Oyalar arasında sizi zorlamayacak çeşitli örnekler vardır. Sıklıkla yaptığım iğne oyası kurdele muska modeli en çok sevdiğimdir. Kurdele oyaları yapılışı bir defa öğrenildikten sonra kolay bir şekilde yapılır. Hobi edinmek istiyorsanız kesinlikle kurdeleler kullanılarak yapılan oyalar tercihiniz olabilir.

İlgili oyaları yaparken hem kurdeleler kullanılarak yapılan muska hem de iğne oyası kullanılıyor. Oyanın alt kısmını iğne oyası teknikleriyle yapacaksınız. Örneğe ismini veren muskaları yapmak için de kurdele kullanacaksınız.

Kurdele seçimi yaparken en çok renk seçiminde dikkatli olmalısınız. Hem tülbende hem de iğne oyası olan alt kısma uygun renkte kurdeleler seçin. Bu sayede muhteşem uyumu yakalayıp güzel işler çıkarabilirsiniz. Rengarenk oyaları sevenler için çiçekli iğne oyası modelleri hakkında da bilgiler vermiştik.

İğne Oyası Kurdele Muska Yapımı

Kurdele muska oyası modelleri iğne oyalarıyla birleştiğinde güzel görüntü elde ediliyor. Bu yüzden yaptığım iğne oyalarında kurdele oyalarına yer vermeyi çok seviyorum.

İğne oyası kurdele muska yapımı sırasında aynı kalınlıkta olan organze kurdeleleri kullanmanız gerekmektedir. Bu kurdelelerin çapraz katlanmasıyla muska şekli elde edilmektedir.

Video anlatımda kurdelelere muska şeklinin nasıl verileceği anlatılıyor. Videoyu izlediğiniz zaman bu güne kadar gördüğünüz en kolay oyanın muska oyası olduğunu anlayacaksınız.