İğne oyalarının en çok kullanıldığı yerlerden birisi havlu kenarlarıdır. İğne oyası havlu kenarı modelleri de bu yüzden ciddi anlamda ilgi görür. Özellikle bu kenar oyalarının çeyizlerde yer alması bir gelenek haline gelmiştir. Oya arayışında olan kişiler için değişik örneklerin yer aldığı tasarımları bu makalede ele alacağım.

Çiçekli, boncuklu, çeyizlik, güllü, hercai, halkalı, işlemeli, laleli iğne oyaları en çok tercih edilen iğne oyası havlu kenarı modelleri arasında yer alır. Bu makalede ayrıca altı dantel üstü iğne oyası havlu kenarları da paylaşılacak. Sezonun en yeni ürünleri bu makalede yer aldığı için seveceğiniz türden iğne oyası havlu kenarlarına bu makaleden ulaşacaksınız.

İğne oyaları yapımı zor olduğu için birçok bayan iğne oyası havlu kenarı modelleri yapımına zaman harcamak yerine bu tarz ürünleri hazır olarak satın almayı tercih eder. Elbette sabır ve maharet gerektirdiği aşikardır ancak bu tarz şeylere ayıracağınız bir bütçeniz yoksa kendiniz bu oyaları yaparak eksiklerinizi tamamlamalısınız.

İğne oyası havlu kenarı modelleri
İğne oyası havlu kenarı modelleri

İğne oyası havlu kenarı modelleri hazırlanırken özellikle yapılışı kolay ve güzel görünen örnekler ele alınmaya çalışıldı. İğne oyası havlu kenarları zorluk derecesine göre 50-150 TL arasındaki rakamlara satılmaktadır. Maharetlerinize güveniyorsanız bu oyaları yaparak gelir elde edebilirsiniz.

İğne Oyası Laleli Havlu Kenarı Yapımı Anlatımlı

Laleli iğne oyası havlu kenarı modeli havlu kenarlarında en çok tercih edilen modellerdendir. Ağır modeller sınıfında yer alsa da aşırı derecede güzel olduğu için çoğu kişinin bu örneği tercih ettiğini görüyorum. Çeyizinizde tüm kenar oyalarından farklı, güzelliği ile ön plana çıkan bir modelin yer alması gerektiğini düşünenleriniz varsa, laleli iğne oyası havlu kenarı örneğini tercih edebilir.

Kolay Çiçekli İğne Oyası Havlu Kenarı Yapılışı Açıklamalı

Bu model iri boyutlarda olsa da yapılışı en kolay olan havlu kenar oyalarından birisidir. Video anlatımda yer alan içerik resimli açıklamalı olarak ele alınmıştır. İğne oyası teknikleri konusunda bilgi sahibiyseniz, bu modeli rahat bir şekilde yapabileceğinizi düşünüyorum.