Örgücü Kız

Hama Boncukları Kullanarak Bardak Altlığı Yapma

Hama boncukları kullanarak bardak altlığı yapılışı

Hobi dünyasında yeni popüler olan uğraşlar arasında hama boncukları kullanılarak yapılan çalışmalar yer alıyor. Özellikle hama boncukları kullanarak bardak altlığı yapma ciddi anlamda popüler hale gelmiş durumdadır. Bardak altlığı şablonları kullanılarak yapılan örnekler olduğu gibi kendi tasarımlarını kendisi oluşturan çok sayıda kişi de bulunmaktadır.

Hama boncukları birbirinden farklı renkte boncukları içerisinde barındırır. Genelde çocuklarıyla ortak bir çalışma yapmak isteyen anneler hama boncuklarını kullanarak bir şeyler yapmayı tercih ediyor. Bu boncukların rengarenk olması çocukların da ilgisini çektiği için daha fazla odaklandıklarını söyleyebiliriz.

Uzmanlar çocukların elişleri ile uğraşmasını beyin gelişimi açısından tavsiye etmektedir. Karmaşık renkleri bir araya getirerek güzel desenler oluşturmak gerçekten de beyni iyi çalıştırır. Bu etkisinden dolayı çocuklarınızla vakit geçirirken onların beyinsel aktiviteleri yapmasını sağlamak adına sizler de bu güzel uğraşla meşgul olabilirsiniz.

Hama Boncuklarıyla Bardak Altlığı Yapımı

Her şeyde olduğu gibi bu çalışmamızda da öncelikli olarak kullanılan malzemeleri ele almaya çalışacağız. Bizler genel malzemelere değinmeye çalışacağız. Sizler kendi tasarımlarınız doğrultusunda daha farklı malzeme eklemesi de yapabilirsiniz.

Hama boncuklarından bardak altlığı yapmak için gerekli malzemeler:

  • Farklı renklerde hama boncukları
  • Pişirme işlemi için pişirme kağıdı
  • Isıtma işlemi için ütü
  • İğne
  • Kalem ve iplik

Malzemelerinizi hazırladıysanız bardaklarımıza hayat verecek olan bardak altlıklarının yapımına başlayabiliriz. Bu boncuklarla bir şeyler yapabilmeniz için şablonlara ihtiyacınız vardır. Bu yüzden sizin işinizi kolaylaştırmak için öncelikli olarak bazı şablonları paylaşmak istiyorum.

# Yukarıda yer alan şablonları kullanarak ya da daha farklı şablonlar hazırlayarak işlemimize başlıyoruz. Bardak altlığı olarak belirlediğiniz altlığın üstüne boncukları şablona bağlı kalarak yerleştirin.

Boncukların yerleştirilmesi

# Altlığa boncukları kusursuz bir şekilde dizdiyseniz boncukların üstüne pişirme kağıdını koyun ve ütüyle bastırın. Ütüyü sabit olarak tutmayın. Pişirme kağıdının üstünde narin bir şekilde ütünüzü gezdirin. Boncuklar plastik olduğu için ütüyü bir noktada 20 saniyeden daha fazla tutmayın. Aksi halde boncuklar eriyebilir.

Boncukların ısıtılması

# Ütüyle boncukları yeterli oranda ısıttıktan sonra yağlı kağıdı kaldırın. Herhangi bir işleme başlamadan önce ısınan boncukların soğuması için bekleyin.

Boncukların soğuması

Yapılan bu işlemler sonrasında hama boncukları kullanarak bardak altlığı tamamlanmış olacak. İnternet ortamında bu tarz çok sayıda şablon bulunmaktadır. Sizler dilediğiniz şablonu aynı işlemler için kullanıp farklı bardak altlıkları da yapabilirsiniz.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed