Kış mevsiminde biz bayanlar erkeklere göre daha fazla üşürüz. Bu yüzden örgü bayan atkı modelleri soğuktan korunmak adına bizler için her şeyden önemlidir. Bu yıl kış mevsiminin diğer yıllara göre daha soğuk geçeceği yetkililer tarafından açıklandığı için sizlere bayan atkısı model ve yapılışı hakkında bilgiler vereceğim. Bu bilgilerden sonra bayan atkısı örmek hiç bu kadar kolay olmamıştı diyeceksiniz.

Bayan atkıları arasında hem tığ işi hem de şişle örülen atkılar vardır. Daha sıcak tutmalarından dolayı ben gündelik kullanımlarım için şişle yapılanları tercih ediyorum. Abiye günlerde kullanmak içinse tığ işi bayan atkı modelleri tercih ettiklerim arasında yer alıyor.

Bayan atkı modelleri

Bu güne kadar paylaşılmış olan çok sayıda bayan atkı örneği vardır. Ben bu örneklerin hepsine yer vermektense sadece güzel olduğunu düşündüklerimi sizlerle paylaşacağım. Umarım sayfamızda yer alan bu atkıları sizler de beğenirsiniz.

En Güzel Bayan Atkı Modelleri

Yaptığım araştırmalar sonucunda en güzel 40 adet bayan bere modelini bir araya getirdim. Bu modeller arasında hem tığ işi hem de şişle yapılan örnekler yer alıyor. Çiçekli modellerin yanı sıra ajurlu ve çizgili örnekleri de beğeninize sunmak istiyorum.

Sizlerle paylamış olduğum en güzel örgü bayan atkı modelleri ilginizi çektiyse makalemizin devamından bu tarz bayan atkılarının nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Bayan Atkı Modeli Yapılışı Video Anlatımlı

Bu atkı modelinin yapımında kalın iplikleri kullanmanız gerekmektedir. Eğer ince iplikleri kullanacaksanız bu atkıyı örerken ipi ikiye katlayarak kullanmanızı tavsiye ederim. Atkının yapımında 3,5 numara tığ kullanılıyor. Modeli oluşturmak için 30 zincir çekerek örgünüzü yapmaya başlayın. Modelin oluşturulması ile alakalı diğer bilgiler video anlatım içerisinde yer alıyor.

Şile Kolay Bayan Atkısı Yapımı

Bu atkının yapımında haroşa ve ilmek kaçırma teknikleri kullanılıyor. Model genel olarak 4 sıra haroşa, 1 sıra ilmek kaçırma şeklinde oluşturulmaktadır. Bu atkı kolay olduğu için birçoğunuzun bu bayan atkı modelini öreceğini düşünüyorum.

Tığ İşi Zarif Bayan Atkı Örneği Yapılışı

Zarif görünümlü bu bayan atkısı kışların orta derecede soğuk geçtiği yerlerde kullanılması uygundur. Akdeniz ya da Ege bölgesinde yaşam sürüyorsanız kesinlikle bu tığ işi bayan atkısını tercih etmelisiniz. İlerleyen güncelerde bayan atkı modelleri yapılışı ile alakalı en gözde anlatımları sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.