Örgücü Kız

Okul Öncesi Rakam Sayı Kalıpları

Rakam sayı kalıpları

Okul öncesi eğitim döneminde çocukları matematiğe ısındırmak için rakamlar ve sayılar kullanılır. Rakam ve sayı kalıpları okul öncesi kendin yap projelerinde ihtiyacınız olacak şeylerden birisidir. Yapılması ve okunması kolay olan rakam sayı kalıplarına ihtiyacınız varsa her biri büyük boyutlarda yüklenmiş olan kalıplarımızı kullanabilirsiniz.

Rakam kalıpları kullanılarak sayılar elde edilir. Birden fazla rakamın kalıbını çıkarıp bunları bir araya getirerek 2, 3, 4, 5 haneli gibi çeşitli sayıları da elde etmeniz mümkündür.

Sizlerle paylaşacağımız rakam sayı kalıpları keçe çalışmalarında da kullanılabilir. Rakamların veya sayıların yer aldığı keçe çalışmaları yapacaksanız bu şablonlardan yararlanabilirsiniz.

En Güzel Sayı ve Rakam Kalıpları

Paylaşımımız arasında 0’dan 9’a kadar tüm rakamlar yer alıyor. Bu rakamları bir araya getirerek ihtiyacınız olan sayıları elde edebilirsiniz. Özellikle dış hatları kalın olan rakamları ele aldık. Çıktı aldıktan sonra zorlanmadan rakamları kağıt üzerinden kesebilirsiniz.

Verdiğim rakam şablonlarını çıktı alırken A4 kağıdını kullanmanız ideal olacaktır. Daha büyük boyutlarda çıktı almanız durumunda piksel yetersiz kalacağından dolayı rakam görüntülerinde kısmi bozulmalar olabilir.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed