Örgücü Kız

Katlı Menekşe Çiçekli Dantel Havlu Kenarı

Katlı menekşe çiçekli dantel havlu kenarı yapılışı anlatımlı

Havlu kenarlarında çiçeklerin yer almasından hoşlanan bayanlar, katlı menekşe çiçekli dantel havlu kenarı yapılışı ile alakalı vereceğimiz bilgileri çok sevecek.

Video anlatımlı olarak yapılışı hakkında bilgi vereceğimiz bu katlı menekşe çiçekli dantel havlu kenarı, en son yapılan tasarımlar arasında yer alıyor. Toplamda 4 kattan oluşan çiçekler gerçekmiş gibi bir görüntünün oluşmasını sağlıyor. Sizler de benim gibi menekşelerden hoşlanıyorsanız, bu dantel havlu kenarını kesinlikle çok seveceksiniz.

4 Ayrı Katlı Menekşe Çiçekli Dantel Havlu Kenarı Yapılışı

Modelde yer alan menekşelerin yapımında küçük serum halkalar kullanılmaktadır. Eğer serum halkalarını kullanmayı bilmiyorsanız, sihirli halka oluşturarak da bu güzel havlu kenarında yer alan çiçekleri yapabilirsiniz.

Çiçekli dantel havlu kenarı

Havlu kenarını yaparken 2 numara tığ ve 50 numara iplik kullanmalısınız. Arkadaşlarımdan bazıları bu örnekte sadece tek renk iplik kullanmış ama böyle güzel bir görüntü elde edilmemiş. Bu yüzden sizler de kesinlikle bu havlu kenarını yaparken 2 farklı renkte iplik kullanmaya çalışın.

Örnekte ana menekşe çiçeğinin etrafına katsız olan küçük menekşe çiçekleri yapılıyor. Bu da adeta bir buket görüntüsünün elde edilmesini sağlıyor. Genelde çeyizlere yapılan bir örnek olsa da sizler özel misafirleriniz geldiği zaman çıkardığınız havluları süslemek için de bu havlu kenarını yapabilirsiniz. Emin olun örgüyle haşır neşir olan kişiler direkt olarak sizlere bu dantel havlu kenarının örneğinin nasıl çıkarıldığını soracaktır. Malzemelerinizi hazırladıysanız gelin modelin oluşturulmasına geçelim.

Her zaman iğne oyası havlu kenarları dantellere göre daha çok tercih edilmektedir. Eğer maharetlerinize güveniyorsanız iğne oyası havlu kenarı sayfasından en güzel modellere ve yapılışları ile alakalı bilgilere ulaşabilirsiniz. Katlı menekşe çiçekli dantel havlu kenarı örneği de en az iğne oyası olanlar kadar güzel bir görünüme sahip.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed