Örgücü Kız

İğne Oyası Sümbül Örneği Yapılışı

iğne oyası sümbül örneği yapılışı anlatımlı

Tülbentlerinizi süslemek için henüz hangi iğne oyası modelini yapacağınıza karar vermediyseniz, iğne oyası sümbül örneği yapılışı hakkında verdiğimiz bilgileri incelemelisiniz. Bu iğne oyası sümbül örneğini yapmayı öğrendikten sonra yemeni kenarlarınızı ve namaz örtülerinizi bu iğne oyasıyla süsleyebilirsiniz.

Sümbül oyası yapımı ile alakalı bu güne kadar paylaşılan çok sayıda resimli anlatım olsa da kesinlikle bu oyanın nasıl yapıldığını iyi bir şekilde öğrenmek için video anlatıma ihtiyaç duyanlarınız olacak. Bu yüzden sizlere iğne oyası sümbül örneği yapılışı hakkında çeşitli video anlatımlardan yararlanarak bilgi vereceğiz.

Anadolu kültürüyle özdeşlemiş oyalarımızdan olan sümbül oyasına bazı yerlerde duta benzemesinden dolayı dut oyası da deniliyor ancak modelin gerçek adının bu olduğunu bilmelisiniz.

Sümbül Oyası Yapımı

Yukarıda yer alan video anlarımda sesli anlatım tercih edilmemiş olsa da çekimin kaliteli olması ve yapılanların açıkça anlaşılması, bu iğne oyasını yapmayı öğrenmenizi sağlayacaktır. Eğer sesli anlatıma ihtiyaç duyanlarınız varsa aşağıdaki video anlatımdan da yararlanabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=SDY0yEKh8Dk

İğne oyası sümbül örneği oya dünyasının en eski örneklerinden birisidir. Modelin aşırı derecede güzel olmasından dolayı aradan uzun zaman geçmiş olmasına rağmen bu model sevilerek yapılmaya devam ediyor.

Not: sümbül iğne oyası yapılırken sümbül çiçekleri farklı renklerde yapılmalıdır. Sümbülleri yaparken elbette aynı iplikler de kullanılabilir ancak farklı renkte iplik kullanıldığı zaman daha güzel sonuçlar alınmaktadır.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed