Örgücü Kız

İçinizi Isıtacak Kar Tanesi Motifi Bebek Battaniyesi Yapımı

Kar tanesi motifi bebek battaniyesi

Kışın soğuk havadan hepimiz yakınsak da kar yağmasını çok seviyoruz. Kar tanelerinin kendisine has olan şekilleri hava soğuk olsa da içimizi ısıtıyor. Annelerin ve anne adaylarının kar tanesi motiflerinden oluşan bebek battaniyelerini çok seveceğini düşündüm. Bu yüzden sizlere kar tanesi motifi bebek battaniyesi yapımı hakkında bilgi vereceğim.

Yeni sezon bebek battaniyesi modelleri ile alakalı bilgileri beredeyse her hafta ele alıyoruz. Aslında kış temalı olan örgü ürünlerin çok sevilmesi bizi buna itiyor. Daha önceden karşılaşmadıysanız kardan adam lif modeli de kış temasına sahip olduğu için onu da çok sevebilirsiniz. Ayrıca kardan adam desenli bebek battaniyesi örneği de tam sizlere göre bir tasarımdır.

Kar Tanesi Motifi Bebek Battaniyesi Yapılışı Anlatımı

2 zincir çekin, bir halka oluşturun, içine 6 tane sık iğne yapın.

Kar tanesi motifi nasıl başlanır

1 zincir, 1 sık iğne yapın. Bir sonraki ilmeğin içine aynı noktaya olacak şekilde 3 zincir çekin ve ilmek kaydırarak batın. 5 zincir çekip aynı noktaya ilmek kaydırıp batın. 3 zincir çekin ve ilmek kaydırıp batın. Bu uygulamayı sıra sonuna kadar tekrarlayın.

Kar tanesi motifi oluşturma

Görselde olduğu gibi farklı renkte ipliği kullanıp ipi sabitleyin. Daha sonra 5 zincir çekip* yaprağın arkasına sık iğne olacak şekilde batın. Aynı noktaya 2 trabzan yapın. Bu uygulamayı sıra sonuna kadar tekrarlayın.

Kar tanesi motifi ip değiştirme

Beyaz ipi kullanıp yaprağın üst kısmına 3 zincir çekin ve aynı noktaya ilmek kaydırarak batın. Sonrasında 2 zincir çekip batın, 5 zincir çekin batın, 2 zincir çekin batın, 3 zincir çekin batın. Bu işlemler yaprak üstündeki aynı noktada yapılacak. Sonrasında 5 zincir çekin ve aynı uygulamayı yaprak üstünde devam ettirin.

Kar tanesi bebek battaniyesi motifi yapımı

Kırmızı ipi kullanarak 3 zincir çekin. Turun sonuna kadar trabzan yapın. Yaprak bölümün egelince arka kısımdan batarak örgüye devam edin. Aynı şekilde 1 tur daha örgü yapılması gerekmektedir.

Kar tanesi motifi battaniye

Sıradaki turda beyaz ipliği kullanarak her sıraya 1 kez batmak suretiyle sık iğne olarak örgüye devam edin. Yaprak bölümüne geldiğiniz zaman sık iğne yaparak sabitleyin.

Battaniyenin kar tanesi motifi

Şimdiki işlemimizde yeşil renkte ipliği kullanarak sık iğne olacak şekilde tüm turu örüyoruz.

Kar tanesi motifi tam turu

Kar Tanesi Motifi Popcorn Motifin Yapılışı

Yeşil ipliği kullanıp 2 zincir çekin ve sonrasında bu zincirle halka oluşturun. Halkanın içine 6 tane sık iğne yapın. Sonraki ilmeğe 2 defa batıp 12 tane sık iğne yapın.

Kar tanesi motifi popcorn

Görselde de gördüğünüz gibi beyaz iplikle aynı noktaya 4 tane trabzan yapın. Sonrasında 1 sık iğne atlayın ve ikinci sık iğnenin içine bunu tekrarlayın.

Popcorn kar tanesi motifi

Motifin yapımına aşağıdaki görselde olduğu gibi devam etmeniz gerekmektedir.

Kar tanesi popcorn motif yapımı

Sizlere hem yazılı hem de sözel anlatımlı olarak kar tenesi motifi bebek battaniyesi yapılışı hakkında bilgi verildi. Verilen bilgilerin üst düzeyde olmasına rağmen anlayamadığınız kısımlar varsa aşağıdaki video anlatımdan motiflerle alakalı tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed