Kirpi dikeni örgü modeli yapılışı anlatımlı

Kirpi dikeni örgü modeli örgünün ters tarafından yapılan örneklerden birisidir. Bebek battaniyelerinde, bereler, kazaklarda ve atkılarda kullanılması uygundur. Bu model kısmen karmaşık olduğundan dolayı kirpi dikeni örneği yapılışı sizlere video anlatımlı olarak verilecek.

Kirpi dikeni örgü modeli bence pirinç örneğine görünüş olarak benzemektedir ancak yapılışının tamamen farklı olduğunu söyleyebilirim. Bu modeli beğenenleriniz varsa ve yapmakta zorlanıyorsanız alternatif olarak pirinç örneğini deneyebilirsiniz.

Kirpi Dikeni Örgü Modeli Yapılışı

# Kirpi dikeni örneği şişle yapılan örgü tekniklerinden birisidir. İlk olarak şişe ilmek atarak modeli oluşturmaya başlıyoruz. İlk ilmeği boş olarak alın ve ikinci ilmeği düz örün. Üçüncü ilmeği video anlatımdan destek alarak ters bir şekilde örün. Uygulamayı tüm sırayı tamamlayana kadar tekrarlayın.

# Modelin ikinci sırasına gelince ilk ilmeği boş olarak örün ve ikinci ilmeği düz örün. İpi şişe dolayın, üçüncü ilmeği boş örün. Sıra sonuna kadar 1 düz, 1 dolama, 1 boş olacak şekilde tekrarlar yaparak sırayı tamamlayın.

# İlk ilmeğinizi diğer şişe boş olarak alın. İpi şişe dolayın ve önceki sırada boş olarak alınan ilmekleri tekrardan boş olarak örün. 1 düz, 1 dolama, 1 boş olacak şekilde tekrarlar yaparak sırayı tamamlayın.

# ilmeği boş olarak diğer şişe alın. İkinci ilmeği ters örün ve sol şişe dolayarak alınmış olan 3 ilmeği ters olarak örün. Sırayı tamamlayana kadar ilgili uygulamayı tekrarlayın.

Yukarıda yer alan aşamaları tekrarlayarak modelin boyunu istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Gördüğünüz gibi örneğimiz klasik tekrarlardan meydana gelmektedir. Eğer yukarıda yer alan video anlatım sizleri zorladıysa aşağıda yer alan video anlatımı incelemenizi tavsiye ederim.

Kirpi dikeni örgü modeli nasıl yapılır konusu sizlere tüm detaylarıyla birlikte sunuldu. Birçok örgü üründe kullanabileceğiniz bu tekniği kesinlikle çok seveceğinizi düşünüyorum. Modeli düşük kaliteli ipliklerle yapımda saçak şeklinde olan kısımlarda ilerleyen dönemlerde sarkmalar olabiliyor. Bu yüzden her ne örecekseniz örün ömrünün uzun olması için kesinlikle bilindik markaların ipliklerini kullanmaya özen gösterin. Bu modeli bebek yeleğinde denemedim ve başarılı sonuçlar aldım. Sizler de uygulama yapacak model arıyorsanız bunu bebek yeleklerinde denemelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here