Örgü geyikli bere yapımı kış soğuklarının başlaması ve bu modelin yeni olmasından dolayı popüler hale geldi. Ben çocuk berelerinde her zaman hayvan figürlerinin yer almasını seviyorum. Bu yüzden modern görünüme sahip olan geyikli çocuk beresi yapımı diğer örneklere göre dikkatimi daha fazla çekmiş durumda.

Geyikli çocuk beresi yapımı sizlere video anlatımlı olarak sunulacaktır. Video anlatımda tüm detaylar yer aldığı için temel düzeyde örgü bilgisi olan herkes bu bereyi rahatlıkla örebilecek.

Sizler de benim gibi hayvan desenli çocuk örgülerinden hoşlanıyorsanız uykulu panda bebek patiği ve tikli şeklinde bebek atkısı çok hoşunuza gidecektir. Ayrıca tavşan kulaklı bebek şapkası yapımı sayfasını da incelemenizi tavsiye ederim.

Örgü Geyikli Bere Nasıl Yapılır?

Berenin yapımında 6 farklı renkte iplik kullanılmaktadır. Geyikli berenin ana kısmının yapımında birbirine uyumlu 3 farklı renkte ipliği kullanacaksınız.

Bereye alt kısımdan başlayıp üste doğru örerek devam edeceksiniz. Bu şekilde berenin ana kısmı yapılacak. Daha sonra bereyi süslemek için geyiğin boynuzlarını, burnunu, gözlerini ve kulaklarını örüp dikeceksiniz.

Aplike örgü yapma konusunda kendinizi maharetli görüyorsanız daha farklı aplike şekiller yaparak ana bereden daha farklı bere çeşitleri de örebilirsiniz. Geyikli berenin yapımı hakkında temel bilgileri aldıysanız gelin bereyi örmeye başlayalım.