Örgücü Kız

Kek Kalıbından ve Konserve Kutusundan Saksı Yapımı

Kek kalıbından ve konserve kutusundan saksı yapılışı

Eskiyen kek kalıplarını ve tüketilen konserveler sonrası kalan boş kutuları saksı yapımı için kullanabilirsiniz. Kek kalıbından ve konserve kutusundan saksı yapımı sayesinde bu basit ürünleri değerlendirip evinizin muhteşem bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Çiçekler en çok kullanılan dekorasyon ürünleri arasında yer alır. Tek düze saksıların her evde yer alması sizi sıkıyorsa kesinlikle kendi saksılarınızı yaparak farklı bir dekorasyon çizgisi oluşturabilirsiniz.

Kek kalıbından saksı yapımı ve konserve kutusundan saksı yapılışı ile alakalı bilgiler aldıktan sonra eminim ki birçoğunuz kullanmış olduğu kek kalıplarının eskimesi için bekleyecek. Ayrıca bu ürünler doğada aşırı derecede geç zamanda yok olmaktadır. Metal birikimine neden olarak toprağı da zehirledikleri bilinmektedir. Bunları doğaya terk etmek yerine saksı yaparak aslında doğayı da korumuş olacaksınız. Saksılara vermeniz gereken para da cebinize kalmış olacak.

Kek Kalıbından ve Konserve Kutusundan Yapılışı

Öncelikli olarak bu kendin yap çalışmasını hayata geçirebilmeniz için ihtiyacınız olan malzemeler hakkında bilgi vermek istiyorum. Konserve kutusu, kek kalıbı, sprey boya, askılı vida seti, matkap, tornavida ve keçe kullanılacak olan malzemeler arasında yer alıyor. Malzemeleri hazırladıysanız saksımızın yapımına başlayabiliriz.

# İlk olarak askı aparatının üstünde yer alan deliği referans alıp kek kalıbını ve konserve kutusunu aşağıdaki resimde olduğu gibi işaretleyin. Daha sonra matkap yardımıyla delin. Akabinde saksılarınızın olmasını istediğiniz renkteki sprey boyaları kullanarak kek kalıbını ve konserve kutusunu boyayın.

Konserve kutusu kek kalıbı saksı

# Askı aparatını cıvata somun yardımıyla konserve kutusuna ve kek kalıbına bağlayın. Asılacak yerleri tahrip etmemesi için askı aparatının yüzeyle temas edecek olan kısımlarına keçe yapıştırın.

Konserve kutusu ve kek kalıbı saksı

# Geriye sadece çiçekleri saksılara yerleştirip koyacak uygun bir alan bulmak kalıyor. Aşağıdaki görselde yaptığınız bu saksıları nasıl kullanabileceğini ile alakalı bilgiler yer almaktadır. Kesinlikle en çok sevdiğiniz kendin yap çalışmalarından birisi olacağını düşünüyorum.

Konserve kutusu kek kalıvı saksı

Kek kalıbından ve konserve kutusundan saksı yapımı sizlere yazılı anlatım resimlerle zenginleştirilerek sunuldu. Bu anlatımdan sonra artık sansılarınızı kendiniz yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer daha farklı şeyler yapmak isteyenleriniz olursa duvar saksı askısı aparatı sayfasından müthiş denilebilecek kadar güzel bir uygulama hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed