı hırka modeli bulurken ciddi anlamda zorlandım.

Sizler için bir araya getirmiş olduğum bu güzel bayan hırkalarını beğendiyseniz gelin video anlatımları izleyerek bu hırkaların nasıl yapıldığını öğrenelim.

Örgü Bayan Hırkası Nasıl Örülür?

Düşük kollu şal yaka bu hırka modeli en sevdiğim bayan hırkalarından birisidir. Hırkanın boyu uzun olduğu için kışın kalça kısmını soğuktan daha iyi koruyor. Bu da en soğuk anlarda bile bedenimizin sıcacık kalmasını sağlıyor. Bu hırkayı yaparken akrilik iplikleri ve 4 numara şişi kullanacaksınız. Hırkanın örülmesi ile alakalı bilgiler video anlatım içerisinde yer almaktadır.

Kolay Tığ İşi Örgü Bayan Hırkası Yapılışı

Öreceğiniz hırkanın vaktinizi çok almamasını ve bunun yanında modern bir görünümde olmasını isterseniz kesinlikle bu hırka modelleri sizler için çok uygun. Genellikle genç kızların tercih edeceği türden bir model olsa da bu örgü bayan hırkasını orta yaşlı bayanlarda örüp kullanabilir. Hırkalar kabarık olduğu zaman kişinin şişman görünmesine neden olduğu için çok tercih edilmez ancak bu tarz modern hırkalar bu düşüncenin yok olmasını sağlamaktadır. Bu sayede son zamanlarda örgü hırka yapımı eskisine göre atmış durumdadır.