Keçeleri kullanarak bebek terlik tasarımları yapmak mümkündür. Keçeden bebek terlik yapımı anlatımlı olarak verilecek olsa da uygulamanın nasıl yapıldığını kavrayan kişilerin kendi terlik tasarımlarını yapacağını düşünüyorum.

Bebeğinize keçeleri kullanarak terlik yapacak olursanız, gönlünüze yatan her renk keçeyi bu terlikleri yaparken kullanabilirsiniz.

Terliklerin yapımında en çok dikkat edilmesi gerekilen şey bebeğin ayağına uygun kalıpların çıkarılmasıdır. Ayrıca çıkarılan kalıplara göre keçelerin kesilmesi de ayrı bir maharet gerektirir. Bu kısmı başarılı bir şekilde tamamlarsanız, hiç sorun yaşamadan terlikleri yapabilirsiniz.

Keçeden Bebek Terlik Yapılığı Resimli Açıklamalı

Bu bebek terliğini yapmak için belli başlı malzemelere ihtiyacınız vardır. Terliğin yapımında renkli keçeler, makas, iğne, iplik ve uzun toplu iğneler kullanılıyor. Bu temel malzemeleri temin ettiyseniz terliğin yapımına başlayabiliriz.

# İlk olarak bebeğinizin ayak büyüklüğünü referans alıp keçe kalıpları hazırlamalısınız. Daha sonra ön ve alt parçaları, parmak uçlarını, alt tabanları ve topuk kısmını hazırladığınız kalıbı referans alarak keçeden kesin. Aşağıdaki görsel size kalıp çıkarma ve kalıptan keçeyi kesme konusunda bilgi verecektir.

Keçeden bebek terlik

# Toplu iğne kullanarak aşağıdaki resimde olduğu gibi taban ve topuk kısmını meydana getiren keçeleri işaretleyin.

Keçeden bebek terlik

# Terliğin parmak ucu olarak nitelendirilen kısmını aşağıdaki resimli anlatımda olduğu gibi toplu iğnelerle işaretleyin. Burun kısmı topuk kısmının üstünde yer almalıdır. Aşağıdaki görseli inceleyerek bunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Keçeden bebek terlik

# son olarak dikiş makinesini kullanarak işaretlenen kısımları referans alıp dikim işlemini gerçekleştirin. İsteyen kişiler dikimi elle de yapabilir ancak makineyle yapılırsa daha sağlam olacaktır.

Keçeden bebek terlik

Tüm bu uygulamalar sonrasında keçeden bebek terlik yapımı tamamlanmış oluyor. Aşırı derecede kolay olmasından dolayı herkesin bu bebek terliklerini rahat bir şekilde yapacağını düşünüyorum. Bu uygulamayı yapmaktan keyif aldıysanız kumaştan bebek ayakkabısı sayfasındaki uygulamayı da incelemenizi tavsiye ederim.