Örgücü Kız

Gerçeği Aratmayan Tavus Kuşu Lif Modeli Yapılışı

Tavus kuşu lif modeli

Tavus kuşları, muhteşem renkleri sayesinde Allah’ın yaratma sıfatını daha iyi hissetmemizi sağlıyor. Bu özelliklerinden dolayı tavus kuşları en sevdiğim ve hayranlık duyduğum canlılar arasında yer alıyor.

Dünden bu güne insanların tavus kuşlarına olan ilgisi bu canlıların örgü ürünlerde de kullanılmasını sağlamıştır. En yeni lif modelleri arasında bu yüzden tavus kuşu lif modeli yer almaktadır. Çeyiziniz için gerçek anlamda maharet gerektiren örgü life ihtiyacınız olursa bu örneği denemenizi tavsiye ederim.

Harika Tavus Kuşu Lif Modeli Nasıl Yapılır?

Modelin örülmesinde zincir ve fıstık örgü teknikleri ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Bu örgü tekniklerini biliyorsanız modeli zorlanmadan örebilirsiniz.

Çokça ip yürütmesi olduğu için ipleriniz karışabilir. Bu da bu örneğin maharet gerektiren lifler arasında yer almasına neden olmuştur.

Tavus kuşu lif modelini yaparken 6 farklı renkte ip ve 7 numara tığ kullanmanız yeterli olacaktır. Bu orta sıkılıkta örgü yapan bayanlar için önerilen tığ numarasıdır. Eğer örgünüz bol ağıdaysa daha düşük numaralara sahip olan tıpları da kullanabilirsiniz. Ben maharetime güveniyorum diyorsanız gelin lifimizin nasıl örüldüğünü öğrenelim.

Yorum ekle

Most popular

Most discussed