Kolay Bebek Battaniyesi Modelleri Nasıl Örülür?


2

Bebek battaniyeleri yapımı uzun sürdüğü için anneler kolay bebek battaniyesi modelleri arayışına sıklıkla girer. Özellikle aşırı derecede süslü olan bebek battaniyelerinin örülmesi zordur. Bu yüzden birçoğumuz bebek battaniyesi örmektense bu ürünleri hazır olarak satın alırız. Kolay bebek battaniyesi modelleri nasıl örülür konusunda vereceğim bilgiler sayesinde artık bu ürünleri kendiniz örebileceksiniz.

Bu makalede öncelikli olarak kolay bebek battaniyesi modelleri ele alınacak. Akabinde bazı güzel görüntüsü olan kolay battaniyelerin yapımı video anlatımlı olarak ele alınacak.

Kolay bebek battaniyesi örnekleri arasında hem tığ işi bebek battaniyesi modelleri hem de şişle örülen bebek battaniyesi modelleri yer alıyor. Sizler maharetlerinize göre uygun olan modeli belirleyip yapmaya başlayabilirsiniz.

Kolay bebek battaniyesi modelleri
Kolay bebek battaniyesi modelleri

Bu battaniyelerin yapılışı kolay olduğundan dolayı sade bir görüntüleri var. Bu sadelikten kurtulmak için aplike örgü modelleri arasında yer alan çiçeklerle süslenebilir. İşinizi daha da kolaylaştırmak isterseniz, kurdele ve düğme gibi ürünlerle de battaniyeleri süslemeniz mümkün.

Kolay bebek Battaniyesi Modelleri

Elimden geldiğince kolay bebek battaniyesi modellerini bir araya getirirken hem güzel hem de örülmesi kolay olan örnekleri ele almaya çalıştım. Temel denilebilecek düzeyde tığ işi ve şiş örgü teknikleri bilgisi olan kişiler bu battaniyeleri rahatlıkla örebilir.

Zorlanmadan örebileceğiniz kolay bebek battaniyeleri bu şekildedir. Modellere bakarak örnek çıkaramayan kişiler, makalenin devamında yer alan kolay bebek battaniyesi nasıl örülür hakkında bilgilerin yer aldığı eğitim videolarından yararlanabilir.

Kolay Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Bu bebek battaniyesi tığ işi olup iki farklı renkte iplik kullanılarak yapılmaktadır. Battaniye yapımı bittikten sonra battaniyeyi süslemek için kenar kısımlarda gipürlü danteller kullanılabilir. Modelde doğru renkler seçilirse hem erkek hem de kız bebekler için örülebilecek türden bir kolay bebek battaniyesi modelidir.

Kabarık Kare Desenli Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bu bebek battaniyesi hem bebekler hem de yaşı ilerlemiş olan çocuklar için uygundur. Dileyen kişiler bu battaniyeyi yetişkinler için dahi örebilir. Battaniyede yer alan model 8 ve 8’in katları olacak şekilde oluşturuluyor. Bunu dikkate alarak battaniye boyunu belirlerseniz hiç sorun yaşamadan, desen kayması olmadan bu ürünü örebilirsiniz. Başlangıçta 8’in katı +7 zincir çekerek modeli oluşturmaya başlayın. Battaniyenin örülmesi ile alakalı diğer bilgiler video anlatım içerisinde yer alıyor.


Like it? Share with your friends!

2

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir