Örgücü Kız

Lale Motifli Lif Yapımı Yeni Osmanlı Desenli

Lale motifli lif

Lale motifli lif adı altında çok sayıda paylaşım olsa da sizlere sunacağım örneğin yeni tasarım olduğunu belirtmek isterim. Lale motifli lif yapımı özellikle Osmanlı desenli örgü ürünlere ilgisi olanların tercih edeceği bir örgü kese olacaktır.

Laleler sevilen çiçekler arasında yer alır. Eğer benim gibi sizler de çiçeklerden hoşlanıyorsanız laleli lifi çok seveceksinizdir. Ayrıca çiçekleri sevenleriniz kesinlikle çiçekli lifler sayfasındaki örnekleri de incelemelidir.

Bu lifi tercih etmenizin bir diğer nedeni artan iplerinizi değerlendirmek olabilir. Mevcut sabun bezi tasarımında birbirinden farklı 4 renkte iplik kullanılıyor. Bu az miktarda iplik kullanılmasını sağladığı için kesinlikle artan iplerimizi bu lifi yaparak değerlendirebiliriz. İpler bir kenarda uzun zaman bekleyeceğine bu tarz şeyleri yapmak adına değerlendirilebilir.

Uzun Lale Motifli Lif Yapımı Video Açıklaması

Yeni uzun laleli lif

Lifi yapmaya geçmeden önce size bazı ince noktalar hakkında bilgi vermek istiyorum. Bu tasarım motiflerin birleştirilmesiyle elde ediliyor. Birleştirme yerleri zaman içerisinde suyla temas edince açılabilir. Bu yüzden bu örneğimiz dahil olmak üzere suyla temas halinde olan, motiflerin birleştirilmesiyle yapılan tüm yeni sezon liflerde birleştirmeleri güçlü bir şekilde yapmaya çalışın.

Laleli uzun lif modeli, 2 tane lale motifinin orta kısma yapılan yapraklar sayesinde birleştirilmesiyle elde ediliyor. Birleştirme işleminden sonra kenar oyası yapılıyor ve son olarak lifin uç kısımda yer alan halka şeklindeki kulplar yapılarak model tamamlanıyor.

Hem ön hem de arka kısmı aynı olduğundan dolayı çift taraflı olarak da kullanılabilir. Birbirine uyumlu 4 farklı renkte lif ipi kullanılan bu sabun bezini yaptıktan sonra eminim ki sizden lif isteyen çoğu kişiye artık bu örneği öreceksiniz.

Laleler Türk kültürünün vazgeçilmez unsurları arasında yer alır. Hatta Osmanlı devleti zamanında “lale devri” adı altında bir devir dahi bulunuyor. Bu devre bu ismin verilmesindeki en büyük neden süse saltana olan düşkünlüğün artmasıdır. Sizler de süse ve saltanata düşkünseniz kesinlikle bu model yapmak için iyi bir örnek olacaktır. Birden fazla motifin birleştirilmesi şeklinde yapıldığı için diğer tasarımlara göre daha fazla vaktinizi alabilir ancak elde edeceğiniz sonuçlar kesinlikle sizi mutlu edecektir.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed