Kolay Lif Modelleri | 2019 Banyo Lifi Modeli Rehberi


4

Lif modelleri keselenirken kullandığımız banyo ürünüdür. Lif modeli yaparken özellikle ipin pamuklu olmasına dikkat edilmelidir. Bir lif modelinin hem kolay hem de gösterişli olması kulağa tuhaf gelebilir. Genelde Kolay lif modelleri denildiği zaman düz örgü teknikleri kullanılarak yapılan lifler akla gelmektedir. Çoğu zaman tek renk iplik kullanılarak yapılan yuvarlak ve kare lif modelleri en çok karşılaşılan kolay liflerdir. Bu kabul gören görüşü ortadan kaldırmak için sizlere basit olduğu kadar da gösterişli olan lifleri sunmak istiyorum. Ayrıca basit anlatımlı olarak bazı lifleri ele alıp herkesin lif örmesini sağlayabilmek en büyük hedefim.

Basit lif modelleri arasında çiçekli, çeyizlik, değişik, düz, desenli, elbise şeklinde, farklı ve lahana lif modeli yer almaktadır. Genelde tığ işi örgülerin zor olduğu düşülse de bu liflerin büyük kısmı tığ işi lif modelleri arasında yer alır. Basit lif örnekleri denildiği zaman aklınıza şişle örülen lifler gelebilir ama aslında şişle örülen lifler tığ işi liflere göre daha zordur. Bu yüzden ele alacağım liflerin büyük bölümünün tığla örüldüğünü belirtmek isterim.

Sizlerle paylaşacağım lif modelleri o kadar güzel ki bu lifleri çeyizlik lif olarak bile kullanabilirsiniz. Basit lif örnekleri çoğu kişi tarafından hafife alınsa da aslında en şık ve ilgi gören lifler her zaman kolay lif örnekleri arasından çıkmaktadır.

Kolay lif modelleri
Kolay lif modelleri

2019 En Kolay Lif Modelleri Sade Halleriyle

Dünyanın en kolay örülen lif modeli kare şeklinde olan ve düz örgü tekniğiyle yapılan liftir. Örgü örmeye başlayan kişiler yuvarlak liflerin daha basit olduğunu düşünse de aslında kare lif modelleri örmek diğerlerine göre daha kolaydır. Elbette sizlerle paylaşacağım çiçekli, kalpli ve desenli yuvarlak lifler de var fakat daha önceden hiç lif örmediyseniz, kare şablonu ile verilen lifleri örmeyi tercih etmeniz daha doğru olur.

Düğün tarihi yaklaşan ve çeyizinde lif eksiği olan genç kızlar, basit lif modelleri arasından bir örneği beğenip örebilir. Bu lifleri yapmak sadece birkaç saatinizi alacağı için çeyizinizdeki lif eksiklerini kısa süre içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Dünyanın en kolay örülen lif modellerine baktıktan sonra sıra bu liflerin yapılışı ile alakalı bilgileri almaya geldi. Şimdi sizlere en çok ilgi gören basit lif modelinin nasıl yapıldığını video anlatımlı olarak sunacağım.

Çiçekli Kolay Lif Yapılışı Video Anlatımlı

Bu lif modelinin yapımında 2 farklı renkte iplik kullanılıyor. Yapılışı hakkında bilgi verilen basit çiçekli lif modelinde ana renk sarı, çiçeklerin rengi ise beyazdır. Sizler de uyumlu olan renkleri bir araya getirerek bu kolay çiçekli lif modelini örebilirsiniz. Bu lif modelinde kullanılan tekniklerin neredeyse tamamı diğer lif modelleri yapılırken de kullanılmaktadır.

Elbise Şeklinde Çeyizlik Basit Lif Yapılışı

Elbise şeklinde olan liflerin her zaman zor olduğu düşünülmüştür fakat bu lifleri örmek sanılanın aksine aşırı derecede kolaydır. Basit olmalarına rağmen çok sevimli görüntüye sahip oldukları için bu lifleri çeyizlik lif modeli olarak da kullanmak mümkündür.

Kolay Fırfırlı Lahana Lif Örneği Yapımı

Kimisinin fırfırlı kimisinin ise lahana lif modeli olarak isimlendirdiği bu lif örneğinde 3 farklı renkte iplik kullanılıyor. Bu lif modeli diğer lif örneklerinde olduğu gibi tığla yapılmaktadır. Elbette bir önceki 2 lif modeline göre yapımı daha zordur. Buna rağmen kolay lif modelleri arasında yer alan bir örnektir.


Like it? Share with your friends!

4

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir