Kurdeleli ve yapraklı çilek lif modeli yeni lif tasarımlarındadır. Çilek lif yaprak yapımı birçok örgü severi zorlandığından dolayı yaprak yerine kurdele şekilleri kullanılmaya başlanmıştır. Bazı yerlerde bu şekli fiyonk da denilmektedir. Eğer eksiltme ve yaprak yapmak sizleri zorluyorsa tam anne tarafından yapılışı hakkında bilgi verilen kurdeleli çilek lif örneğini yapmanız daha doğru olur.

Çilek lif modeli yaprak yapılışı hakkında da elbette bilgi vereceğiz. Maharetlerine güvenenler daha güzel olan bu örneği de deneyebilecek. Kısacası çilekli lif modeli nasıl yapılır konusunda tüm bilgileri bir araya getirerek güzel bir arşiv oluşturma niyetindeyim.

Çilek lif yapılırken pembe ve kırmızı renkteki ipliklerin ağırlıklı olarak kullanılması daha uygundur. Buna dikkat ederseniz yaptığınız örgüler gerçeği yansıtacak derecede güzel olacaktır. Sizler de bu sayede yaptığınız çalışmalardan daha fazla keyif alacaksınız. Gelin ilk modelimizle bu sabun bezlerinin nasıl örüldüğünü ele alalım.

Kurdeleli Çilek Lif Yapımı Video Anlatımlı

Tasarımların büyük kısmında olduğu gibi bu lif tasarımında da modelin büyük bölümü badem örgü tekniği kullanılarak yapılıyor. Lifin üstünde yer alan kurdele ve çiçek aplike olarak yapılmaktadır ve tığ işi örgü teknikleri kullanılmaktadır.

Lifi yaparken 2 farklı renkte iplik kullanacaksınız. İnternet dünyasında yapılışı hakkında bilgi verilen çilek şeklindeki liflerin boyutu bir hayli küçük. Bu model kullanıma uygun olacak boyuttadır. Eğer daha önceden bu tarz bir lif ördüyseniz ve küçük olmasından yakınıyorsanız bu durumla bu örnekte karşılaşmayacağınıza emin olabilirsiniz.

Çilekli sabun bezi kese şeklindedir. Yani 2 katlı olarak yapılmaktadır. Kalınlığından memnun olan kişiler lifi tek kat olarak da örebilir ancak kese şeklinde yapılması daha rahat bir şekilde kullanılmasını sağlayacaktır. Bu yüzden eğer vaktiniz varsa sizler de iki katlı olarak yapmaya çalışın.

Yapraklı Çilek Şeklinde Lif Yapılışı

Yapraklı çilek şeklinde lif yapılışı da diğer modelimizde olduğu gibi iki katlı olarak örülüp kese şeklinde tasarlanmış. Bunun boyutunun diğerine göre daha küçük olduğunu bu yüzden bebek lifi olarak kullanılmasının daha uygun olacağını söyleyebilirim.

Bu lifi yaparken sizi yaprakların yapımı zorlayabilir. Burada hata yapmamak için yaprakların nasıl yapıldığını dikkatli bir şekilde denemenizi ve uygulamanızı video anlatımla aynı anda yapmanızı tavsiye ederim. Bu lifleri yaparken zorlandıysanız kolay lif sayfasında yer alan tasarımları deneyebilirsiniz.