Beğenilen Kundak Şeklinde Bebek Battaniyesi Modelleri


0

En yeni bebek battaniyesi modelleri arasında yer alan kundak şeklinde bebek battaniyesi modelleri, bebeğinizi soğuktan en iyi koruyan battaniye türüdür. Tamamen bebeği kapatmasından dolayı bu bebek battaniyelerine kundak şeklinde bebek battaniyesi denilmektedir. Ayrıca bir elbiseyi andırdığı için giyilebilir bebek battaniyesi olarak da anılmaktadır.

Kundak şeklinde bebek battaniyesi modelleri yeni tasarımlar arasında yer aldığı için sadece 24 modele ulaşabildik. Özellikle Avrupalı anneler tarafından tasarlanmış olmaları Türkçe kaynak bulunmasını zorlaştırıyor. Bu yüzden kundak şeklinde bebek battaniyesi modelleri yapılışı yabancı kaynaklardan alınmış olan videolar aracılığıyla yapılacak.

Bu bebek battaniyelerinde sade örnekler olduğu gibi tığ işi aplike örgü modelleri kullanılarak süslenen örnekler de bulunuyor. Sizler maharetlerinize ve beğenilerinize göre sayfaya eklediğim bebek battaniyelerinden birisini beğenip örebilirsiniz.

Kundak şeklinde bebek battaniyesi modelleri
Kundak şeklinde bebek battaniyesi modelleri

Kundak şeklinde bebek battaniyesi modelleri elimize geçtikçe en yeni modelleri buraya eklemeye devam edeceğim. Güncel örnekler için bebek battaniyesi modelleri sayfasına göz atabilirsiniz.

Kundak Şeklinde Bebek Battaniyesi Modelleri

Kundak şeklinde bebek battaniyeleri tüm kış boyunca çocuğunuzu soğuktan koruyacaktır. Normalde bebekler uyku esnasında sürekli olarak hareket eder ve bu durum da üstlerinin açılmasına neden olur. Kundak şeklinde bebek battaniyeleri bebeği çepeçevre kavradığından dolayı bebek gece uyanıp hareket etse bile üstü açılmaz. Bu da soğuğa karşı daha korunaklı olacak demektir.

Gördüğünüz gibi bu kundak şeklinde bebek battaniyeleri yapılırken yan kısımları düğmelerle birleştiriliyor. Bu da bebek battaniyesinin kundak görünümde olmasını sağlıyor. Bu ürünleri beğendiyseniz gelin bir de yapılışlarına göz atalım.

Kundak Şeklinde Bebek Battaniyesi Yapımı

Kundak şeklindeki bu bebek battaniyesinin yapımında tek renk iplik kullanılıyor. Yan kısımlar birçok modelde olduğu gibi düğmelerle birleştiriliyor. Bu battaniyeyi yaparken kullanacağınız iplerin yüzde yüz pamuk içeriğine sahip olmasına özen gösterin. Bu bebeğinizin sağlığı için önemli olduğu gibi daha sıcak kalmasını da sağlayacaktır.

Tığ İşi Kundak Şeklinde Olan Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bu bebek battaniyesi bir önceki modele benzer görünümde olsa da daha modern olduğunu belirtmek isterim. Tığ işi olduğundan dolayı yapımı da diğerine göre kısmen daha uzun sürüyor. Şimdilik elimize geçen kundak şeklindeki bebek battaniyeleri bu şekildedir. Türkçe video anlatımlar elime geçtikçe sizlere bunları da sunacağım.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir