Kolay Bere Modelleri Basit Anlatımlı Yapılışı


339

Kimi zaman berelerin üstünde yer alan desenler berelerin en zor örülen örgü ürünlerden birisi olmasına neden olur. Kolay bere modelleri bu yüzden daha fazla tercih edilir. Genellikle modeller kolaylaştığı zaman güzelliği kaybolduğu düşünülebilir ancak sizlere vereceğim basit bere modelleri incelenecek olursa bu berelerin kolay olmasına rağmen yeterince güzel olduklarını göreceksiniz.

Kış mevsimi geldiğinde herkes bereler sayesinde kendisini soğuktan korur. Bunun bilincinde olduğum için sizlere kolay bayan, erkek ve bebek bere modelleri hakkında bilgiler vereceğim. Şişle örülen kolay bere modelleri olduğu gibi tığ işi olan kolay bereler de modellerimiz arasında yer alacaktır.

Özellikle gençler saçları görünüz olduğu zaman daha güzel olduklarını düşündükleri için bere takmayı pek istemezler. Bundan dolayı da ülkemizde sinüzit adı verilen hastalık yaygındır. Eğer sahlıklı bir evlat yetiştirmek ya da kendinizi hastalıklardan korumak istiyorsanız, örgü berelerle soğuğa karşı korunmalısınız. Bu kolay bereleri yapan kişiler ayrıca kolay patik modelleri sayfasındaki örnekleri de çok sevdi.

Kolay bere modelleri
Kolay bere modelleri

Sizlere sunacağım örgü bereler arasında haraşo, saç örgüsü, Selanik gibi şiş örgü teknikleri kullanılarak yapılan bereler olduğu gibi çeşitli tığ işi örgü teknikleri kullanılarak yapılan bereler de bulunmaktadır. Sizler örgü bilgileriniz doğrultusunda size ve maharetlerinizi uygun olan modelleri seçebilirsiniz.

Kolay Bebek Bere Modelleri

Kolay bere modelleri hakkında bilgi verirken bereleri bebek, kadın ve erkek olarak ayırmak istedim. Bu sayede istediklerinize daha kolay ulaşabileceğinizi düşünüyorum. İlk olarak sizlere sıklıkla bebeklere bere ördüğümüz için kolay bebek beresi modelleri ile alakalı bilgi vereceğim.

Galeride yer alan bazı kolay bebek bere modelleri eğer sizlere aşırı derecede sade gelirse, bu berelerin üstüne aplike modeller yaparak hareketlenmesini sağlayabilirsiniz. Yapacağınız küçücük bir çiçek modeli bile berenin gerçekten de modern görünmesini sağlayacaktır. Eğer vaktiniz yoksa ponpon yapmanız bile yeterli olacaktır. Daha farklı bebek bereleri için bebek beresi modelleri makalesini ziyaret edebilirsiniz.

Kolay Bebek Beresi Yapımı

Bu bebek beresi 6-9 aylık bebekler için örülebilir. Berede yer alan lastik kısmı 30 sıra olacak şekilde yapılmaktadır. Lastikten sonraki kısmı 30 sıra düz örgü örerek yapacaksınız. Bu uygulama sonrasında ilk olarak 10 sırada bir daha sonra 15 sırada bir olmak üzere kesme yapacaksınız. Kolay bebek beresi yapımı ile alakalı diğer bilgiler video açıklama içerisinde yer alıyor.

Kolay Bayan Bere Modelleri

Babamıza, annemize, kocamıza ve çocuklarımıza bere örelim derken birçoğumuz kendimizi unutuyoruz ve kış kapıya dayanınca üşümeye başlıyoruz. Hal böyle olunca da soğuktan korunmak için kolay bayan bere modelleri arayışı içerisine giriyoruz. Bu sorunu defalarca yaşadığım için sizlere güzel ve bir o kadar da kolay olan bayan bere modelleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Bu berelerin arasında hem tığ işi hem de şişle örülen bereler yer alıyor. Eğer tığ işi olan modelleri seçecekseniz, bereleri yaparken kalın iplikleri kullanmaya çalışın. İnce iplikleri kullanacak olursanız bu durum berenin üstünde çok sayıda deliğin yer almasına ve üşümenize neden olacaktır. Bayan patik modelleri sayfasından diğer patiklere ve yapılışı ile alakalı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca diğer bayan bereleri için bayan bere modelleri sayfasını inceleyin.

Kolay Bayan Bere Modeli Yapılışı

Kolay bayan bere modelleri ile alakalı bilgiler verdikten sonra kolay bayan bere modeli yapılışı da kesinlikle ele alınmalıdır. Bu kolay bayan bere modeli misinalı şiş kullanılarak yapılıyor. Daha önceden misinalı şiş kullanmadıysanız hiç patik yapmayın çünkü bunların kullanımının normal şişlerden herhangi bir farkı yoktur.

Kolay Bere Modelleri Erkek

Erkekler genel olarak sade görünümde olan şeyleri sevdiği için erkekler için örülen tüm bereler kolay bere modelleri arasında yer almaktadır. Genelde düz örgü teknikleri kullanılarak yapılan erkek berelerinde ben Selanik örgü modelini kullanmayı çok seviyorum. Ayrıca son zamanlarda waffle örgü tekniği kullanılarak yapılan erkek bere modelleri de popüler hale gelmiş durumdadır.

Bu kolay erkek bere modellerini beğendiyseniz ev örgü yapmak ile alakalı hiç bilginiz yoksa aşağıda yer alan video anlatımdan bu tarz örgü berelerin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Örgü bilgisi olan kişiler modeller kolay olduğu için sadece bereye bakarak rahat bir şekilde örnek çıkarabilecektir.

Kolay Erkek Bere Yapımı

Kolay erkek bere modeli yapımı denildiğinde aklınıza direkt olarak şişler yapılan bereler gelebilir. Bu video anlatımdaki bere tığ işi örgü teknikleri kullanılarak yapılmaktadır. Berenin yapımına 64 tane zincir çekip daha sonradan bunları uç kısmından birleştirip halka oluşturarak başlıyoruz. Daha sonra bere üst kısma doğru yükseltilerek örülüyor. Desenlerin oluşturulması ile alakalı tüm açıklama video anlatım içerisinde yer alıyor.


Like it? Share with your friends!

339

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir