Makosen Dikişsiz Fıstıklı Patik
Makosen Dikişsiz Fıstıklı Patik

Patiklerde yer alan birleştirme dikişleri kimi zaman ayağı vurabilir. Bu yüzden dikişsiz patikler kullanış açısından daha çok sevilmektedir. Makosen dikişsiz fıstıklı patik yapımı sayesinde bebeklerimizin de ayaklarının rahat etmesini sağlayacağız. Bu patiğin herhangi bir noktasında dikiş yer almamaktadır. Modelin büyük bölümünde örgü fıstık olarak bilinen örgü tekniği uygulanıyor. Genellikle lif yapımında kullandığımız bu tekniği şimdi patik yapımında kullanacağız.

Başlığımız her ne kadar makosen dikişsiz fıstıklı bebek patik yapımı olarak geçse de bu patik yetişkinler için de yapılabilir. Albenisi yüksek olmadığından dolayı gündelik kullanıma uygundur. Yapılışı aşırı derecede kısa sürdüğü için bu patiği sadece bir günde tamamlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Makosen dikişsiz fıstıklı patik yapımı video anlatımlı olarak ele alınacak ve anlatımda tüm detaylara yer verilecek. Model her ne kadar basit olsa da modele sonradan eklenebilecek çeşitli tığ işi süslemelerle bu patiği tamamen daha modern bir hale getirebilirsiniz. Hayal gücünüzü geniş tutmanız bunun için yeterli olacaktır.

Fıstıklı patik modelleri
Fıstıklı patik modelleri

Makosen dikişsiz fıstıklı patik yapımı hak ettiği ilgiyi gördüğünden dolayı sizlere dikişsiz ve makosen patiklerin nasıl örüldüğü ile alakalı birbirinden farklı video anlatımlar sunacağız. Bu patikleri ben daha önceden hiç örmedim fakat kesinlikle örmeyi düşündüğümü söyleyebilirim.

Makosen Dikişsiz Fıstıklı Patik Modellerinin Yapılışı

İlk modelimizin altında ve üst kısmında fıstık örgü modeli kullanılmış. Patiğin hiçbir yerinde dikiş yer almadığı için kullanım kolaylığı vardır. Patiğin yapısının yumuşak olması, bu patiği tercih etmenizdeki en büyük neden olacaktır. Patiğin yapımına alt orta kısımdan başlayacaksınız. Modelin oluşturulmasına 16 zincirle başlayın. Modelin nasıl kurulduğu ile alakalı detaylı bilgiler yukarıdaki video anlatımda yer almaktadır.

Fıstıklı patik modelleri ilgi gördüğü için sizlere daha farklı video anlatımlı olarak yapılışı ile alakalı bilgiler verilen fıstıklı patik modellerini aktarmaya devam ediyorum.

Bu fıstıklı patik modeli bir öncekine göre daha modern görünüme sahiptir. Patiğin yapımında 2 farklı renkte iplik kullanılmaktadır. Patiğin bazı kısımlarında dikiş olsa da bu dikişler konforu ortadan kaldıracak düzeyde değildir. Bu yüzden ayakkabı şeklinde olan bu fıstıklı bayan patik modelini konforlu bir şekilde kullanabileceğinizi düşünüyorum. Daha modern görünümde olan patikleri örmek isteyenleriniz olursa tığ işi patik örnekleri makalesinde yer alan modelleri inceleyebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here