Etamin kalp desenleri yer alan etamin şablonları genelde duyguları yansıtıyor olmasından dolayı tercih edilir. Mesela etamin kalp ritmi şablonu doğum panolarında sıklıkla kullanılır. Kanaviçe olarak da geçen etaminler panolardan tutun da havlu kenarlarına kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Örnekleri çok geniş olduğundan dolayı ve sıklıkla kalp desenleri tercih edildiği için size faydasının olacağını düşündüğüm şablonları sunmak istiyorum.

Kalplerin olduğu kanaviçe yani etamin işlemelerini ben sıklıkla kırlent kılıflarında kullanıyorum. Özellikle bahçe mobilyalarında, bebek odalarında ve okuma köşelerinde bulunan oturma gruplarında kalp desenlerinin bulunduğu etamin işlemeleri yastık kılıflarını kullanarak dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz.

Desenlerin karmaşık gibi görünmesi sizi kesinlikle yanıltmasın. Yapmaya başladığınız zaman kolay olduğunu göreceksiniz. Etaminle yeni uğraşmaya başlayan kişiler bile bunları kendini geliştirmek için kullanmaktadır. Yani başlangıç seviyesine hitap edecek kadar kolay oldukları söylenebilir.

Kanaviçe Etamin Kalp Deseni Şablonları

Maharet gerektiren el işlemeleri arasında her zaman kanaviçeler baş sırada yer alır. Belki yeni nesil bilmez ama eskiden elektriğin yaygın olmadığı yıllarda bizler bu işlemeleri gaz lambası ışığında yapıyorduk. Evimde halen daha duvarımda asılı olan yaklaşık olarak 25 sene önce yaptığım işlemeli tablolarım var. Bugün elbette eskisi kadar değer görmüyor ancak çocuğunuza sizi hatırlatacak bir şeyler bırakmak için güzel işleme uygulaması olduğu aşikardır.

Kalp desenlerinin yer aldığı çok sayıda şablon olsa da ben elimden geldiğince en çok seveceğiniz türden şablonları aşağıdaki galeride bir araya getirdim. Özellikle bebek panosu yaparken bunları kullanmanız işlerinizi ciddi manada kolaylaştıracaktır.

Farklı tasarımlar elimize geçtikçe sizlerin seçim aralığınızı genişletmek adına yeni şablonları da paylaşmaya devam edeceğim. Hatta sizlerde çözünürlüğü yüksek olan resimler varsa bunları resimleri şablona dönüştüren sitelerden dönüştürerek kullanabilirsiniz. Böylelikle gönlünüze yatan bir şablonu elde etmiş olursunuz.

Etamin kalp desenleri şablonları kesinlikle bunlarla sınırlı tutulamaz. Paylaştığımız desenleri beraber yapıp güzel denilebilecek düzeyde kombinasyon oluşturabilir ve yeni şablon da elde edebilirsiniz. Ben hangi el işi olursa olsun her zaman kendimden yeni şeyler katmaya çalışıyorum. Bu sayede hiç kimsede olmayan ürünlere sahip olduğumu söyleyebilirim.