Kurdele nakışı çanta modelleri bayanların özellikle ev misafirliklerinde en çok kullanmayı sevdiği el yapımı ürünlerdendir. Kurdele nakışı çanta modelleri nasıl yapılır konusu bu tarz ürünlerin pahallı olmasından dolayı merak ediliyor. Maharetlerinize güveniyorsanız size sezonun en yeni ürünlerini ve yapılışları ile alakalı bilgileri sunmaya çalışacağız.

Kurdele nakışı kullanılarak süslenen çantalar genellikle terlik çantası ve ayakkabı çantası olarak kullanılmaktadır. Örneğin evde düzenlenen günlerde, kına gecelerinde, nişanlarda ve sözlerde ev ayakkabılarınızı koymak için kurdele nakışıyla süslenmiş olan bu çantaları kullanabilirsiniz.

Kurdele nakışıyla yapılan çantalarda herhangi bir sınırlama yoktur. Daha önceden kumaşlardan yaptığınız ya da örgü tekniklerini kullanarak ördüğünüz çantaları bu nakışlarla süsleyebilirsiniz. Bu makalede sizlere elimden geldiğince en çok beğenilen süslemeleri sunacağım. Ayrıca bazı modellerin yapılışıyla alakalı bilgi vereceğim.

En çok sevilen kurdele nakışı çanta örnekleri

Kurdele nakışıyla süslenen çantalarda genelde çiçek figürlerinden yararlanılır. Gül, papatya, nilüfer ve menekşe bu süsleme sanatında en çok tercih edilen figürlerdir. Şimdi öncelikli olarak sizlere bazı çanta süsleme örneklerini ardından yapılışları ile alakalı bilgileri sunmak istiyorum.

Kurdele nakışı çanta süsleme

Kurdele nakışı çanta süsleme

Sizlere makalenin başında da söylediğim gibi bu teknikleri kullanarak daha önceden yapmış olduğunuz çantaları süsleyebilirsiniz. Yani çantanın ana kısmı kurdelelerden yapılmamaktadır. Sadece süslemelerden dolayı bu ismi almaktadır. Yukarıda yer alan örnek çok beğenilmektedir. Sizler de modası geçtiği için bir kenara koyduğunuz çantaları bu şekilde süsleyerek tekrardan kullanıma uygun hale getirebilirsiniz.

Kurdele nakışı ayakkabı çantası

Kurdele nakışı ayakkabı çantası

Genelde evde giyilen ayakkabıları hepimiz özel çantalarda taşırız. Bu çantaların aksesuar olarak kullanılması ayrıca kıyafetlerimizle güzel bir uyum yakalamayı sağlıyor. Ev gezmelerinde ayakkabılarınızı koymak için sizler de mevcut çantalarınıza kurdele nakışı yapabilirsiniz.

Kurdele nakışı terlik çantası modelleri

Kurdele nakışı terlik çantası modelleri

Bu tarz çantalar ev terlikleri koymak için de kullanılmaktadır. Her ne kadar günümüzde artık insanlar kendi terliklerini yanında getirmiyorsa da terliklerini götürmeyi tercih edenlerimiz de var. Ayak sağlığı açısından başkalarının giymiş olduğu terlikleri giymek aslında hiç doğru değil. Bu yüzden sizler de böyle süslemeleri çantaları yapıp terliklerinizi kesinlikle yanınızda götürün. Ayrıca bargello nakışı tekniklerini de ekstra olarak kullanmanızı tavsiye ederim.

Kurdele nakışı çanta nasıl yapılır?

Kim böylesine güzel işlemeli çantalara sahip olmak istemez ki? Ülkemizde bu tarz çantaların fiyatı gerçekten de yüksek. Bu yüzden kendi çantalarımızı kendimiz süslemeliyiz. Sizler de kurdele işi ile ilgileniyorsanız bu çanta süslemelerin nasıl yapıldığını gelin birlikte öğrenelim.

Yukarıdaki video anlatımda yer alan kurdele nakışıyla yapılan çiçeği çantalarınızı süslemek için kullanabilirsiniz. Bu tekniği iyi bir şekilde öğrendikten sonra hayal gücünüzü devreye sokarak kendi tasarımlarınızı da yapabilirsiniz. Bu tarz çantaları kullanmaya başladığınız zaman çevrenizdekiler kesinlikle çantanıza imrenerek bakmaya başlayacaktır.