Anasayfa / Örgü Modelleri / Lif Modelleri / Kolay Lif Modelleri 46 Basit Lif Yapılışı Açıklamalı
Gösterişli kolay kare lif modelleri basit anlatımlı
Gösterişli kolay kare lif modelleri basit anlatımlı

Kolay Lif Modelleri 46 Basit Lif Yapılışı Açıklamalı

Kolay lif modelleri hem güzel hem de kullanışlı oldukları için ister istemez ilgimizi çekmektedir. Genelde Kolay lif örnekleri denildiği zaman düz örgü teknikleri kullanılarak yapılan lifler akla gelmektedir. Çoğu zaman tek renk iplik kullanılarak yapılan yuvarlak ve kare lif modelleri en çok karşılaşılan basit liflerdir. Bayanlar arasında yaygın olan ilgili yanlış görüşü ortadan kaldırmak için sizlere basit olduğu kadar da gösterişli olan lifleri sunmak istiyorum.

Kolay lif modelleri arasında çiçekli, çeyizlik, değişik, düz, desenli, elbise şeklinde, farklı ve lahana lifler yer almaktadır. Genelde tığ işi örgülerin zor olduğu düşülse de bu liflerin büyük kısmı tığ işi örgü teknikleri kullanılarak örülüyor. Basit vücut keseleri denildiği zaman aklınıza şişle örülenler gelebilir ama aslında şişle örülenler tığ işi liflere göre daha zordur. Bu yüzden ele alacağım liflerin büyük bölümünün tığla örüldüğünü belirtmek isterim.

Sizlerle paylaşacağım kolay kare lif modelleri o kadar güzel ki bu lifleri çeyizlerde bile kullanabilirsiniz. Basit olmasından dolayı ilgili örneklerin büyük kısmı çoğu kişi tarafından hafife alınıyor. Aslında zor olarak nitelendirilen birçok örneğe göre bunların daha kullanışlı ve daha gösterişli olduğunu düşünüyorum. Sizler de paylaştığımız çalışmaları örecek olursanız kesinlikle bunun farkına varacaksınız.

Kolay lif modelleri

Kolay lif modelleri ister kare isterse farklı şekilde olsun her zaman kısa sürede yapılacaktır. Örneklerin büyük kısmı açıklamalı olarak sizlere verileceğinden dolayı zorlanmadan işin üstesinden geleceğinizi düşünmekteyim.

Çok Kolay Lif Çeşitleri

En kolay lifler arasında yer alan tüm lifleri araştırdık ve çok kolay lif çeşitleri ile alakalı ciddi bir arşiv elde ettik. Vakit sizin için çok değerliyse paylaşacağımız örnekleri kısa süre içerisinde örüp kullanabilirsiniz.

1. Güzel yuvarlak kolay lif modelleri

Kolay yuvarlak lifimiz

Bana göre kullanışlılıkları diğer liflere oranla daha düşük olsa da örgü tutkunları yuvarlak lifleri de örmeyi tercih etmektedir. Basit olanları genelde düz örgü teknikleri kullanılarak yapılır. Sizler eğer ördüklerinizle fark yaratmak istiyorsanız kesinlikle yaptığınız liflere lif kenarı da örmelisiniz.

2. En basit banyo lifleri

En basit banyo lifleri

Suyla temas eden örgü ürünler her zaman kısa süre içerisinde deforme olur. Bu yüzden ağır olan örneklerin ele alınması kesinlikle zaman kaybıdır. Eğer vücudunuzu keselemek için bir şeyler örmeye niyetlendiyseniz kesinlikle yapılışları en kolay olan banyo liflerini tercih edebilirsiniz.

3. Derya Baykal kolay bebek lif modelleri

Derya baykal tarafından bebekler için yapılan pratik lifler

Bebeklerin vücudu aşırı derecede narindir. Bu yüzden bebekler için örülecek olan liflerde kesinlikle pamuklu iplikler tercih edilmelidir. Ben genelde derya Baykal tarafından yapılanları tercih ediyorum. Bebeğiniz varsa ya da kısa zaman içerisinde bebeğiniz olacaksa sizler de bunları örebilirsiniz.

4. Çiçekli kolay lif modelleri

Yapılışı kolay olan çiçekli lifler

Hangi örgü türü olursa olsun illaki çiçekler karşımıza çıkar. Özellikle bunlara çeyizlik örgülerde daha fazla rastlarız. Sizler de liflerinizi çiçekli olarak örmeyi istiyorsanız kesinlikle boncuk kullanmamaya özen gösterin. Boncuklu olanları vücudu keselerken cildin zarar görmesine neden oluyor. Sırf güzel görünmesi adına kullanışlı olmayan şeyleri yapmayın ve çiçekli lifleri sade bir şekilde örün.

5. Kolay düz lif modelleri

Kolay düz liflerimizden birisi detaylı anlatımlı

Misafirlerimiz geldiği zaman elbette banyolarımıza aşırı derecede güzel olan örgü ürünlerimizi koyarız. Hatta bunları banyo yaparken hiç kullanmayız. Güncelik yaşamda kullanılan liflerin tamamı genelde düz örgü teknikleriyle yapılır. Siz de kısa süre içerisinde yıpranmaya müsait olan bu ürünleri düz örgü teknikleri kullanarak yapabilirsiniz.

6. Çok kolay değişik kilim desenli lif modelleri

Pratik kilim desenli harika lifler

Yaptığınız liflerin sadece düz bir örgüden oluşmasını istemiyorsanız tercihinizi desenli olanlardan yana kullanabilirsiniz. Çok sayıda desenin tasarlanmış olması gönlünüze yatan bir deseni kolaylıkla bulmanızı sağlayacaktır.

7. Farklı kolay gelin damat lif örnekleri

Farklı basit gelin damat lifler

Genellikle çeyizlerde görmeye alışık olduğumuz gelin damat şeklinde örülen lifler aslında yaşlı kolay olan elişleri arasında yer alır. Her ne kadar ilk bakıldığı zaman göze zor gibi gelse de büyük bölümünde fıstık örneği kullanılıyor. Ağır olmasından yana çekinceleriniz varsa kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz.

8. Yeni başlayanlar için Facebook kolay lif örnekleri

Yeni başlayanlar için kolay lifler

Örgü yapmaya başlayan ve kendisini geliştirmek isteyen kişiler ilk olarak lifleri örmeyi tercih eder. Bu durumda da imdadımıza Facebook koşar. Yeni başlayanlar için uygun olan birçok örnek orada yer aldığı için sizler de kendinizi geliştirmek adına Facebook liflerini tercih edebilirsiniz.

9. Kolay ama güzel işlemeli lif örnekleri

Kolay ama güzel basit işlemeli lifler

Bir şey kolay olduğu zaman genelde güzel olmayacağı düşünülür. Aslında olayın gerçeklikle bir alakası yoktur çünkü liflerin hem kolay hem de güzel olması mümkündür. Yukarıdaki görselde yer alan örnekler bunun açık bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Özellikle işlemeli olmaları ayrı bir güzelliğe sahip olmalarını sağlıyor.

10. Pratik yapılan tığ işi lif örnekleri

Kolay tığ işi liflerimizden

Her ne kadar şiş örgü tekniklerinin kolay olduğu söylense de tığ işi örgü teknikleriyle yapılan kolay ve güzel lifler de bulunmaktadır. Temel düzeyde tığ işi örgü bilginiz varsa emin olun birbirinden güzel lifleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

11. Basit kalpli lifler

Basit kalpli liflerden

Kalp desenleri her zaman aşkı, sevgiyi temsil etmiştir. Bu etkisinden dolayı genellikle çeyizlerde yer alan örgü ürünlerde kullanılır. Çeyizinizde banyo kesesi eksiğiniz varsa kesinlikle kalpli olan örnekleri tercih edebilirsiniz.

12. Basit lahana lif modeli

Ortası çiçekli pratik lahana lif örneği

Saçakları olan bu örnek örgü seveler arasında lahana şeklindeki lifler olarak geçer. Yapılışı diğer modellere göre kısmen zor olsa da her şeye rağmen basit liflerimiz arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

13. Kolay pratik sade lifler

Kolay pratik sade lif modelleri

Kolay denildiği zaman akla kesinlikle sadelik gelir. Aşırı derecede şatafatlı olan şeyler çoğu zaman zordur. Bu yüzden patik yapılabilen liflere ihtiyacınız varsa tercihinizi kesinlikle sade olanlardan yana kullanabilirsiniz.

14. Kolay uzun lif modelleri

Kolay uzun lif modelleri

Uzun lifleri kullanarak sırtı keselemek daha kolaydır. Özellikle kilolu olan kişiler sırtlarını keselerken aşırı derecede zorlanmaktadır. Sizler de sırt bölgenizi keselerken zorlanıyorsanız uzun olan lifler size bu konuda oldukça fazla yardımcı olacak.

15. Gösterişli basit elbise lif modelleri

Gösterişli kolay elbise şeklinde lifler

Elbise şeklinde olan gösterişli bu lifler sezonun en çok tercih edilen örnekleri arasında yer alıyor. Ben genelde çocuklar için yaptığım banyo keselerinde bu örnekleri tercih etmekteyim. Çocuklar bu örneği çok sevdiği için sizler de bunu kullanabilirsiniz.

16. Şık pratik tek renk lifler

Şık pratik tek renk lifler

Bir şey ne kadar pratik yapılırsa yapılsın benim için her zaman önemli olan şey şık görünmesidir. Tek renk olmasına rağmen bazı liflerin gerçekten de çok şık göründüğüne defalarca şahit oldum. Sizler de şıklığın büyüsüne bu liflerimizle kapılabilirsiniz.

17. Kareli kolay lif modelleri

Üç renkli kareli kolay lif

Üstünde kare desenler olan bu örgü ürünler kareli lifler olarak da örgü dünyasında yer almaktadır. Genelde iki renk iplik kullanılarak yapılır. Üstünde desenler varsa desenler ters bir şekilde konumlandırılarak tek renk olarak da örülmeleri mümkündür.

En Kolay 46 Lif Modeli Sade Halleriyle

Dünyanın en kolay lif modelleri kare şeklinde olan ve düz örgü tekniğiyle yapılan liftir. Örgü örmeye başlayan kişiler yuvarlak liflerin daha basit olduğunu düşünse de aslında kare olan lifleri örmek diğerlerine göre daha kolaydır. Elbette sizlerle paylaşacağım çiçekli, kalpli ve desenli yuvarlak lifler de var fakat daha önceden hiç banyo kesesi örmediyseniz, kare şablonu ile verilen lifleri örmeyi tercih etmeniz daha doğru olur.

Düğün tarihi yaklaşan ve çeyizinde banyo kesesi eksiği olan genç kızlar, basit sabun bezi örnekleri arasından bir örneği beğenip örebilir. Bunları yapmak sadece birkaç saatinizi alacağı için çeyizinizdeki kese eksiklerini kısa süre içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Dünyanın en kolay örülen örgü keselerine baktıktan sonra sıra liflerin yapılışı ile alakalı bilgileri almaya geldi. Şimdi sizlere en çok ilgi gören basit lif modelinin nasıl yapıldığını video anlatımlı olarak sunacağım. Uzun lifler de çoğu kişi tarafından kolay kabul edilmektedir.

Kolay Lif Nasıl Örülür?

Örneğimizde 2 farklı renkte iplik kullanılıyor. Yapılışı hakkında bilgi verilen basit çiçekli vücut kesesinde ana renk sarı, çiçeklerin rengi ise beyazdır. Sizler de uyumlu olan renkleri bir araya getirerek kolay çiçekli sabun bezini örebilirsiniz. Bu örnekte kullanılan tekniklerin neredeyse tamamı diğer kolay lif modelleri yapılırken de kullanılmaktadır.

Elbise Şeklinde Çeyizlik Basit Lif Yapılışı

Elbise şeklinde olan kolay lif modelleri her zaman zor olduğu düşünülmüştür fakat şeklinde olan lifleri örmek sanılanın aksine aşırı derecede kolaydır. Basit olmalarına rağmen çok sevimli görüntüye sahip oldukları için bu lifleri çeyizlik olarak da kullanmak mümkündür.

Kolay Fırfırlı Lahana Lif Örneği Yapımı

Kimisinin fırfırlı kimisinin ise lahana olarak isimlendirdiği çalışmamızda 3 farklı renkte iplik kullanılıyor. Bu kolay lif modelleri diğer keselerde olduğu gibi tığla yapılmaktadır. Elbette bir önceki 2 vücut kesesine göre yapımı daha zordur. Buna rağmen kolay lif modelleri arasında yer alan bir örnektir.

Kolay Kare Çiçekli Lif Yapımı Video Açıklamalı

Kare şeklinde olan çiçekli kolay lif modelleri yapılışı ile alakalı bilgilerin verildiği en iyi video anlatım budur. Bu tasarımı uygularken 3 farklı renkte iplik kullanacaksınız. Anlatımdaki modelde sarı, yeşil ve beyaz renkteki iplikler kullanılmış. Sizler uyumlu olduğuna inandığınız daha farklı renkteki iplikleri kullanarak da bu kare ve çiçekli modeli örebilirsiniz. Model iki katlıdır. İlk olarak üst sonrada alt kısmını yapacaksınız. Modelin çiçek kısmından yapımına başlanıyor. Daha detaylı bilgiler video anlatım içerisinde yer almaktadır.

Kasnakta Kolay Kare Lif Yapılışı Video Anlatımlı

Kasnakta kare şeklinde sabun bezi yapmak için kullanılan kasnaklar tuhafiyelerde satılmaktadır. Genelde kasnakta lif yapan kişiler altıgen kasnakları kullandığı için kare kasnak bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu tip durumlarda kendi kasnağınızı kendinizin yapması gerekebilir. Uygun boyutlardaki ahşap çerçevelerin üstüne eşit aralıklarda çivi çakarak kendi kasnağınızı oluşturabilirsiniz.

Kolay Lif Yapılışı Video Anlatımlı

Tam anne YouTube kanalı aracılığıyla paylaşılmış olan örgü vücut kesesi, iki farklı renkte iplik kullanılarak yapılan basit bir sabun bezi örneğidir. Kolay olmasına rağmen çeyizlere girebilecek kadar güzel olan bu örneği kesinlikle örmenizi tavsiye ederim.

Kolay lif modelleri listemize yapılışı basit olan lifler her geçen gün eklenmeye devam edecektir. İnternet dünyasında çok sayıda tasarım olsa da eskilerle vaktinizi harmamak için her zaman en yeni kare lif modelleri sayfamızda ele alınmaya devem edilecek.

About Orgucukiz

Mutlaka Bakmalısın

Zikzak lif

Tığ İşi Harika Zikzak Lif Yapılışı

Simetrik bir şekilde olan zikzak desenleri her zaman göze hoş gelmiştir. Bu yüzden tığ işi …

2 yorumlar

  1. Fıstıklı olan kolay lif modelleri her zaman daha fazla ilgimi cekiyor. Lif yapıp satarak ailemi geçindiriyorum. Kolay olsalar bile güzel oldukları için çok alan oluyor.

    • Elimizden geldiğince yapımı basit olan yeni modelleri size sunmaya çalışıyoruz. Bizi takip ettiğiniz sürece en güzel örneklere ulaşacağınızdan şüpheniz olmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir