Örgücü Kız

İşlemeli Motifli Kuzulu Battaniye Yapılışı

İşlemeli motifli kuzulu bebek battaniyesi yapılışı

Kuzulu bebek battaniyesi modelleri en sevimli bulduğum çalışmalardan birisidir. İşlemeli ve motifli olmak üzere çok sayıda kuzulu battaniye örneği vardır. Sizlere yapılışı anlatımlı olarak verilecek olan bu battaniye hem kız hem de erkek bebekler için uygundur. Kız bebekler için yapılacaksa pembe ve tonlarındaki, erkek bebekler için yapılacaksa mavi ve tonlarındaki ipliklerin kullanılması uygun olacaktır. Ayrıca mutlaka kuzuları yaparken beyaz ya da krem renkli iplikleri kullanın.

Kuzulu battaniye yapılırken kesinlikle %100 pamuklu olan iplikler kullanılmalıdır. Bebeklerin bağışıklık sistemi biz yetişkinlere göre daha zayıf olduğu için bebek ürünlerinde her zaman hijyenik materyalleri kullanmaya özen gösterin.

Örgü dünyasında hem işlemeli hem de motifli olmak üzere çeşitli kuzulu battaniye modelleri var. Sizleri sadece bir modele bağlı bırakmamak için en iyi anlatımları referans alarak her iki türden bebek battaniyesinin nasıl yapıldığını ele alacağım.

İşlemeli Motifli Kuzulu Bebek Battaniyesi Yapımı

Motifli olan kuzulu bebek battaniyesindeki motifler katmanlı bir şekilde örülmektedir. Öncelikle kara halinde olan motif yapılıyor. Daha sonra bu motifin ortasına kuzumun gövdesi yapılıyor. Son olarak kuzunun kafası yapılıp bu parçalar birleştiriliyor ve battaniyede yer alan 1 motif elde edilmiş oluyor.

Bu battaniyenin yapımında tığ işi örgü teknikleri kullanılmaktadır. Biraz zahmetli olabilir ancak bittikten sonra gerçekten de aşırı derecede güzel görünmektedir. Kısacası girdiğiniz zahmete değeceğine emin olabilirsiniz. Motifleri tamamladıysanız aşağıdaki video anlatımdan motifleri nasıl birleştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki anlatımda yer alan kızılı battaniye modeli benim en çok beğendiğim modeldir. Sizlere daha fazla seçim hakkı tanımak adına yabancı kaynakları da araştırdım ve bazı anlatımlara ulaştım. Farklı örnekleri de denemek isteyenleriniz olursa aşağıdaki kuzulu bebek battaniyesini de deneyebilirsiniz.

Yukarıda yer alan kuzulu battaniye modeli aslında büyük ölçüde yapılışı hakkında bilgi verdiğimiz diğer battaniyeye benziyor. Fark oluşturmasını istediğim için bu video anlatıma da yer vermek istedim. Bu tarz battaniyeler ilgi alanınıza giriyorsa tığ işi battaniye sayfasından sezonun en yeni örneklerine ulaşabileceğiniz gibi birçok modelin yapılışı ile alakalı detaylı bilgiler de alabilirsiniz.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed